اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

سنگ_فلدسپات2

موارد استفاده و کاربردهای فلدسپات در صنایع:
مهم ترین خواص فلدسپات برای صنایع پایین دستی و بسیاری از صنایع دیگر میزان آلومینا و مواد قلیایی موجود در این مواد می باشد. به همین دلیل، فلدسپات های قلیایی (شامل پتاسیم) کاربردهای گسترده ای در صنایع رنگ سازی، ساخت شیشه و سرامیک دارند. در اینجا برخی از کاربردهای فلدسپات های پتاسیم آورده شده است.

ساخت شیشه:
فلدسپات ماده مهمی در تولید شیشه است. این ماده همچنین در تولید ماده اولیه شیشه بسیار مهم است زیرا به عنوان یک کاتالیزور روان کننده در این فرآیند عمل می کند. به عنوان یک کاتالیزور شار، دمای کوارتز را کاهش می دهد در حالی که همزمان به حفظ ویسکوزیته شیشه تولید شده در محدوده صحیح کمک می کند. این محتوای قلیایی فلدسپات است که به آن کمک می کند تا به عنوان یک شار در شیشه سازی موثر واقع شود.

همچنین شار نقطه ذوب کلی مخلوط ها را کاهش می دهد، این یک مزیت برای کاهش انرژی کلی مورد نیاز است. این ماده معدنی در مراحل اولیه فرآیند تولید به طور کلی ذوب می شود و به طور کارآمد و سریع یک ماتریس شیشه ای تولید می کند که مسئول نگه داشتن سایر مواد در مذاب است. علاوه بر این، فلدسپات می تواند به شیشه ویژگی های مطلوب بیشتری از جمله افزایش سختی، دوام و مقاومت در برابر حمله شیمیایی را بدهد. یون های آلومینا و کلسیم مسئول این اثرات هستند.

بهتر است بدانید:
یکی از مزایای استفاده از فلدسپات به عنوان افزودنی در شیشه سازی به عنوان شار است که افزودن آن به هیچ وجه عدد ردوکس را تغییر نمی دهد. فلدسپات را می توان به عنوان یک افزودنی سازگار با محیط زیست در نظر گرفت، هم به دلیل ظرفیت شار به معنی اینکه انرژی کمتری مورد نیاز است، هم به این دلیل که افزودن آن باعث اضافه شدن مواد دیگر نمی شود.

مواد قلیایی موجود در فلدسپات - عمدتا پتاسیم و سدیم - هستند که دمای ذوب مخلوط را کاهش می دهند. این مواد ذوب شدن و اتصال سایر مواد وارد شده به داخل مخلوط شیشه را تقویت می کنند. شیشه سازی حدود دو سوم فلدسپات مورد استفاده در ایالات متحده در هر سال را تشکیل می دهد و بیشترین کاربرد آن به عنوان پرکننده و در سرامیک سازی است. برای اهداف شیشه سازی، فلدسپات ها تا 0.85 میلی متر (20 مش) آسیاب می شوند.

ساخت مواد پرکننده:
از فلدسپات ها به عنوان گسترش دهنده و مواد پرکننده در رنگ، لاستیک و پلاستیک استفاده می شود به دلیل عوامل مختلف یک پرکننده موثر است. این فاکتورها شامل PH پایدار، بی اثر بودن شیمیایی بالا، قابلیت پراکندگی خوب، ضریب شکست چشمگیر، مقاومت در برابر یخ زدگی، مقاومت زیاد در برابر سایش و گرانروی کم در پر کننده است. به طور کلی، محصولاتی که برای چنین اهدافی استفاده می شوند، عیارهای ریز خرد شده هستند.

فلدسپات ها به عنوان یک ماده پرکننده در پلاستیک ها، به دلیل سختی نسبتاً بالای موهس کاربرد دارند ولی در ترموپلاستیک ها کاربرد کمی دارند، اما در فیلم های پلاستیکی، فلدسپات ها به عنوان اجزای اصلی ضد انسداد، یک جز اساسی هستند.

مسدود کردن جایی است که دو ماده (یا بیشتر) در سطح با یکدیگر برهم کنش دارند، هدف از مواد ضد انسداد جلوگیری از این امر است و بنابراین معمولاً به عنوان عوامل ضد لغزش نیز شناخته می شوند. این ترکیب به خصوص در فیلم های پلی اتیلن با چگالی کم (LDPE)، پلی پروپیلن و پلی وینیل کلراید بسیار مفید است. به علاوه، از فلدسپاتها می توان برای ساختن فیلم های LDPE برای مدیریت گرما مناسب تر استفاده کرد، به عنوان مثال در گلخانه ها و پلی تونل ها.

در رنگ ها، پوشش ها و لاک ها، فلدسپات های فوق العاده ریز خرد شده به عنوان پرکننده استفاده می شوند. افزودن غیر سمی فلدسپات جذاب است زیرا هزینه کلی مواد را کاهش می دهد، اما به دلیل ضریب شکست نسبتاً کم آن در ناحیه 1.0 تا 1.5، بر تراکم رنگ تأثیری ندارد.

ساخت سرامیک ها:
فلدسپات مهم ترین ماده اصلی، علاوه بر خاک رس در تولید سرامیک محسوب می شود. این ترکیبات دمای ذوب مشخصی ندارد، زیرا در دماهای مختلف به آرامی ذوب می شود. این یکی از مزایای مهم است زیرا ذوب خاک رس و کوارتز ها را تسریع می کند، در حالی که به طور همزمان امکان تعدیل این مرحله مهم را در فرآیند تولید فراهم می کند. به طور کلی از آنها به عنوان کاتالیزور شار برای تولید پوشش شیشه ای در دمای پایین استفاده می شود. همچنین از آنها به عنوان منبع آلومینا و مواد قلیایی در لعاب استفاده می شود.

غالباً، فلدسپات ها مقاومت، دوام و مقاومت بدنه سرامیک را بهبود می بخشند. همچنین، آنها سایر ترکیبات گروهی را ذوب، نرم و مرطوب می کنند. فلدسپاتهای گرید سرامیکی معمولاً تا 75 میکرومتر (200 مش) آسیاب می شوند.

درست مانند ساخت شیشه، اجزای اساسی فلدسپات ها (سدیم، پتاسیم و کلسیم) مانند شار رفتار می کنند، آنها با خاکستر سودا کار می کنند (مانند شیشه نوشابه) و برای کاهش دمای ذوب و افزایش قابلیت ذوب تمام اجزای سازنده استفاده می شوند. علاوه بر این، فلدسپات میزان لک شدن بدن سرامیک را در حین پخت کنترل می کند.

ساخت پرسلان (Porcelian):
فلدسپات، همراه با کائولن و کوارتز (به عنوان نوعی سیلیس) از اجزای اصلی در سرامیک های چینی مدرن هستند. اینها انواع "چینی خمیر سخت" هستند که در مقایسه با "خمیر نرم" در دمای حدود 1400 درجه سانتی گراد پخت می شوند، در حالی که انواع "نرم" در 1200 درجه سانتی گراد پخته می شوند.

این نوع پرسلان نسبت به انواع "خمیر نرم" قوی تر بوده و احتمال ترک خوردگی بسیار کمتری در نظر گرفته می شود. بسته به نوع فرآیند، می تواند شبیه ظروف سفالی باشد. همانند سایر سرامیک ها، اکنون نیز درک شده است که یکی از مهم ترین دلایل گنجاندن فلدسپات، قابلیت های شار برتر آنها است.

ساخت لعاب مینا:
درساخت لعاب مینا، فلدسپات با اطمینان از عدم وجود خطا در محصول نهایی، به افزایش زیبایی محصول نهایی کمک می کند. این ترکیب در ساخت ظروف بهداشتی، لعاب کاشی و سرامیک، ظروف غذاخوری، ظروف کادویی، برقی و مینا بسیار مفید است. در وسایل بهداشتی از فلدسپات برای تسهیل روند بهینه سازی استفاده می شود.

فلدسپات همچنین دارای مصارف دیگری است که شامل اورتان، ساینده های ملایم، رنگ ها، جوشکاری پوشش قرمز، تولید فولاد و فوم لاتکس می باشد.

سایر کاربردهای پتاسیم فلدسپات:
فلدسپات های پتاسیم در اثر هوازدگی به مواد معدنی رس و سنگ معدن های آلومینیوم تجزیه می شوند، که هر دو منبع بسیار مهمی هستند که در جامعه امروز استفاده می شوند. این کانه های آلومینیوم در مجموع به عنوان بوکسیت شناخته می شوند که یک منبع معدنی بسیار مهم از نظر اقتصادی.

جوشکاری:
فلدسپات های پتاسیم به دلیل خاصیت شار عالی در پوشش الکترودهای جوشکاری استفاده می شوند. آنها به ویژه در پوشش الکترودهای مورد استفاده در فرآیند قوس دستی، فرایندی که برای جوشکاری آلیاژهای آهنی در صنایع ساخت عمومی، ساخت کشتی، فولاد های سخت و سازه کارایی دارد، استفاده می شوند.

ساینده ها:
همراه با اکسید منیزیم، کلرید منیزیم و سایر چسب های مصنوعی، از فلدسپات ها به عنوان عامل اتصال در ساخت چرخ، ساینده، دیسک و اشکال مختلف استفاده می شود.

در حجم زیاد، از آنها به عنوان سنگدانه درشت در تولید آسفالت و بتن استفاده می شود. علاوه بر این، از آنها همچنین در تولید لعاب مینا، پودر پاک کننده و ساخت شیشه استفاده می شود.

برخی از انوع فلدسپات پتاسیم نیز دارای ارزش اقتصادی و زیبایی به عنوان سنگهای قیمتی هستند. برخی از این سنگهای قیمتی شامل سنگهای ماه و سنگ آمازون است.

فلدسپات های ویژه:
شایان ذکر است که تعدادی از مواد معدنی فلدسپات وجود دارد که به وضوح در گروه پلاژیوکلاز یا قلیایی قرار نمی گیرند. برخی از این مواد معدنی فلدسپات به عنوان سنگ های قیمتی استفاده می شوند. این سنگ های قیمتی شامل لابرادوریت، سنگ خورشید و سنگ ماه است. این سه ماده معدنی به دلیل پدیده های نوری منحصر به فردشان مورد ستایش قرار گرفته اند.

هنگامی که نور به یک سنگ ماه برخورد می کند، درخشندگی ایجاد می کند که به عنوان "بلوغ" شناخته می شود، در سنگ خورشید، نور ورودی به سنگ قیمتی با یک فلاش پر زرق و برق منعکس می شود که به عنوان "ماجراجویی" شناخته می شود. در لابرادوریت ها، نوری که به سنگ قیمتی وارد می شود، پراکنده شده و بازتابی رنگین کمانی ایجاد می کند. این، به نوبه خود، پرتوهای جالبی از رنگ های مهتابی شدید مانند نارنجی، زرد، سبز، آبی برقی و صورتی ایجاد می کند. از این پدیده با عنوان labradorescence یاد می شود، اسمی که از ماده معدنی تولید کننده چنین پدیده ای ساخته شده است.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>