اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص


کنترل کیفیت


یک کارشناس QC باید چه کارهایی انجام دهد؟

یک کارشناس یا بازرس تضمین کیفیت وظیفه دارد برنامه ها و دستورالعمل های بازرسی کنترل کیفیت را تعیین کند، برنامه های کاربردی نمونه گیری را طرح ریزی کند، مسائل را تحلیل و مشکل گشایی کند، فرایند را آماده نماید، بازرس را آموزش دهد و بازدید انجام دهد. نهایتا وظیفه ی یک کارشناس کنترل کیفی کمک به کاهش ضایعات، بهبود تولید در خط تولید، و اطمینان از رسیدن محصولات مناسب به دست مشتریان است.

یک کارشناس QC ممکن است روزانه با چک لیست ها و استانداردها و محصولات آزمایش و تطابق و سندبندی نتایج آزمایش و توصیه برای بهبود کار سر و کار داشته باشد. وی علاوه بر محصول، نحوه ی تولید، انبار و حمل و نقل آن را نظارت می کند. وظایف معمول بازرسان کنترل کیفیت عبارتند از:

  • مطالعه برنامه کاری و لیست مشخصات
  • نظارت بر عملیات برای اطمینان از استانداردهای تولید
  • توصیه ی تنظیماتی روی مجموعه یا فرایند تولید
  • بازرسی، آزمایش و یا اندازه گیری مواد یا محصولات
  • رد یا قبول محصولات
  • در میان گذاشتن نتایج بازرسی با مسئول محصول مربوطه
  • بازرسی و گزارش اطلاعات آزمایش

تحصیلات کارشناس کنترل کیفیت

حداقل تحصیلات یک کارشناس کنترل کیفیت یا QC مدرک کارشناسی در مهندسی است و باید مهارت های تحلیلی داشته در جزئیات و نظم دهی و ریاضی زبردست باشد. در بیشتر مواقع مهندسین QC دو سال کارشناسی ارشد را نیز باید تمام کنند. همچنین داوطلبانی که به عنوان قسمتی از مدرکشان کار آزمایشگاهی انجام داده اند ارجحیت دارند.

خصوصیات کارشناس کنترل کیفی

کارشناسان تضمین کیفیت، به ویژه بازرسان باید علاقه مند به ساخت باشند؛ یعنی باید کار با ماشین و ابزار و ساختن یا تعمیر کردن را به طور عملی را دوست داشته باشند. آن ها همچنین باید فکر کردن را دوست داشته باشند، یعنی به تحقیق و بررسی و افزایش فهم قوانین طبیعی علاقه نشان دهند. علاوه بر این باید تمرکز روی کار بر اساس اطلاعات و فرایندها را داشته باشند. به عبارت دیگر چیزها را با سیستم های منظم مرتب نگه دارند و به نظم بخشیدن علاقه داشته باشند. آن ها باید در کار تیمی خوب بوده و مهارت های حل مسئله داشته باشند.

کارشناسان و بازرسان کنترل کیفیت باید چابک باشند و مهارت ریاضی و مکانیک بالایی داشته باشند. آنها باید از نظر فیزیکی خوش بنیه و قدرتمند باشند، زیرا ممکن است مجبور باشند بسته به تعریف وظایفشان ساعت ها سرپا بایستند و اشیای سنگین بلند کنند.

امروز شغل های در زمینه کنترل و بازرسی کیفی طرفداران بسیاری در سراسر دنیا دارد و اگر چه با توجه به روند خودکار کردن و اتوماسیون روز افزون ابزار ها و دستگاه ها از جمله دستگاه های کنترل کیفیت، برخی آینده ی این شغل را در ابهام می بینند، برخی دیگر اعتقاد دارند فرایند پیشروی تکنولوژی کارشناسان بخش کیفی را بیکار نمی کند، بلکه نوع کار آنها را عوض خواهد کرد. پس یک کارشناس بازرسی کیفی باید همواره آماده ی کسب دانش های بیشتر و قدرت های متفاوت باشد تا بتواند خود را با روند روز افزون رشد تکنولوژی مطابقت دهد.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>