اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص


پرینتر

مکانیسم های چاپ دیجیتال و نرم افزارها

اولین ماشین چاپ دیجیتال روی پارچه دستگاه TruColor TCP Jetprinter بود که در سال 1991 توسط Strok تولید شد. با این حال هر شرکت تولید کننده ای اصول و ساختاری متفاوت و خاص خود را برای ماشین آلات چاپ خود طراحی کرده و به کار می گیرند تنها موردی که باید مد نظر قرار داد این مساله است که تولیدکنندگان دستگاه های پرینتر و هد پرینت ها متفاوت هستند و هر شرکتی بنا به اقتضای سیستم طراحی شده از هد پرینت های متفاوتی استفاده می کند.

بستگی دارد شما برای کار خود نیاز به چه حجم تولید از پارچه چاپ دیجیتال داشته باشید، اگر شما نیاز به یک سری کارهای چاپ شده با حجم پایین دارید برای مثال مد و یا نمونه ی اولیه و یا تولید کروات و روسری از سیستم های Direct to Garment (DTG) استفاده میکنیم در این بین شرکتهایی هستند که دستگاههای چاپ دیجیتال با توانایی چاپ روی محصولات مونتاژ شده را دارند که به اصطلاح به آنها Direct to Garment (DTG) گفته می شود که این دستگاهها بر اساس حجم تولید به دو دسته تقسیم می شوند:

 • دستگاههای پایه ریزی شده بر اساس تکنولوژی دسکتاپ Epson که شامل شرکتهای Anajet, Azon, DTG and Ms می شوند
 • دستگاههایی که برای افزایش سرعت چاپ با هد چاپگر صنعتی کار می کنند که شامل شرکتهای Aeoon, Brother, Kornit Digital and Shima Seiki می باشند.

و چنانچه به حجم تولید بالا برای مصارفی مانند مبلمان اداری و یا مواردی از این دست که نیاز به حجم بالای کار دارد از سیتم های Direct to Fabric (DTF)استفاده میکنیم که بسته به حجم چاپ مورد نظر می توان از پرینترهای با مارک های زیر استفاده نمود:

 • برای حجم های پایین: ATPColor, DGen, Mimaki, Mutoh
 • برای حجم های متوسط: Atexco, ATPColor, Durst, Hollanders Printing Systems, Vutek
 • برای حجم های بالا: Atexco, Reggiani, MS, Osiris, Stork, Konica Minolta, Durst, Robustelli Monalisa, Kornit Allegro with neopigment capability, Zimmer Colaris, Miyakoshi

تولید چاپ پارچه دیجیتال بدون پیشرفت در تکنولوژی هد چاپگر جوهر افشان امکان پذیر نخواهد بود. در آغاز سال 1990 DX4 اپسون روی چاپگر TX2 میماکی قرار داد شد از آن زمان تولید کنندگان هد همچنان سعی در پیشبرد تکنولوژی هد را دارند به طوری که هد بتوان تعداد نازل در هر کانال و فرکانس شلیک جوهر هد را افزایش داد. فعلا بیشتر پرینتر های فعلی پارچه دیجیتال در بازار امروز از یکی از فن آوری های هد های زیر استفاده می کنند:

 • Epson DX5 ( Mutoh RJ900, Mimaki JV33, Mimaki JV5)
 • Epson DX7 ( Mutoh 1638, Roland XF640)
 • Seiko 508 GS ( Ftex JSBT180 , Ichinose 2030)
 • Ricoh Gen 4 ( d.gen Telieios Grande, Mimaki TX400)
 • Ricoh Gen 5 ( Mimaki TX500)
 • Konica Minolta KM512 ( Konica Minolta Nassenger VII)
 • Kyocera KJ4 ( MS JP6, MS LaRIO, Reggiani ReNOIR)

قسمت های مختلف هد چاپگر عبارت است از:

 • عرض هد چاپگر: عرض هد چاپ جوهر افشان از 25 میلیمتر برای Epson DX 5 تا 108 میلیمتر برای هدهای سری Kyocera KJ می باشد که هرچه عرض هد بالاتر باشد سرعت چاپ بیشتر می شود.
 • تعداد نازل و کانال های هد چاپ: هر هد چاپ پیکربندی متفاوتی را از کانالهای هد چاپ و تعداد نازل های هر کانال ارائه می دهد. توضیح اینکه هر کانال مربوط به یک رنگ است که برای انتقال جوهر، هر کانال از چند نازل تشکیل شده است. تعداد نازل هایی که برای هر کانال در نظر گرفته شده است رزولیشن و سرعت چاپ را تعیین می کند.
 • فرکانس شلیک ( برحسب کیلوهرتز): تعداد قطره در هر ثانیه است که معمولا با کیلوهرتز بیان می شود و هرچه قدر بیشتر باشد سرعت چاپ بیشتر است.
 • حداقل اندازه ی قطره (بر حسب پیکو لیتر): تمامی هد پرنت های مورد استفاده قابلیت تنظیم این گزینه را دارند. هرچه قدر میزان اندازه ی قطره کوچک تر باشد ظرافت تصویر بالاتری ارائه می شود.

فناوری نسل بعدی پرینترها

نسل فعلی هد پرینت های اولیه در یک حالت نوار/شاتل برای فرآیند چاپ sublimation transfer paper یا digitally printing directly بروی پارچه به کار میروند. فقط یک استثنا وجود دارد آن هم دستگاه MS LaRIO است که شامل 25 هد پرینت Kyocera به صورت خطی برای هر کانال رنگ می باشد که نمونه ی آن در فیلم آورده شده است.

نسل بعدی پرینتر دیجیتال پارچه در نهایت نیاز به انتقال جوهر از نوار به صورت خطی دارد تا بتواند سرعت تولید را بهبود ببخشد. شرکت SPG به تازگی در کنگره ی طراحی منسوج دیجیتال UNITEX 2014 از طرح هایی که قرار است در نمایشگاه ایتما2015 پرده برداری کند صحبت کرده است. انتظار می رود که فناوری این شرکت شبیه هدهای MemJet که شامل 70000 نازل است باشد.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>