اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

چاپ سه بعدی

در چند سال اخیر، تکنولوژی چاپ سه بعدی به صورت چشمگیری پیشرفت کرده و در حوزه های مختلف صنعت، هنر، پزشکی و حتی زندگی روزمره انسان ها به کار گرفته می شود.مسائل مهمی پیرامون پرینترهای سه بعدی وجود دارد که باید مورد توجه قرار بگیرند. از جمله می توان به مواد مصرفی پرینتر سه بعدی و نرم افزار پرینتر سه بعدی اشاره نمود.

کالیبره کردن پرینترهای سه بعدی نیز یکی از آیتم های مهم در رابطه با این چاپگرها می باشد. کالیبره کردن پرینتر سه بعدی از ابتدای پیدایش این فناوری مورد توجه بوده و با گذشت زمان اهمیت خود را حفظ کرده است.

کالیبره کردن یا کالیبراسیون به کنتزل صحت و دقت پارامترهای مترولوژیکی گفته می شود. در ادامه به آموزش نحوه کالیبره کردن پرینتر سه بعدی به صورت دستی می پردازیم.برای این کار ابتدا باید از تراز بودن صفحه در چاپگر سه بعدی اطمینان حاصل کنید. بنابراین با استفاده از یک تراز، صفحه را یک بار در راستای محور X و یک بار در راستای محور Y تست کنید.

بعد از تراز کردن بهتر است تمام پیچ های زیر صفحه را تا انتها ببندید. چنانچه باز هم متوجه شدید که صفحه تراز نیست با چرخاندن lead screwها این کار را انجام دهید.سپس با گزینه Home all محورها را در حالت صفر قرار داده و با گزینه disable stepper تمامی استپ های موتور چاپگر را آزاد کنید تا بتوانید اکسترودر را به صورت دستی حرکت دهید.

توجه نمایید که در این حالت باید فاصله بین نازل و صفحه بسیار کم بوده و فقط به اندازه قراردادن یک برگ کاغذ باشد. در صورت لزوم می توانید این فاصله را با حرکت دادن پیچ های زیر صفحه تنظیم کنید.اگر بعد از زدن Home all به دلیل کم بودن فاصله صفحه تحت فشار قرار گیرد، باید End stop محور Z را کمی پایین بیاورید.

همچنین اگر فاصله میان نازل و صفحه بسیار زیاد باشد، طوری که حتی با باز کردن پیچ های زیر صفحه نیز از بین نرود باید End stop محور Z را بالا بیاورید. به این ترتیب پرینت سه بعدی شما کالیبره شده است.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>