اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

شبکه

بررسی پهنای باند و دیتای مصرفی در یک شبکه کامپیوتری اهمیت زیادی دارد.به عنوان مثال ممکن است به دلیل اشغال شدن پهنای باند، شبکه بسیار کند عمل کند و یا اینکه میزان دیتای مصرفی دستگاه های متصل به شبکه بیش از حد مورد نیاز باشد.این امر خصوصا زمانی که سرویس دهنده اینترنت، برای شما سقف پهنای باند اعمال کرده باشد، بسیار مهم و قابل توجه خواهد بود.

در حالت کلی، بررسی پهنای باند شبکه و در اختیار داشتن یک تصویر جامع و کامل از مصرف دیتا کار ساده ای نیست.یک راه حل پیشنهادی که به عنوان بهترین گزینه نیز شناخته می شود این است که بر روی روتر یک فریم ور سفارشی نصب گردد. البته راه کارهای دیگری نیز وجود دارد که در ادامه به بیان آنها می پردازیم.

پایش پهنای باند و مصرف دیتا روی روتر

از آنجایی که تمام دستگاه ی متصل به شبکه از طریق روتر به اینترنت متصل می شوند، مانیتور کردن یا پایش پهنای باند از طریق روتر، دقیق ترین راه موجود خواهد بود.

فریم ور DD-WRT

بیشتر روترهای خانگی، چنین قابلیتی ندارند. بنابراین لازم است یک فریم ور ثالث بر روی آن نصب شود. مثلا فریم ور DD-WRT مصرف پهنای باند را به صورت زنده نمایش می دهد.همچنین می توان حجم دیتای مصرفی دستگاه ها را نیز با استفاده از آن بررسی نمود.

چنانچه نیاز به بررسی مصرف دیتا در یک دوره طولانی مدت داشته باشید، لازم است افزونه My Page را بر روی DD-WRT نصب نمایید.البته توجه داشته باشید که برای این کار نیاز به فضای ذخیره سازی اضافی مثل یک USB خواهید داشت تا اطلاعات دریافت شده در طول زمان را ثبت نماید.

فریم ور Gargoyle

فریم ور Gargoyle بر پایه OpenWRT طراحی شده و مختص بررسی پهنای باند و مصرف دیتای شبکه می باشد.با استفاده از این فریم ور می توانید برای دستگاه های متصل به شبکه سقف مصرف تعیین کنید. به این ترتیب هیچ یک از کاربران نمی توانند بیش از حد مجاز دانلود یا آپلود کنند.

اسکریپت wrtbwmon

این اسکریپت نیز یکی از راه حل های پیشنهادی است که برای مدیریت شبکه ارائه شده است. Wrtbwmon در اصل برای روترهایی طراحی شده که بر اساس فریم ورهای لینوکسی کار می کنند.نحوه کار این اسکریپت به این شکل است که اطلاعات به دست آمده را در یک پایگاه داده می نویسد.

بنابراین لازم است یک دیتابیس جداگانه داشته باشید و آن را در اختیار wrtbwmon قرار دهید.لازم به ذکر است که توسعه wrtbwmon متوقف شده است. اما اگر تمایل به استفاده از آن دارید می توانید از چند انشعابی که توسط سازندگان از فریم ور Tomato پیشنهاد شده استفاده نمایید.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>