اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

آلومینیوم خالص در طبیعت بسیار کمیاب و بندرت یافت می شود. ترکیبات آلومینیوم موجود در طبیعت در منابع مختلفی نظیر سنگهای آذرین، سنگهای رسوبی و مانند آن یافت می شود. مهم ترین کانی تجاری آلومینیوم بوکسیت(Bauxite) است. در سال 1821 میلادی در شهر لس بوکس کشور فرانسه کشف شد.

بوکسیت مخلوطی از هیدروکسید آلومینیوم، اکسید یا هیدروکسید آهن، اکسید تیتانیوم، سیلیکاتهای آلومینیوم، کائولین و مقدار کمی از مواد دیگر می باشد.میزان کلی ذخائر جهانی بوکسیت 33 میلیارد تن برآورد شده که حدود 75 درصد آن در 5 کشور گینه، استرالیا، برزیل، جامائیکا و هند است. در ایران نیز در مناطق آباده، جاجرم و … ذخایر بوکسیت وجود دارد.

در حال حاضر بیش از 98% آلومینای جهان از بوکسیت تولید می شود. نسبت میزان AL2O3 به SiO2 که مدول نامیده می شود یکی از مبانی ارزیابی کیفیت بوکسیت است. بوکسیت مرغوب به بوکسیتی گفته می شود که مدول آن بیش از 10 باشد.

یکی دیگر از معیارهای رتبه بندی بوکسیت علاوه بر مدول، حداقل مقدار آلومینا در آن است. در روش بایر که روش اصلی تولید تجاری آلومینا از بوکسیت است، حداقل رقمی که برای آلومینای موجود در بوکسیت در نظر گرفته شده بر حسب نوع بوکسیت بین 30 تا 45 درصد می باشد.

تقریبا به ازای هر تن 2 تولید آلومینا به طور متوسط نیاز به 4 تن بوکسیت بسیار مرغوب است و با کاهش درجه مرغوبیت و عیار (درصد آلومینا یا Al2O3 در بوکسیت) و کاهش نسبت مدول (نسبت عیار آلومینای موجود به عیار سیلیس در بوکسیت)، مصرف بوکسیت افزایش یافته و حتی تا 6 تن هم می رسد.

بوکسیت در مناطق مختلفی از دنیا یافت می شود اما مقدار آن در برخی کشورها از جمله ایران، آمریکا، گینه، استرالیا، ویتنام، هند، جامائیکا، برزیل، غنا، چین، یونان، سورینام، سریلانکا، قزاقستان، ونزوئلا، روسیه قابل توجه تر است.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>