اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

ایزوفتالیک اسید (Isophthalic acid) یک ترکیب آلی غیر سمی با فرمول C6H4 (CO2H) 2 است. ایزوفتالیک اسید (IPA) با اکسیداسیون متا زایلن با استفاده از اکسیژن در مقیاس میلیارد کیلوگرم در سال تولید می شود.

ایزوفتالیک_اسید

این جامد بی رنگ ایزومر اسید فتالیک و اسید ترفتالات است. این اسیدهای دی کربوکسیلیک آروماتیک به عنوان پیش ساز (به شکل استیل کلریدها) برای تولید پلیمرهای مهم تجاری مورد استفاده قرار می گیرند.

ایزوفتالیک اسید (1، 3- بنزن کربوکسیلیک اسید) فرم متا اسید فتالیک و یک جامد کریستالی سفید رنگ است که در دمای 345 درجه سانتی گراد تصعید می شود. این ماده در آب، الکل و اسید استیک به مقدار کم محلول و در بنزن نامحلول است.

IPA دارای ویژگی های عملکردی عالی از جمله سختی استثنایی، مقاومت در برابر خوردگی و لکه، مقاومت هیدرولیتیک پوشش ها و روکش های ژله ای و پایداری حرارتی برجسته در صنعت پوشش ها است.

ایزوفتالیک اسید یک دی اسید استاندارد صنعتی برای تولید آلکیدهای با کیفیت بالا و رزین های پلی استر برای پوشش های صنعتی و پلی استرهای اشباع نشده برای تولید پلاستیک تقویت شده با فایبرگلاس است.

کاربردهای ایزوفتالیک اسید چیست ؟
ایزوفتالیک اسید به صورت مخلوط با اسید ترفتالیک در تولید رزین های PET برای تولید بطری های پلاستیکی و بسته بندی مواد غذایی استفاده می شود. پلیمر بنزیمیدازول با کارایی بالا از اسید ایزوفتالیک تولید می شود. همچنین از این ترکیب به عنوان ماده اولیه برای تولید مواد عایق استفاده می شود.

ایزوفتالیک اسید یک ماده اصلی در تولید FRP (پلاستیک تقویت شده فایبرگلاس) برای محصولاتی مانند لوله ها و مخازن دریایی، خودروسازی و کالاهای مقاوم در برابر خوردگی است.

پلی استرهای حاوی PIA (اسید ایزوفتالیک خالص) همچنین به طور گسترده ای در تولید پوشش های صنعتی برای لوازم خانگی، اتومبیل، سایدینگ آلومینیوم و مبلمان اداری فلزی استفاده می شود.

رزین های پلی استر حاوی PIA نسبت به آنهایی که حاوی انهیدرید فتالیک و اسید ترفتالات هستند مقاومت بالاتری در مقابل تغییرات آب و هوا ارائه می دهند. سختی فوق العاده و دمای انتقالی بالای رزین های پلی استر حاوی PIA باعث افزایش مقاومت روکش های مورد نیاز برای اهداف صنعتی، اتومبیل سازی، صنعت هوافضا و پوشش کوئل و فلزات مختلف می شود.

روکش های پودری که با PIA تهیه شده اند برای پوشش های سطحی و خارجی مبلمان پاسیو، ماشین های چمن زن و قطعات خودرو استفاده می شوند.

عوارض و خطرات:
این ماده به صورت پودر در دسترس است بنابراین برای کاهش خطر استنشاق گرد وغبار آن از تهویه محل اطمینان حاصل کرده و در آزمایشگاه از هود استفاده کنید.

بهتر است هنگام استفاده از مواد شیمیایی پودری از تجهیزات محافظتی مانند ماسک و عینک استفاده کنید.

استنشاق گرد وغبار حاصل از این ماده شیمیایی باعث تحریک چشم ها، بینی و دستگاه تنفسی می شود و متعاقبا شما دچار اشک ریزش چشم، سرفه و تنگی نفس خواهید شد.

پس از تماس با این ماده فورا محل را با آب فراوان شستشو دهید و چشم ها را نیز به سرعت شستشو دهید. در صورت تنفس گرد و غبار فورا به محل باز رفته و نفس عمیق بکشید.

در صورت بلع تصادفی این ماده به فرد مصدوم مقدار کمی آب بدهید، او را وادار به استفراغ نکنید و فورا به مراکز درمانی مراجعه کنید.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>