اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

مانیتور

اگر در سیستم منوی تلویزیون خود فرو نرفته اید، ممکن است با عجیب و غریب های آزار دهنده ای روبرو باشید که حتی نمی دانید می توانید آنها را اصلاح کنید. تنظیمات پیش فرض در بسیاری از تلویزیون ها همیشه بهترین تصویر را ارائه نمی دهند، خصوصاً وقتی در نظر بگیرید که هر منبع ویدیویی احتمالاً تنظیمات ایده آل خود را دارد که اعمال می شود. در اینجا رفع چهار مشکل معمول تصویر وجود دارد.

آیا تا به حال تلویزیون تماشا کرده اید و فکر کرده اید که تصویر کمی دور از ذهن است؟ ممکن است افراد له شده به نظر برسند، یا ممکن است قسمت هایی از تصویر به نظر برسد که از لبه صفحه ناپدید می شوند. این یک مشکل رایج در بسیاری از تلویزیون ها است و می توانید به راحتی آن را برطرف کنید.

اندازه تصویر تنظیماتی است که نامهای مختلفی در تلویزیونهای مختلف دارد، اما همه آنها همان کار را انجام می دهند: بر نحوه نمایش هندسی سیگنال ویدیویی تلویزیون بر روی صفحه تأثیر بگذارید. در حالت ایده آل، تصویر از تلویزیون پیکسل به پیکسل ترسیم می شود، اما همیشه اینطور نیست. گاهی اوقات نسبت ابعاد خاموش است و باعث می شود تصویر کشیده یا بریده شود. بار دیگر تلویزیون برای متناسب کردن با فرمت های پخش، لبه تصویر را اصلاح می کند. وقتی این اتفاق می افتد، باید اندازه تصویر را اصلاح کنید.

از تنظیمات اندازه تصویر می توان به عنوان بزرگنمایی، عریض، نسبت ابعادی یا حتی فقط به صورت Picture نیز نام برد. منوی تنظیمات تلویزیون خود را برای هر موردی که به نظر می رسد یکی از این اصطلاحات باشد بررسی کنید. اگر مطمئن نیستید که انتخاب درستی است، گزینه های موجود را بررسی کنید و به دنبال بزرگنمایی، کشش، گسترده یا 16: 9 باشید. این گزینه ها نشان می دهد که شما در حال دیدن تنظیمات مناسب هستید. آنها همچنین به این معنی هستند که شما برای به دست آوردن بهترین تصویر در تلویزیون خود به گزینه های اشتباه نگاه می کنید

برای هر سیستم بازی مدرن، هاب رسانه، جعبه کابل یا رایانه ای که با کیفیت 1080p (1، 920 در 1، 080) یا 4K (3، 840 در 2، 160) خروجی دارد، شما می خواهید که تلویزیون شما پیکسل سیگنال را برای پیکسل نمایش دهد. در منوی Picture Size، Direct یا Just-Fit را انتخاب کنید. این به تلویزیون شما می گوید بدون کشش یا برش هر چیزی، ویدیویی را که از دستگاه متصل به شما دریافت می کند هنگام دریافت، به نمایش بگذارد. این گزینه ساده می تواند هرگونه اعوجاج عجیبی را که هنگام تماشای تلویزیون مشاهده می کنید برطرف کند.

اگر حالت پیکسل برای پیکسل کمکی نکرد، تنظیمات 16: 9 و 4: 3 را امتحان کنید. سیستم های بازی قدیمی و پخش کننده های دی وی دی با نسبت ابعاد 4: 3 خروجی می گیرند و در تلویزیون های مدرن با نوارهای سیاه در هر دو طرف بهتر دیده می شوند تا این نسبت را حفظ کنند.اگر رایانه یا برخی از دستگاه های دیگر را به تلویزیون وصل کنید، ممکن است مشکل دیگری را تجربه کنید.

اسکن بیش از حد بیش از حد. قبل از پخش تلویزیون دیجیتال، سیگنال های تلویزیونی بیشتر از آنچه برای نمایش در تلویزیون در نظر گرفته شده بود، تصویر را منتقل می کردند. این فریم تصویر اضافی به عنوان اسکن بیش از حد شناخته می شود و تلویزیون ها برای کوتاه کردن آن طراحی شده اند. برخی از تلویزیون ها هنوز اسکن بیش از حد را قطع می کنند، و هنگامی که آنها منبع ویدئویی را به هم متصل می کنند، نمی دانند که چگونه از عهده کار برآیند، این همان کاری است که انجام می دهند.

ما این را اغلب در تلویزیون های سامسونگ هنگام اتصال رایانه های شخصی به آنها مشاهده کرده ایم. اگر تغییر اندازه تصویر، تصویری را به شما نشان می دهد که به نظر می رسد در لبه ها قطع شده است، با اسکن بیش از حد روبرو هستید. از طریق سیستم منوی تلویزیون خود یک گزینه جداگانه به نام Overscan را جستجو کنید. احتمالاً نزدیک گزینه Picture Size در منو خواهد بود، اما ممکن است در هر کجا ظاهر شود.

نحوه خاموش کردن اثر صابون اپرا

"جلوه اپرای صابون" یک شکایت عادی از تصویر است که وقتی غیر طبیعی به نظر می رسد حرکت روی صفحه رخ می دهد. علت آن این است که تلویزیون وقتی فیلم منبع آن را ارائه نمی دهد، 60 فریم یا بیشتر در ثانیه شبیه سازی می کند. بیشتر فیلم ها و نمایش ها با سرعت 24 یا 30 فریم در ثانیه نمایش داده می شوند. 24fps نرخ فریم استاندارد برای فیلم است، در حالی که 30fps نرخ فریم استاندارد برای تلویزیون تولید شده است.

نرخ تازه سازی بسیاری از تلویزیون ها 120 هرتز است یا می توانند تا 120 فریم در ثانیه نمایش دهند. آنها همچنین غالباً ویژگی های پردازش تصویر را ارائه می دهند که می تواند حرکت را متناسب با آن نرخ فریم نرمتر نشان دهد یا حتی نرخ فریم بالاتر را شبیه سازی کند.

این ویژگی ها در ایجاد بسیار روان ویدئو با کیفیت 24 یا 30 فریم در ثانیه موثر هستند. مشکل این است که باعث می شود ویدیو خیلی روان باشد. غیرطبیعی و آشفته به نظر می رسد و نتیجه آن اثر اپرای صابون است. وقتی در حال تماشای ورزش یا بازی های ویدئویی هستید، می توانند خوب باشند، اما در بیشتر فیلم ها و برنامه های تلویزیونی، همه چیز عجیب به نظر می رسد، مانند اینکه پشت دوربین ایستاده اید و دقیقاً آنچه را می بیند، می بینید.

راه حل ساده است: هموار سازی حرکت را خاموش کنید. خودشه. فقط به این دلیل که تلویزیون دارای نرخ تازه سازی 120 هرتز است، به این معنی نیست که شما باید از آن استفاده کنید. غیرفعال کردن ویژگی های صاف کردن حرکت جلوه صابون را متوقف می کند. فیلم ها مانند فیلم ها و نمایش های تلویزیونی دوباره مانند نمایش های تلویزیونی به نظر می رسند.

قرار دادن تلویزیون در حالت تئاتر یا سینما ممکن است این ویژگی ها را به طور خودکار خاموش کند، اما در غیر این صورت لازم است آنها را به صورت دستی غیرفعال کنید. راهنمای ما برای خاموش کردن هموار سازی حرکت را بخوانید تا بفهمید تنظیمات در سیستم های منوی تلویزیون های فعلی LG، Samsung، Amazon Fire TV، Android TV و Roku TV کجا دفن شده است.

اگر تصویر خیلی تاریک باشد چه باید کرد

آیا تابحال توجه داشته باشید که تصویر تلویزیون شما بسته به زمان روز روشن تر یا کم نورتر به نظر برسد؟ این احتمالاً به دلیل یک ویژگی صرفه جویی در مصرف انرژی است که محدوده سینفیل ها در همه جا است: سنسور نور. بسیاری از تلویزیون ها دارای حسگرهای نور محیط هستند که روشنایی تصویر را بر اساس روشن یا تاریک بودن اتاق تنظیم می کنند. به نظر می رسد روی کاغذ مفید است، اما به این معنی است که خودتان نمی توانید از کنترل مداوم روشنایی تلویزیون اطمینان حاصل کنید.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>