اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

سرامیک

فرآوری سرامیک ها  Ceramic processing: فرآیند تولید سرامیک با توجه به نوع محصول تولیدی (کاشی کف، دیواری و پرسلانی) دارای 4 بخش اصلی آماده سازی، شکل دهی، پخت، درجه بندی و بسته بندی مواد است. مواد اولیه مورد استفاده در تهیه بدنه و لعاب بسیار متنوع بوده و با توجه به نوع محصول و درصد هر یک از آنها در بدنه کاشی متفاوت می باشد، به طوری که بیش از ده ها نوع ماده شامل اکسید های فلزی، کانی های رسی، غیر رسی و … را در بر گرفته و به سه دسته مواد پلاستیک (شکل پذیر)، پرکننده ها، گدازآورها تقسیم می شوند.

رس ها یا کانی های رسی پرمصرف ترین و قدیمی ترین مواد اولیه در صنعت سرامیک می باشند که دارای خاصیت پلاستیسیته بوده و خاصیت شکل پذیری را به بدنه می دهند. رسها در واقع آلومینو یلیکات هایی ‍می‍باشند که بعضا" ساختمان آبدار داشته و بعضی از آنها دارای خاصیت جذب آب بالایی می باشند. مهم ترین ماده معدنی این کانی ها کائولینیت است.

عمده ترین کانی های رسی مورد استفاده در این صنعت، خاک چینی یا کائولن و بال کلی هستند.پر کننده ها موادی غیرپلاستیک با نقطه ذوب و مقاومت شیمیایی بالا هستند که به بدنه اضافه می گردند تا از تغییر شکل بدنه در خلال پخت جلوگیری کنند. مهم ترین و رایج ترین پرکننده ها در این صنعت، سیلیس و آلومینا هستند که از کائولینیت به دست می آیند. از انواع سیلیس آزاد موجود در طبیعت که در صنعت کاشی و سرامیک مورد استفاده قرار می گیرد، کوارتز صخره ای، ماسه، ماسه سنگ، کوارتزیت و فلینت می باشد.

این مواد به عنوان یکی از مواد اولیه در این صنعت و به منظور کاهش نقطه ذوب بدنه یا لعاب مصرف می گردند. در هنگام پخت بدنه، گدازآورها ذوب گردیده و در هنگام سرد شدن فاز شیشه ای را در بدنه به وجود می آورند و به سرامیک استحکام می دهند. فلدسپات به طور کلی به گروه های آلکالی، آلومینوسیلیکاتها اطلاق می شود که در آنها کانی های سدیم و پتاسیم وجود دارد و مهم ترین تامین کننده گدازآورهای مصرفی در بدنه ها و لعابها می باشند.

سنگ چینی یا سنگ کورنیش و نفلین سینیت از انواع سنگهایی هستند که به علت دارا بودن کانی های فلدسپات به طور وسیعی در صنعت سرامیک مورد استفاده قرار می گیرند. دو نوع اصلی از کانی های فلدسپات که به میزان زیادی مورد استفاده قرار می گیرند ارتوز و آلبیت می باشند.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>