اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

دیگ_بخار_کاغذ

کاربرد دیگ بخار در کاغذسازی:
همان طور که میدانید کاغذ از چوب درست می شود. بدین صورت که تنه درخت را به خورده های چوب تبدیل می کنند. سپس با تحت فشار قرار دادن خورده چوب ها با استفاده از حرارت و اضافه نمودن مواد شیمیایی خورده چوب را تبدیل به خمیر کاغذ می کنند. همچنین برای نرم کردن خمیر کاغذ نیز از مواد شیمیایی استفاده می کنند.

سپس با پرس کردن خمیر کاغذ تولید می شود. کاربرد دیگ بخار در کاغذسازی برای حرارت دادن چوب و فشار خروجی از دیگ بخار برای تحت فشار قرار دادن خورده های چوب و مواد شیمیایی استفاده می شود. مقدار فشار و حرارت دیگ بخار باعث تبدیل شدن خرده چوب ها به خمیر کاغذ می شود. از دیگر کاربرد دیگ بخار در کاغذسازی جهت نرم کردن خمیر کاغذ می باشد با این کار استفاده از مواد شیمیایی کمتر می شود.

دیگر کاربرد دیگ بخار در کاغذسازی چیست؟
علاوه بر ساخت خمیر کاغذ به وسیله ی دیگ بخار می توان از بویلر صنعتی برای ضدعفونی کردن و شستشو کاغذ، خشک کردن و پختن چوب و تولید برق استفاده می شود. در ادامه در مورد دیگر کاربرد دیگ بخار در کاغذسازی توضیح داده می شود

کاربرد دیگ بخار برای ضدعفونی کردن کاغذ:
با توجه به اینکه همه ی افراد جامعه کاغذ استفاده می کنند. باید کاغذ را ضدعفونی نمود تا خطری برای عموم مردم نداشته باشد. ازآنجایی که دمای بالای بخار خاصیت ضدعفونی دارد. برای ضدعفونی کردن کاغذ از دیگ بخار استفاده می شود. بدین صورت که پس از خورد کردن تنه های درخت جهت از بین بردن باکتری و میکروب های کاغذ از بویلر صنعتی بهره می گیرند.

درنتیجه استفاده از مواد شیمیایی جهت از بین بردن باکتری ها و میکروب ها به حداقل می رسد. همان طور که میدانید کاغذ قابل بازیافت می باشد و می توان از آن دو بار در شکل های مختلف مانند تهیه ظروف یک بارمصرف، صنایع بسته بندی و… بهره مند شد. برای ضدعفونی کردن کاغذ جهت بازیافت و کاربری دیگر از بخار استفاده می شود.

خشک کردن کاغذ و پختن چوب:
در بخش های مکانیکی، خلاء و زهکشی کاغذسازی رطوبت کاغذ بالا می رود. برای به حداقل رساندن رطوبت و خشک کردن کاغذ از دیگ بخار استفاده می شود. دیگر کاربرد دیگ بخار در کاغذسازی پختن کاغذ می باشد که بدین صورت انجام می گیرد: بعد از مرحله خورد کردن چوب نیاز به درجه حرارت بالا جهت پختن چوب وجود دارد؛ که با استفاده از دیگ بخار می توان چوب را پخت و آن را به کاغذ تبدیل نمود.

برای پختن چوب حرارت به تنهایی کافی نیست و باید از مواد شیمایی نیز استفاده نمود. جهت پختن چوب از دیگ بخار به همراه مواد شیمیایی استفاده می شود. همچنین از بویلر صنعتی می توان در مبدل های گرمایی نیز بهره مند شد.

نکته: خشکی کاغذ باید 90 درصد باشد برای خشک کردن کاغذ از خشک کن استفاده می شود. برای بالا بردن حرارت دارم خشک کن از دیگ بخار استفاده می شود.

 برای تولید برق:
تولید برق با استفاده از دیگ بخار دارای قابیلت اطمینان بسیار بالایی است و درزمانی که قطعی برق رخ می دهد کارخانه کاغذسازی می تواند بکار خود ادامه دهد. همچنین می توان از ضایعات چوب جهت تأمین سوخت دیگ بخار استفاده نمود. سختی دیگ بخار بنا به درخواست مشتری تعیین می گردد. استفاده از دیگ بخار برای تولید برق باعث کاهش هزینه تولید می شود و درنتیجه روی قیمت کاغذ تأثیر مستقیم دارد.

مزایای دیگ بخار در کاغذسازی:
همان طور که در بخش فوق با کاربرد دیگ بخار در کاغذسازی آشنا شدید. یکی از مزایای دیگ بخار در کاغذسازی کاهش هزینه جهت خرید مواد شیمیایی می باشد. برای ضدعفونی کردن نیاز به مواد شیمیایی می باشد اما با استفاده از دیگ بخار دیگر نیاز به مواد شیمیایی نیست و می توان با بویلر صنعتی عمل ضدعفونی را انجام داد.

دیگر مزایایی دیگ بخار کاغذسازی، خشک کردن و کم کردن رطوبت کاغذ می باشد این عمل توسط بخار تولیدشده دیگ بخار صورت می گیرد. حتی در شرایط نبود برق نیز می توان در کارخانه کاغذسازی اقدام به تولید کاغذ نمود.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>