اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص


انواع کابل


استفاده از فویل برای کابلهای دیتا

حفاظ گذاری فویل در کاهش EMI و دیگر crosstalk ها در هر طرح کابلی حیاتی است. در کابل دیتای پیچ خورده، دو نوع فویل نازک ممکن است در داخل استفاده شود، فویل آلومینیوم و فویل مسی. سه روش به طور شایع در ساخت فویل کابل استفاده می­شود: طولی، اریب و پیچانده شده.

انواع روش های استفاده از فویل برای کابل دیتا

استفاده از فویل ها برای محافظت از کابلهای دیتا به 3 روش می باشد که در ادامه به آن می پردازیم:

  • فویل طولی
  • فویل اریب
  • فویل پیچانده شده
  • فویل طولی برای کابلهای دیتا

طولی: آسانترین و ارزانترین روش فویل ساخت کابل طولی با استفاده از فویل آلومینیومی یا مسی است. این بهترین کارآمدی در حفاظ گذاری الکتریکی را ارائه می­دهد و نیاز به پردازش تولید اضافی ندارد. ولی وقتی که فویل با روش طولی استفاده می­شود، می­تواند سفت تر شود و بعد از حرکت به آن کارآمدی نخواهد بود. برای مثال، وقتی شما آن را بیش از چند بار حرکت دهید، فویل شروع به ترک خوردن می­کند.کابل profibus زره شده از Helukabel همراه با حفاظ گذاری آلومینیومبرای افزایش انعطاف پذیری، شخص باید فویل را با روش اریب استفاده کند.

طولی: نیاز به پردازش تولید اضافی ندارد. ولی وقتی با روش اریب استفاده شود، حفاظ گذاری فویل بیشتری نسبت به طولی نیاز است.پس مصرف فویل و هزینه افزایش پیدا می­کند. نهایتا حفاظ گذاری اریب به کارآمدی طولی نیست.پیچاندن حفاظ فویل بیشترین انعطاف پذیری را ارائه می­دهد. ولی کارآمدی حفاظ گذاری آن در بین این سه روش بدترین است.همچنین هزینه را افزایش می­دهد که در اثر تولید فویل نواری است.

حفاظ گذاری بین حفاظ کابل و اتصال دهنده، کافی نیست.مقداری سیم مسی لخت یا نازک در طول حفاظ گذاری فویل ضروری است.سیم مسی می­تواند در کابل به دو روش به کار رود.یک هسته­ غیر مستقیم یا از طریق نوار کردن سیم مسی نوارهای بلندتر ارزانتر هستند.لخت کردن آن سریع و آسان است.ولی آنها میزان تضعیف را کاهش می­دهد.انعطاف پذیری را ضعیف می­کند. به خصوص در کاربردهای حرکتی در شیار کابل خدمات عمری آن ضعیف است.آنها میرایی بیشتری از نوارهای کوتاه ارائه می­دهند ولی هزینه را افزایش می­دهد و لخت کردنشان سخت تر است.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>