اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص


پروفیل زد


پروفیل زد , Z گرم( نورد شده) یا با پوشش ضد رطوبت

پروفیل به شکل های Z, U, I که همان گرم نورد شده برای فولاد با پوشش ضد رطوبت می باشد، در ایران تهیه و تولید می شود. پروفیل با اشکال Z, U با عنوان فولاد با پوشش ضد رطوبت شناخته می شود و همچنین پروفیل های Z شکل نیز مورد استفاده قرار می گیرند. امکان تهیه و تولید اشکال متفاوت پروفیل وجود دارد که قیمت پروفیل ها با هم متفاوت است و مقرون به صرفه می باشند.

ارسال پروفیل زد بر طبق استاندارد 1DIN EN 10248 P و DIN EN 10248 P2 مطابقت دارد. قیمت پروفیل زد همچنین به نوع آن بستگی دارد زیرا انواع آن شامل پروفیل زد 18، پروفیل زد 20 و پروفیل زد 22 است. قیمت پروفیل زد با ضخامت 2.5 سانتی متری نیز با قیمت پروفیل زد 3 سانتی متری آن متفاوت است. پروفیل زد از وسایل اتصال در سازه های اسکلت فلزی است. هر سازه اسکلت فلزی تشکیل شده از پروفیل های جدا از هم است که باید به طرز مناسبی به یکدیگروص شده و یکپارچه شوند.

پروفیل زد یا نیم رخ Z

در امور ساختمانی برای زیرسازی سقف های شیب دار از پروفیل زد یا نیم رخ زد استفاده می شود و در کشتی سازی نیز به کار می رود. پرو فیل زد در نقشه های فنی مهندسی با Z نشان داده می شود وهمچنین عدد بعد از آن نیز نشان دهنده ی ارتفاع Z می باشد.

برای ساختن ستون درست می شوند. در امر ساختن ستون های مرکب نیم رخ های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. قیمت پروفیل ها معمولا نوسانات زیادی ندارد و چون در کشور توسط کارخانجات مختلف تهیه و تولید می شود بنابراین قیمت آن نیز مقرون به صرفه تر است.

انواع پروفیل های فولادی مورد استفاده در ساختمان

مقاطع فولادهای ساختمانی اغلب اوقات با یک حرف که نشان دهنده ی مقطع است و دو عدد دیگر (البته برای نبشی از سه عدد تشکیل شده است)، مشخص می شوند. عدد اول عمق مقطع را مشخص می کند که بر حسب اینچ یا میلیمتر است و عدد دوم نیز وزن مقطع را در واحد طول بر حسب پوند در هر کیلوگرم یا فوت یا در هر متر نشان می دهد.

برای مثال یکی از مقطع ها مقطع W14×87 است. مقطعی بال پهن که عمق آن 14 اینچ و وزن آن نیز 87 پوند در هر فوت است. مقطع L8×8×½ نیز همچنین نبشی با دو ساق مساوی است با طول 8 اینچ و ضخامتی معادل ½ اینچ که آن را به صورت اختصاری L×8×½ نیز مشخص می نمایند.

آشنایی با اعضای سازه های فلزی (پروفیل زد)

کاربرد وسیع محصولات فولادی در صنعت ساختمان بر همگان آشکار است به همین دلیل به شکل های مختلفی تولید می شوند تا در هر بخشی از سازه با مناسب ترین شکل ممکن مورد استفاده قرار بگیرد و از حداکثر ظرفیت باربری آن ها استفاده ی بهینه شود. طول معمولی پروفیل های ساختمانی بین 6، 12 تا 14 متر می باشد که در کشورهای مختلف سراسر دنیا، با استانداردهای متفاوتی تهیه و تولید می شوند. استاندارد اروپایی یکی از معروفترین آن ها می باشد که درتعداد زیادی از کشورها از جمله ایران رعایت می شود.

محصولات فولادی با استانداردهای اروپایی روزانه در سراسر دنیا به بازار ها عرضه شده و مورد استقبال عموم مردم قرار می گیرد. قیمت این محصولات که استانداردهای اروپایی در آن رعایت می شود در تمام نقاط دنیا متفاوت است. برای دانست قیمت پروفیل زد بد نیست ابتدا بدانید که تیر آهن یا پروفیل با علامت اختصاری Z شناخته می شود و فرم اجرایی آن در نقشه های ساختمانی Z18 است. ارتفاع پروفیل Z به میزان 18 سانتی متر می باشد و به همین خاطر است که در نقشه های ساختمانی به اختصار با نام Z18 شناخته می شود.

موارد مصرف لوله ها

لوله های درزجوش به صورتهای مختلفی تقسیم بندی می شوند از جمله از روی ابعاد لوله، جنس آن، نحوه تولید، نحوه تست و مصارف کاربردی آنها. چیزی که در تقسیم بندی ها رایج است این است که لوله درزدار به سه دسته لوله های صنعتی، لوله های سیاه آب و لوله های حفاری تقسیم بندی می شوند. اما این تقسیم بندی چندان هم دقیق نیست و نمی توان مشخصات لوله های مختلف را به علاوه ی کاربرد آنها بیان کرد.

قسمت اعظم پروفیل ها به منظور ساختن در و پنجره های آهنی مورد استفاده قرار می گیرند. این پروفیل ها که به صورت گروهی از شماره ی 1 تا 7 (البته از لحاظ اندازه و مشخصات آن) تقسیم بندی می شوند می توانند در تهیه و ساخت پنجره ها و چهارچوب ها مورد مصرف و استفاده قرار بگیرند.پروفیل های مربع و مستطیلشکل با مقاطع کوچک به عنوان نرده های فلزی و برای در و پنجره ی منازل مسکونی و ساختمان ها، کناره راه پله ها و همچنین به عنوان نرده کشی در اطراف دیوارهای کارخانجات و زمین های محصور شده و نرده ی پیاده روها و خیابان ها به کار برده می شوند.

پروفیل های مربع و مستطیل شکل با مقاطع بزرگ تر که به ستونی معروف می باشند موارد استفاده زیاد و متعددی در صنعت و انواع ساختمان سازی دارند این پروفیل ها که اکثرا در مقاطع مربع از 60*60 میلی متر تا 270*270 میلی متر و در مقاطع مستطیل شکل از 40*100 میلی متر تا 135*300 میلی متر ساخته و تولید می شوند و ضخامت آنها از 5/2 تا 8 میلی متر می رسد می توانند در ساختن اسکلت فلزی و ستون ساختمان ها به کار روند.

همچنین اگر این پروفیل ها با مشخصات فیزیکی مورد اطمینانی ساخته شوند می توانند در ساختن انواع شاسی تریلرها و نفت کش ها مورد استفاده قرار گیرند.از پروفیل های قوطی مربع شکل و مربع مستطیل در صنایع خودروسازی هم استفاده می شود.از پروفیل های قوطی مربع نیزدر ساختن پایه ی میز و صندلی استفاده می شود.پروفیل هایی که به صورت Z تهیه می شوند و در اینجا ما به مبحث آن پرداخته ایم اکثراً برای پوشش دهی سقف سوله ها به کار می روند.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>