اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

APU

APU یک قطعه سخت افزاری در ساختار کامپیوتر می باشد. این واژه در اصل کوتاه شده عبارت Accelerated Processing Unit به معنای واحد پردازش شتاب یافته می باشد.از ترکیب اجزای مختلف یک CPU یا واحد پردازش مرکزی و یک GPU یا کارت گرافیک، یک APU به دست می آید.

برای توضیح دقیق تر باید بگوییم که اگر هسته های پردازنده گرافیکی به CPU کامپیوتر اضافه شده و حافظه کش سی پی یو با آن به اشتراک گذاشته شود یک APU ایجاد می شود.استفاده از یک APU به جای پردازنده و کارت گرافیک جداگانه، مزایای زیادی دارد؛ اول اینکه ارتباط میان دو پردازنده اصلی و گرافیکی به راحتی برقرار می شود.به همین دلیل توان پردازشی سیستم ارتقا یافته و عملیات مختلف به آسانی انجام می شوند.

به طوری که اینتل و ای ام دی که دو سازنده اصلی سی پی یو در جهان هستند برای بهینه کردن مصرف انرژی، کاهش هزینه ها و افزایش قدرت پردازشی تراشه های خود تصمیم به طراحی و تولید apu گرفته اند.از دیگر مزیت های یک apu به جای کارت گرافیک و سی پی یو جداگانه، می توان به قابلیت ها و امکانات خاصی اشاره کرد که این تراشه در اختیار کاربران قرار می دهد.

برای مثال، این قطعه مجهز به تکنولوژی کوییک سینک QuickSync اینتل است که برای رمز گشایی و رمزگذاری ویدئو به کار می رود.به علاوه، به دلیل این که منابع اصلی سیستم به طور اشتراکی میان پردازنده اصلی و پردازنده گرافیکی مورد استفاده قرار می گیرند، مصرف انرژی تا حد زیادی بهبود پیدا می کند.

به طور کلی می توان گفت که APU جایگزین مناسبی برای کارت گرافیک و سی پی یو جداگانه در کامپیوتر است زیرا علاوه بر مزیت های ذکر شده، سیلیکون کمتری برای تولید آن ها نیاز می باشد. به همین علت ارزان تر بوده و به صرفه تر هستند.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>