اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

نانو

سنتز شیمیایی اسپینل آلومینات منیزیم نانو کریستال: پودرهای اسپینل آلومینات منیزیم نانو کریستال (MgAl2O4) با استفاده از دو نوع پیش ساز مختلف سنتز شدند:کلریدهای فلزی و مخلوط نانومنیزیا و کلرید آلومینیوم.

پیش ساز ها و پودرهای کلسینه شده در دماهای مختلف توسط طیف سنجی پراش پرتو ایکس (XRD)، آنالیز حرارتی همزمان (STA) و میکروسکوپ الکترونی روبشی (FE-SEM) مشخصه یابی شدند. نتایج نشان دادند که در هر دو روش اسپینل آلومینات منیزیم نانو کریستال در دمای °450C تشکیل می شود.

مطابق با نتایج FE-SEM در روش کلریدی نانو پودرهای اسپینل خالص و بدون آگلومره دردمای °450C تشکیل شده است. علاوه بر این اندازه ی کریستال ها در هر دو روش در محدوده 60_40 نانومتر است.روش های سنتز بسیاری برای آماده سازی پودر اسپینل آلومینات منیزیم انجام شده اند که در دو دسته ی روش های واکنش حالت جامد و روش های شیمیایی تر قرار می گیرند.

بدون شک هر یک از این روش ها دارای مزایایی هستند. روش های شیمیایی تر دمای تشکیل یا کریستالیزه شدن اسپینل Mg-Al را کاهش می دهند که در موردبعضی از این روش ها این دما 700C است، هم چنین این روش ها به تولید نانو پودر کمک می کنند و این نسبت سطح به حجم بالای سرامیک باعث می شود که سینتر پذیری بالای پودر در دماهای پایین تر به دست آید.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>