اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

شبکه

همان طور که می دانید شبکه های کامپیوتری به دو صورت فعال و غیر فعال وجود دارند. قبلا در مورد ویژگی های یک شبکه کامپیوتری پسیو یا غیر فعال صحبت کردیم و تجهیزات مورد استفاده آن را معرفی نمودیم.در ادامه نکاتی را برای معرفی مشخصات شبکه های اکتیو مرور می کنیم و تجهیزات این نوع شبکه را معرفی می نماییم.

کارت شبکه

کارت شبکه یا network inter face card از مهم ترین اجزای سخت افزاری یک شبکه است. هر کامپیوتری که در سیستم شبکه قرار می گیرد باید به کارت شبکه مجهز باشد.فرقی نمی کند که این کامپیوتر یک سیستم سرویس گیرنده است یا سرویس دهنده.کار اصلی کارت شبکه، برقراری ارتباط میان کامپیوتر و محیط انتقال است.

هر کارت شبکه، آدرس فیزیکی یا MAC خاص خود را دارد. آدرس مک شامل یک عدد شش بایتی است که سه بایت اول، سازنده کارت شبکه و سه بایت دوم شماره سریال آن را تعیین می کنند.کارت شبکه در دو دسته کلی کابلی و وایرلس موجود است. همچنین کارت شبکه وایرلس به دو گروه اینترنال و اکسترنال ( قابل حمل) تقسیم بندی می شود.

اکسس پوینت

اکسس پوینت برای اتصال کامپیوترها در شبکه های وایرلس به کار می رود و عملکرد آن همانن سوئیچ در شبکه های کابلی می باشد.

سوئیچ شبکه

سوئیچ، یکی دیگر از اجزای بسیار مهم شبکه است. همان طور که گفته شد، این قطعه موجب برقراری ارتباط میان سیستم ها شده و به کاربران امکان می دهد که اطلاعات مورد نظر خود را همزمان، در شبکه ارسال نمایند.نکته مهم اینجا است که سرعت دستیابی کاربران به شبکه، تحت تأثیر ارسال اطلاعات قرار نخواهد گرفت.

به بیان بهتر می توان گفت، سوئیچ شبکه مانند روتر عمل می کند و میان دستگاه های مختلف، یک ارتباط مستقیم برقرار می نماید.یکی از انواع سوئیچ های موجود، سوئیچ لن LAN است که برای اتصالات یک شبکه داخلی به کار می رود.

روتر

روتر در شبکه های لن LAN و ون WAN استفاده می شود و یکی از اجزای مهم و حیاتی شبکه به شمار می آید. استفاده از روترها در شبکه کامپیوتری نسبت به گذشته، گسترش یافته است.شاید بتوان یکی از دلایل آن را ضرورت متصل شدن یک شبکه به شبکه های دیگر دانست.

روترها، داده ها را از یک شبکه به شبکه ای دیگر ارسال می کنند. شبکه های وسیع، یکی از کاربردهای اصلی روتر محسوب می شود.زیرا در این نوع شبکه ها هر بخش، یک رنج IP متفاوت دارد و بدون روتر، برقراری ارتباط میان آنها، امکان پذیر نخواهد بود.

مودم

مودم ها یکی دیگر از اجزای مهم شبکه اکتیو Active هستند که برای اتصال سیستم ها به اینترنت به کار می روند.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>