اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

دما_در_تولید_قارچ

دیگر کاربرد دیگ بخار در پرورش قارچ خاصیت ضدعفونی کنندگی است بدین صورت که علاوه بر کنترل دما و حفظ رطوبت سالن های پرورش قارچ باعث حذف باکتری های موجود در قارچ می شود. می توان از روش های شیمیایی برای از بین بردن باکتری ها نیز استفاده نمود؛ اما روش های شیمیایی برای ضدعفونی و از بین بردن باکتری در قارچ ها توصیه نمی شود. بهترین روش برای ضدعفونی قارچ استفاده از بخار می باشد.

مقایسه انواع روش های کنترل دما در پرورش قارچ:
اولین روش کنترل دما در پرورش قارچ و حفظ رطوبت محیط استفاده بخاری می باشد؛ که خطرناک و باعث کاهش رطوبت می شود درنهایت نیز دوده ایجاد می کند و روی کیفیت قارچ تأثیرگذار است.

روش دوم برای حذف دوده استفاده از هیتر می باشد که این روش نیز کاهش رطوبت را در پی خواهد داشت و از طرفی هزینه برق مصرفی آن بالا است.

سومین روش لوله کشی آب گرم می باشد که در این روش نیز رطوبت کمتری وجود دارد. چهارمین روش دستگاه رطوبت ساز به همراه هیتر است بدین صورت که یکی از معایب روش دوم کاهش رطوبت در این روش با استفاده از دستگاه رطوبت ساز از بین می رود اما هزینه خرید دستگاه رطوبت ساز و برق مصرفی هر دو دستگاه (رطوبت ساز و هیتر) بسیار بالا می باشد.

از طرفی باید برای ضدعفونی کردن قارچ از مواد شیمیایی استفاده کرد که توصیه نمی شود و هزینه خرید مواد شیمیایی را نیز باید در نظر گرفت؛ اما با استفاده از کاربرد دیگ بخار در پرورش قارچ رطوبت و کنترل دما به خوبی صورت می گیرد؛ و هیچ دوده ای مانند روش اول از آن خارج نمی شود که روی کیفیت قارچ تأثیرگذار باشد. هزینه برق مصرفی کاهش پیدا می کند. با استفاده از دیگ بخار در پرورش قارچ دیگر نیاز به هزینه برای خرید مواد شیمیایی نیست به دلیل اینکه بخار خاصیت ضدعفونی کنندگی دارد.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>