اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

تشریح جزئیات بیشتری از الگوریتم شناسایی مارجین ها و دلایل اینکار

محاسبه شاخص مارجین دو حوزه تولیدکنندگان شمش القایی و نوردکاران میلگرد آجدار به صورت روزانه توسط گزارشگر فولاد و با استفاده از داده ها و اطلاعات موجود بازار و بکارگیری یک الگوریتم ساده مبتنی بر جمع و میانگین گیری انجام می گردد.محاسبات مارجین بنا به هدفی که دنبال می شود و همان طوری که از نحوه عملکرد آن مشخص است.

معمولا به صورت نمونه گیری از یک جامعه آماری؛ میانگین گیری و در نهایت کشف یک شاخص فرضی خام برای مقایسه و تشخیص عملکرد و سمت و سوی پیش گرفته آن جامعه آماری برای میلگرد به جهت دستیابی به یکسری حقایق بازار، مورد استفاده واقع می گردد؛ به طوری که این شاخص آماری تعریف شده کاملا جنبه کلی و تقریبی داشته؛ و همچنان که مشخص است برای هر یک از اعضای این جامعه آماری و به صورت مستقل، معنا و مفهوم کاربردی نخواهد داشت.

ارائه مثال در خصوص تعیین مارجین

برای درک بهتر هدف؛ طرح موضوع با مثال ادامه پیدا می کند.فرض بر اینکه سه مبدا تولیدی شمش القایی یا میلگرد X و Y و Z با نرخ متوسط شمش یا میلگرد تولیدی خود در زمان معین t؛ رقم های زیر را به بازار فروش پیشنهاد داده اند.

  • X = 2800
  • Y = 2900
  • Z = 2910

در زمان مشخص t؛ شاخص متوسط نرخ قراضه آهن ویژه را با جمع و میانگین گیری؛ محاسبه نموده و عدد تقریبی 2105 تومان به ازای هر کیلو را استخراج می نماید.بنا بر الگوریتم مفروض؛ با جمع نرخ محصول این سه تولیدکننده به عنوان نمونه ای از این جامعه آماری و میانگین گیری از آن ها به رقم 2870 تومان به ازای هر کیلو می رسد و با کسر نمودن شاخص تقریبی قراضه آهن از این عدد، به یک مارجین تقریبی و خام با رقم i=765 تومان می رسد.

توجه به این نکته ضروری است که گذشته از این که این مارجین متوسط کاملا خام محسوب شده و یک رقم کلی و بدون کسر سایر هزینه های جانبی متحمل شده تولیدکننده به دست آمده است؛ این رقم کاملا وابسته به جمع و جامعه آماری است؛ یعنی به صورت انفرادی هیچ مفهومی برای آن واحد نخواهد داشت.

دلایل استفاده از مارجین شمش و میلگرد

  • برای مارجین های واقعی این مبادی؛ قطعا حادثه m-65; n-65 و o-65 اتفاق افتاده است.
  • روند بازار نزولی بوده است.
  • در سه ماهه نخست به یک مارجین خام و متوسط مثلا 600 تومانی دست پیدا خواهیم کرد که با مقایسه آن با سه ماهه دوم که مثلا 800 تومان بوده؛ متوجه می شویم که میانگین مارجین واقعی این مبادی 200 تومان افزایش یافته و این عدد 200 تومان کاملا درست و قابل اثبات است؛
  • مثلا در فلان ماه بیشترین مارجین نصیب این حوزه شده و یا این که در مقایسه با سال قبل فلان تومان متوسط مارجین این گروه از تولیدکنندگان افزایش پیدا کرده است.
  • در نهایت و از همه مهم تر این که با دانستن ارقام میانگین هر چند خام، و مقایسه آن ها با یکدیگر؛ می توانیم به صورت تقریبی نقاط بیشینه کاذب و یا نقاط سر به سر تولید را تا حدودی شناسایی نموده تا در نهایت بتوانیم نقاط قابل اطمینان برای سرمایه گذاری و یا بازه های زمانی مناسب برای خرید و فروش در چرخه های متناوب بازار در واحد زمان را تا حدودی تشخیص دهیم.
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>