اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

هوش مصنوعی

محققان با ساخت هوش مصنوعی، رنگ آمیزی تصاویر سیاه و سفید را به صورت کاملاً خودکار امکان پذیر کرده اند. هوش مصنوعی دیگر به قدری پیشرفت کرده که قادر به انجام کار های شگفت انگیز در تمامی زمینه ها، مخصوصاً پردازش تصویر شده است.در پروژه های هوش مصنوعی که در مورد رنگی کردن خودکار عکس های قدیمی سیاه و سفید است؛ پیشرفت هایی حاصل شده است. بیش از این، رنگی کردن عکس ها و فیلم ها تنها به صورت دستی و با نرم افزار هایی مانند فوتوشاپ انجام می گرفت.

پژوهشگران از هوش مصنوعی برای طبقه بندی کامل تصاویر استفاده کردند و سپس به مشخص کردن بخش هایی از تصویر که نیاز به رنگ شدن داشتن پرداختند. تحقیقات قبلی در زمینه رنگ آمیزی خودکار تصاویر نیازمند انجام عملیات زیادی به صورت دستی بود.

در روش های خودکار پیشین کاربر ملزم به ارائه یک تصویر مرجع شبیه به تصویر سیاه و سفید داشت تا عملیات به صورت خودکار انجام شود. یکی از این روش های قدیمی تنها قادر به رنگ آمیزی کامل گروه خاصی از تصاویر مانند عکس هایی از مناظر طبیعی بود. همین طور رنگ آمیزی اکثر تصاویری که به گروه های دیگری ختم می شد به صورت کامل و تماماً دستی توسط نرم افزار های فوتوشاپ و افتر افکت انجام می گرفت.

اما در تحقیقات اخیر، محققان نشان دادند که روش جدید آن ها قادر به رنگ آمیزی اکثر تصاویر سیاه و سفید است. آن ها برای اثبات ادعای خود گروهی از عکس های سیاه و سفید از موضوعات مختلف را رنگی کردند.
نا به حال چند پروژه به صورت متن باز منتشر شده است که از بین آن ها می توان به پروژه دانشگاه Waseda در ژاپن، پروژه دانشگاه کالیفرنیا در برکلی، پروژه دانشگاه شیکاگو، و پروژه شخصیِ فردی به نام Ryan Dahl اشاره کرد.

در اکثر این پروژه ها عملکرد خوبی دیده می شود، اما همچنان ضعف هایی دیده می شود. زیرا رنگ صحیح اجسام درون تصویر را نمی توان به صورت مستقیم از تصویر سیاه و سفید به دست آورد؛ بنابراین هوش مصنوعی باید قادر باشد تا نوع و رنگ اجسام را از طریق یادگیری ماشینی که از چند میلیون عکس رنگی به دست آورده است، حدس بزند.

از این شیوه برای رنگ آمیزی خودکار فیلم های سیاه و سفید قدیمی به صورت فریم به فریم نیز می توان استفاده نمود. در این روش فیلم به هزاران عکس تبدیل می شود و سپس هر عکس در طی پروسه ای رنگی می شوند و در آخر دوباره برای تبدیل به فیلم، به یک دیگر چسبیده می شوند.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>