اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

کاربرد_مولیبدن

کاربرد های پودر مولیبدن:
پودر مولیبدن یک ماده معدنی مهم غیر آلی است. علاوه بر این ماده معدنی طبیعی پوسته زمین است. از پودر و شمش مولیبدن در زمینه های صنعتی و کشاورزی مانند تولید لاستیک، پلاستیک، کاغذ، پوشش، رنگ، جوهر، کابل، دارویی، کود، خوراک، مواد غذایی، شکر، منسوجات، شیشه، سرامیک، محصولات بهداشتی، مواد درزگیر، چسب ها، حشره کش ها و حامل های سموم دفع آفات، همچنین گوگرد زدایی دودکش ها، تصفیه آب و سایر جنبه های حفاظت از محیط زیست استفاده فراوان می شود. 

استفاده از شمش و پودر مولیبدن برای ساخت آلیاژها:
فولاد سازه ای مسئول 35 درصد استفاده از پودر و فلز مولیبدن است. مولیبدن مقاومت فولاد را در دماهای بالا بهبود می بخشد و می تواند به فولاد اجازه دهد تا در برابر فشارهای 300000 پوند بر اینچ مربع مقاومت کند. پودر و فلز مولیبدن همچنین به مقاومت در برابر خوردگی کمک می کند که برای فولاد مورد استفاده در خطوط لوله یا محیط های دریایی بسیار مفید است.

همچنین حدود 25 درصد دیگراز پودر و فلز مولیبدن تولیده شده در جهان در ساخت آلیاژهای فولاد ضد زنگ برای کارخانه های دارویی و شیمیایی و همچنین کامیون های حمل نفت استفاده می شود.همچنین از پودر و فلز مولیبدن برای ساخت آلیاژهای مخصوص فولاد تولید دریل، اره، موتور جت و توربین های تولید برق نیز استفاده می شود. ورق های فولادی آلیاژ کروم و مولیبدن در ساخت صدا خفه کن ها و سایر قطعات خودرو استفاده می شود.

از شمش مولیبدن با آلیاژ چدن برای تولید سرسیلندرها، بلوک های موتور و منیفولدهای اگزوز استفاده می شوند که این آلیاژ به موتورهای خودرو اجازه می دهد بهتر کار کنند و در نتیجه باعث کاهش انتشار کربن در محیط زیست می شوند. همچنین از این فلز در ساخت تجهیزات فرز و خرد کردن نیز استفاده می شود.

همچنین برای پردازش محصولات فلزی ساخته شده و قطعات ماشین آلات مانند سیم، ورق، آلیاژهای پخته شده و قطعات الکترونیکی از پودر و فلز مولیبدن استفاده می شود. از این فلز برای ساخت آلیاژ های مورد استفاده در صنایع تولیدی، لنت ترمز، متالیزاسیون سرامیک، ابزار الماس، نفوذ و قالب تزریق به دلیل مقاومت سایشی خوب استفاده می شود.

استفاده از شمش و پودر مولیبدن به عنوان کاتالیزور:
حدود 14 درصد پودر و شمش مولیبدن تولید شده در جهان در صنایع شیمیایی به عنوان کاتالیزورها و روان کننده ها استفاده می شود. به عنوان مثال، این فلز به عنوان کاتالیزور در پالایشگاه های نفت برای کمک به حذف گوگرد از گاز طبیعی و همچنین تولید فرآورده های نفتی تصفیه شده استفاده می شود.

این فرآیند که به عنوان هیدروسولفوراسیون شناخته می شود، شامل گرما و فشار به علاوه کاتالیزوری با پایه آلومینا، مولیبدن و کبالت است.

گاهی اوقات در این کاتالیزورها به جای فلز کبالت از فلز نیکل و مولیبدن برای تصفیه بهتر مواد اولیه استفاده می شود. سوخت های تولید شده با گوگرد پایین مواد پاکی هستند و به محیط زیست کمتر آسیب می رسانند. پودر و فلز مولیبدن همچنین به عنوان یک کاتالیزور در تولید پلیمر و پلاستیک نیز عمل می کند.


کاربرد شمش و پودر مولیبدن در ساخت روان کننده ها:
پودر مولیبدن با گوگرد ترکیب می شود و دی سولفید مولیبدن ایجاد می کند که به روان سازی موتورهای دو زمانه، ساخت ترمزهای زیر لیوانی دوچرخه، تولید گلوله ها، واکس های اسکی و غیره کمک می کند. همچنین در ساخت گریس های بلبرینگ و توپی در صنایع تولیدی، معدنی و حمل و نقل استفاده می شود. دی سولفید مولیبدن می تواند گرما و فشار زیاد را تحمل کند زیرا منشا زمین گرمایی دارد. فروش دی سولفید مولیبدن بازار گسترده ای دارد.

کاربرد شمش و پودر مولیبدن در ساخت رنگدانه ها:
از این ترکیب برای تولید رنگدانه و رنگ استفاده فراوانی می شود. از مولیبدات روی در آغازگرهای رنگ برای جلوگیری از خوردگی و تثبیت رنگ استفاده می شود. به عنوان مثال، برای رنگ آمیزی سطوح فلزی قایق ها از این ماده استفاده می شود.

رنگدانه نارنجی مولیبدن با استفاده از سرب، کرومات سرب، مولیبدات سرب و سولفات سرب ساخته می شوند. این رنگ در برابر نور و هوا در مقابل کمرنگ شدن با گذشت زمان مقاومت می کند. از رنگدانه های نارنجی مولیبدن در تولید رنگ، جوهر، محصولات پلاستیکی و لاستیکی و سرامیک استفاده می شود. از اسید مولیبدوفسفریک نیز در رنگ های متیل بنفشه و آبی ویکتوریا برای ساخت منسوجات و رنگ ها استفاده می شود.

استفاده از پودر مولیبدن در تولید کود ها:
این ترکیب یکی از اجزای اساسی در تولید کودهای نیتروژناز است که در آن باکتری های تثبیت کننده نیتروژن وجود دارد. این باکتریها نیتروژن را از هوا گرفته و در دسترس گیاهان قرار می دهد. مولیبدات سدیم یک پودر کریستالی سفید رنگ است که به عنوان کود برای گیاهانی مانند گل کلم و لوبیا برای افزایش بازده محصول استفاده می شود.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>