اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

برموکول (Bermocoll) گروهی از اترهای سلولزی غیر یونی، محلول در آب است که کاربردهای صنعتی متنوعی دارد. برموکول در طیف گسترده ای از ویسکوزیته ها و انواع گریدهای اصلاح شده موجود است.

برموکول

الیاف چوب و گیاهان بیشتر از سلولز ساخته شده اند که یک پلیمر طبیعی است. برای تولید برموکول سلولز با جایگزین های مختلف مانند متیل، اتیل، هیدروکسی اتیل یا گروه های آبگریز واکنش نشان می دهد. این فرآیند باعث می شود قابلیت انحلال در آب این ماده افزایش یابد.

برموکول برای افزایش توانایی محصولات ساخت و ساز در ابقاء آب، افزایش قوام و پایداری و برای بهبود خواص چسبندگی سیمان و گچ در سیستم های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع برموکول:
محصولات برموکول همگی بر پایه سلولز هستند و از چوب یا پنبه به دست می آیند. این محصولات محلول در آب هستند و محلول های کلوئیدی را تشکیل می دهند و کاربردهای مختلفی دارند اما عمدتاً در رنگ های بر پایه آب و در ساخت و ساز کاربرد دارند. محصولات برموکول در سه نوع اصلی تولید می شوند:

  • EHEC، اتیل هیدروکسی اتیل سلولز، (E, EBS).
  • MEHEC، متیل اتیل هیدروکسی اتیل سلولز، (M, EM , EBM).
  • HM-EHEC، اتیل هیدروکسی اتیل سلولز اصلاح شده آبگریز، (EHM).

استفاده از برموکول باعث بهبود قوام، کارایی و پایداری سیمان و ملات های حاوی گچ می شود. استفاده از جایگزین های اتیل و هیدروکسیل در این ماده فعالیت سطحی برموکول را افزایش می دهد که مزایای فراوانی برای صنعت ساخت و ساز دارد.

تأثیرات مثبت بر ساخت و ساز:
استفاده از برموکول باعث افزایش رئولوژی شده و اغلب اوقات در فرمولاسیون ملات های ساختمانی برای تقویت ویژگیهای ملات مورد استفاده قرار می گیرد.

مهم ترین فاکتور کیفی برای محصولاتی که در ساخت و ساز کاربرد دارند، ویسکوزیته ( ابقاء آب)، انحلال پذیری و خصوصیات رئولوژیکی است. با استفاده از گریدهای مختلف برموکول می توان ویژگیهای ذکر شده را به دلخواه تغییر داد و به ملات مورد نظر رسید.

کاربردهای برموکول در ساخت وساز:
تولید ملات سیمان:
برموکل خاصیت جذب آب بسیار خوبی دارد بنابراین با استفاده از آن می توان جذب آب در مواد جاذب را کاهش داد. خاصیت جذب آب عالی این ماده شیمیایی به فاکتورهای مختلفی مانند سطح ویسکوزیته و حلالیت و همچنین دمای اطراف و سایز ذرات بستگی دارد. به عنوان مثال ذرات ریزتر برموکول به دلیل انحلال بیشتر خاصیت ابقاء آب بیشتری دارد.

تولید ملات کاشی:
برای چسباندن کاشی ها معمولا از سیمان یا لاتکس استفاده می شود. چسب های کاشی حاوی فیلرها، اتر سلولز و دیگر افزودنی ها به منظور تقویت خواص مختلف در سیمان هستند.

برموکول یکی از ترکیباتی است که برای بهبود وضعیت چسبندگی ملات کاشی کاری مورد استفاده قرار می گیرد. با استفاده از ویسکوزیته اصلاح شده این ماده می توان ملاتی با کیفیت بالا را ایجاد کرد.

تولید ملات گچ:
گچ ها از لایه های نازک تا 40 میلی متری در ساخت و ساز مورد استفاده قرار می گیرند و به شدت نیازمند سلولز، مواد اولیه خام و همچنین افزودنی های مختلف هستند. از آنجاییکه زمان تولید ملات و استفاده از آن به دلیل شدت جذب آب اجزاء موجود، خیلی کوتاه است برموکول می تواند با خاصیت ابقاء آب این زمان را افزایش دهد و از طرف دیگر سطح بهتری ایجاد کند.

کاربرد در فیلرها:
در ترکیب فیلرها معمولا از گچ و نوارهای کاغذی برای تقویت و ایجاد سطوحی برای پردازش های بعدی مانند رنگ کاری یا کاغذ دیواری استفاده می شود. استفاده از برموکول با گریدهای مختلف در این ترکیب باعث بهبود ضریب مقاومت، رطوبت و کاربردپذیری آن می شود.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>