اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

فولاد سردکار

نام فولاد Spk برگرفته از واژه Special K است که از دسته فولاد های ابزاری سردکار است. فولاد های Spk دارای کروم بالایی می باشند. این عنصر باعث افزایش مقاومت به سایش و سختی این فولاد ها می شوند. همچنین این فولاد به گرمادهی سریع حساس است. این فولاد ها از دسته فولادهای پر کربن نیز هستند. با تغییر اندک در عنصر کروم و افزودن دو عنصر تنگستن و وانادیوم به فولاد Spk دو فولاد Spk-R و Spk-NL تولید می شوند.

فولاد 1.2080 که در استاندارد AISI با نام فولاد D3 شناخته می شود بعد از عملیات حرارتی با دوام و متراکم می شود. کاربرد فولاد D3 یا 1.2080 همانند فولاد 1.2379 است. فولاد 1.2379 به عنوان SPK-NL شناخته می شود. نقطه ی ذوب فولاد Spk یا 2080، 1421 درجه سانتی گراد است.فولاد 2080 در استاندارد بهلر با نام K100 شناخته می شود همچنین نام های دیگر که در صفحه فولاد 2080 می توانید در جدول استانداردهای این فولاد مشاهده کنید.

فولادهای ابزاری

فولادهای ابزار، فولادهای کربنی یا آلیاژی هستند. این دسته از فولادها قابلیت سخت شدن (آبدار شدن) و بازپخت (آنیلینگ) را دارند. از خواص این دسته فولادها می توان به استحکام آن ها، مقاومت به سایش، سختی بالا و مقامت سرمایی اشاره کرد.

فولاد 1.2080 (Spk)

فولاد Spk یا فولاد 1.2080 فولادیست با سختی بالا که در قالب های سوراخ کاری، وسایل خان کشی، ابزار جلا کاری، قالب های شکل دهی سرد و قالب های کله زنی سرد کاربرد دارد.

کاربرد فولاد سردکار 1.2436

از فولاد Spk-R در قالب های دوره زنی و سوراخ کاری، قالب های کله زنی سرد، قالب های ریختگی تحت فشار آلومنیوم، قالب های تولید لوله، قالب های خان کشی، گیج ها، ابزارهای چوب بری تحت تنش بالا و بدون نیاز به چقرمگی خیلی زیاد استفاده می شود.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>