اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

ورق ضد سایش

ورق ضد سایش، ورقی فولادی است که به طور خاص برای عمر طولانی و در شرایط سخت در حالت نورد طراحی و ساخته می شود.ورق های ضد سایش به طور خاص برای استفاده و نگه داری طولانی مدت در شرایط سخت توسعه یافته است. ورق های ضدسایش به طور کلی مقاومت خوبی را در برابر لغزش و ضربه زدن و خراش از خود نشان می دهند.

مقدار بالای کربن موجود در آلیاژ سختی فولاد را افزایش می دهد و آن را به یک ماده ایده آل برای کاربردهایی تبدیل می کند که نیازمند ضربه بالا یا مقاومت به سایش بالا هستند. ممکن است سختی بالا را با فولاد کربنی بالا به دست آوریم و فولاد مقاومت خوبی در برابر نفوذ داشته باشد. با این حال، سرعت سایش در مقایسه با ورق های آلیاژ حرارتی بیشتر است زیرا فولاد کربن شکننده است، بنابراین ذرات می توانند از سطح به راحتی پاره شوند. در نتیجه فولادهای کربن بالا برای کاربردهای پوششی بالا استفاده نمی شود.

به پدیده لغزش یک ماده یا یک سطح روی سطحی دیگر که در واقع یک کار مکانیکی محسوب می شود و باعث کنده شدن ذرات موجود در سطح گشته و سایش سطحی را به وجود می آورد، سایش می گویند. سختی ورق موجب ایجاد خواص ضد سایش و استحکام سازه ای می شود. افزایش سختی میزان سایش را کاهش می دهد زیرا مانع از آسیب رساندن مواد ساینده بر سطح می گردد.ورق هاردوکس با نام های دوروستات و دیلیدور نیز شناخته می شوند.

انواع ورق های ضدسایش

ورق هاردوکس 400

ورق هاردوکس 400 دارای حدود 0٫3 درصد کربن، 0٫7 درصد سیلیسیم، 1٫6 درصد منگنز، 0٫5 الی 2٫4 درصد کروم، 0٫6 درصد مولیبدن، 1٫5 درصد نیکل و مقادیر ناچیزی از عناصر فسفر، گوگرد و بور می باشد. در این ورق کربن، کروم و نیکل با توجه به ضخامت متفاوت است.

ورق هاردوکس 450

ورق هاردوکس 450 دارای حدود 0٫26 درصد کربن، 0٫7 درصد سیلیسیم، 1٫6 درصد منگنز، 1٫4 درصد کروم، 0٫6 درصد مولیبدن، 1٫5 درصد نیکل و مقادیر ناچیزی از عناصر فسفر، گوگرد و بور می باشد.

ورق هاردوکس 500

ورق هاردوکس 500 دارای حدود 0٫3 درصد کربن، 0٫7 درصد سیلیسیم، 1٫6 درصد منگنز، 1٫5 درصد کروم، 0٫6 درصد مولیبدن، 1٫5 درصد نیکل و مقادیر ناچیزی از عناصر فسفر، گوگرد و بور می باشد.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>