اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

پودر_آلمینیوم

کاربردهای شمش و پودر آلومینیوم:
هنگامی که مواد اولیه به قطعات مفیدی تبدیل می شوند، تولید آلومینیوم می تواند با برش، سنگ زنی، سوراخ کاری یا شکل دهی ادامه یابد تا نیازهای خاص را در صنعت برآورده کند. آلومینیوم اغلب برای قاب پنجره، اجزای اتومبیل، اجزای دوچرخه، مصالح ساختمانی مانند قالب پرده و موارد دیگر استفاده می شود.

آلومینیوم را می توان به راحتی برش و شکل داد و آن را به یک ماده همه کاره برای اهداف ساخت و ساز تبدیل کرد. فلز آلومینیوم گرما را به اندازه سایر فلزات هدایت نمی کند که این امر بسته به نوع کاربرد می تواند سودمند یا مضر باشد.

آلومینیوم یک فلز بسیار سبک است و از این رو برای ساخت وسایل نقلیه عملکردی مناسب دارد، گرچه می تواند در هنگام گرم شدن بیش از حد به فولاد متصل شود و به طور بالقوه باعث ایجاد مشکلات زیادی در اجزای مختلف خودرو شود.

بازیافت فرآیند مهم دیگری در ساخت آلومینیوم است. این فلز 100٪ قابل بازیافت است، بنابراین آلومینیوم بازیابی شده می تواند ذوب شده و در فرآیند اکستروژن یا سایر فرآیندهای ماشینکاری مجدداً پردازش شود. گسترش استفاده از فلز آلومینیوم در کاربردهای مختلف، از ساخت و ساز تا استفاده در وسایل نقلیه و حتی ظروف نوشیدنی، آن را به محصولی با ارزش برای بازیافت تبدیل کرده است.

موارد استفاده از پودر آلومینیوم:
از پودر آلومینیوم در تولید مجموعه ای از محصولات مانند صفحات خورشیدی، لوسیون ضد آفتاب و بتن سبک استفاده می شود. این پودر همچنین کاربرد گسترده ای در تولید وسایل آتش بازی و مواد منفجره دارد.

چشمگیرترین موارد استفاده از پودر آلومینیوم، استفاده از توانایی آن در تولید واکنش های کاهش اکسیداسیون گرمازا می باشد. این پودر را می توان با یک اکسید فلزی مخلوط کرد تا به خوبی بسوزد و در مدت زمان بسیار کمی انرژی عظیمی آزاد می کند.

از این واکنش شیمیایی برای تولید پودر فلاش استفاده شده است که در آن پرکلرات آلومینیوم و پتاسیم با هم واکنش شدید نشان می دهند و یک انفجار و فلاش شدیدی ایجاد می کنند. پودر اکسید آهن و پودر آلومینیوم، هنگامی که باهم مخلوط می شوند، یک ماده ترمیت ایجاد می کنند که نور بسیار زیاد و مقدار زیادی گرما تولید می کند که در بسیاری از فرآیندهای صنعتی مفید است.

در ساخت وسایل آتش بازی و مواد منفجره معمولاً از خواص پودر آلومینیوم استفاده می کنند. بکارگیری مواد منفجره با آلومینیوم راحت تر از بسیاری از ترکیبات دیگر است.

سوخت مورد استفاده در موشک ها اغلب با استفاده از پودر آلومینیوم ساخته می شود و بسیاری از سوخت های جامد موشک بر اساس واکنش های شیمیایی مربوط به این فلز طراحی می شوند. در حقیقت از این نوع سوخت برای تأمین انرژی تقویت کننده موشک شاتل فضایی استفاده می شود. این ترکیب همچنین می تواند به عنوان یک ماده افزودنی برای سوخت مایع موشک استفاده شود.

سایر کاربردهای پودر آلومینیوم:
از پودر آلومینیوم می توان در متالورژی پودر نیز استفاده کرد. برخی از آلیاژها معمولاً با افزودن پودر آلومینیوم به فلز مذاب ایجاد می شوند. در برخی موارد، آلومینیوم پودر شده می تواند توسط تجهیزات پیشرفته و مدرن برای ساخت قطعات مستقیم به کار گرفته شود.

تعداد زیادی از صنایع الکترونیکی از پودر استفاده می کنند. با اسپری کردن این پودر می توان لایه رسانای نازکی را بر روی قطعات ایجاد کرد. این امر باعث ایجاد گزینه ای عالی برای ایجاد مسیرهای رسانا در انواع خاصی از دستگاه های الکتریکی تولید انبوه، به ویژه سلول های خورشیدی و برخی از انواع دیودهای ساطع کننده نور می شود.

آلومینیوم پودر شده همچنین به بسیاری از رنگ ها اضافه می شود. این پودر را می توان به رنگ های دیگر اضافه کرد تا براقیت فلزی بیشتری در این رنگ ها ایجاد شود یا از آن به تنهایی در تولید رنگ استفاده کرد. این پودر وقتی به رنگی اضافه می شود می تواند ظاهر نقره ای رنگ چشمگیری را در آن ایجاد کند.

علاوه بر استفاده در صنایع رنگ، پودر آلومینیوم در مواد آرایشی نیز استفاده می شود و می تواند نتایج چشمگیری داشته باشد. برخی از انواع لوازم آرایشی که ظاهری فلزی دارند، از ترکیبات آلومینیوم استفاده می کنند.

خطرات پودر آلومینیوم:
کاربرد این پودر در حالت عادی ایمن است و حتی خطری برای محیط زیست ندارد اما وجود پودر آن در هوا و همچنین منبع احتراق می تواند منجر به انفجار پودر آلومینیوم شود که می تواند بسیار آسیب رسان باشد. بنابراین هنگام کار با آن موارد ایمنی را رعایت کنید.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>