اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص


قالب گیری


فرآیند قالب گیری پوسته ای

اگر تهیه مدل را جزو فرآیند در نظر نگیریم، اولین مرحله در فرآیند ریخته گری پوسته ای تولید قالب است. ماسه که برای فرایند ریخته گری پوسته ای استفاده می شود اندازه دانه کوچک تری نسبت به قالب ماسه ای معمولی دارد. ماسه های دانه ریز با رزین ترموست ترکیب می گردد. مدل فلزی خاص با یک عامل جدا کننده ( معمولا سیلیسیم) پوشش داده می شود، که در نهایت حذف پوسته را تسهیل می کند. مدل فلزی تا دمای 350-700 فارنهایت ( 175-370 درجه سانتیگراد) حرارت داده می شود.

مخلوط ماسه بر روی مدل ریخته گری داغ ریخته یا دمیده می شود. به سبب واکنش رزین ترموست با مدل فلزی داغ، یک پوسته نازک بر روی سطح مدل تشکیل می شود. ضخامت مناسب پوسته به استحکام موردنیاز قالب بر اساس کاربرد قطعه ریختگی بستگی دارد. قالب صنعتی معمولی برای فرآیند ریخته گری پوسته ای می تواند 3 اینچ باشد. ضخامت قالب می تواند توسط مدت زمان اختلاط ماسه که در تماس با مدل ریخته گری است کنترل گردد.

هنگامی که فاز پخت فرآیند تولید کامل می شود، پوسته سفت شده توسط پین های جدا کننده، از مدل ریخته گری جدا می شوند. نکته قابل توجه این است که این روش تولید برای ساخت قالب در فرآیند ریخته گری با قالب پوسته ای می تواند همچنین به منظور تولید ماهیچه های قالب دانه ریز با دقت بالا برای سایر فرایندهای ریخته گری نیز استفاده شود.

دو مورد از این پوسته های سخت شده، هر کدام نیمی از قالب برای ریخته گری را تشکیل می دهند، که توسط چسب زدن یا بستن، چفت می شوند.تولید قالب پوسته ای اکنون کامل شده و برای بارریزی آماده است. در بسیاری از فرآیندهای ریخته گری پوسته ای، قالب پوسته ای توسط ماسه یا گلوله های فلزی در حین فرآیند ریخته گری حمایت می شوند.

مزایا

  • قالبگیری پوسته ای می تواند به خوبی برای تولید گسترده، اتوماتیک شود.
  • قالب تولید بالا، هزینه های کارگری پایین، صافی سطح بالا و صحت فرآیند می تواند هزینه های خود را با کاهش نیاز به ماشینکاری جبران کند.
  • مشکلات ناشی از گازها کمتر وجود دارد: به دلیل عدم حضور رطوبت در پوسته و مقدار گازی که هنوز حضور دارد می تواند به راحتی از پوسته خارج شود، زمانیکه مذاب داخل قالب ریخته می شود، برخی از چسب های رزینی روی سطح می سوزند که خروج قطعه را آسان تر نیز می کند.
  • شکل های پیچیده با جزئیات ریز توسط این روش می توانند با صافی سطح بالا، سرعت بالای تولید، هزینه کارگر پایین (درصورت اتوماتیک بودن) تولید شوند.
  • انتخاب های زیاد برای استفاده از مواد مختلف

محدودیت ها

  • سیستم راهگاهی باید جزئی از مدل باشد، از آنجاییکه قالب نهایی از مدل شکل می گیرد، می تواند گران تمام شود.
  • رزین مورد استفاده در مخلوط ماسه گران است، هرچند که مقدار زیادی رزین نیاز نیس، فقط به مقداری که پوسته بتواند شکل بگیرد.
  • هزینه تجهیزات گران
  • استحکام مواد ضعیف
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>