اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

کود_فروت_ست

کود فروت ست چیست و چه مزایایی برای درختان دارد؟
کود فروت ست (Fruit Set) که به آن کود بهاره نیز می گویند یک کود شیمیایی مایع یا جامد است که اکثر اوقات در بهار و هنگام تشکیل میوه ها مورد استفاده قرار می گیرد. این کود علاوه بر تامین مواد مغذی مورد نیاز درختان جهت بازدهی بیشتر در فصول سرد نیز می تواند باعث افزایش مقاومت درختان در برابر سرما و برف و باران شود. با استفاده از این کود سال آوری دیگر مطرح نیست و شما هر سال باغی پر بار خواهید داشت.

با مصرف کود فروت ست حتی مرغوبیت محصول نیز افزایش می یابد که از نظر اقتصادی برای کشاورزان بسیار ارزشمند خواهد بود. فروت ست در واقع یک مکمل غذایی برای درختان است که به رشد و باردهی آنها کمک می کند.

قیمت خرید و فروش کود فروت ست:
قیمت خرید کود فروت ست به فاکتورهای مختلفی از جمله مایع یا جامد بودن این کود و همچنین مارک آن بستگی دارد. به عنوان مثال قیمت کود مایع فروت ست با کود فروت ست پودری متفاوت است. شما می توانید بهترین مارک کود فروت ست را از فروشگاه های سموم کشاورزی یا مرکز فروش کود فروت ست در شهر خودتان خریداری کنید.

مزایای استفاده از کود فروت ست:
کود بهاره یک محرک زیستی است و با تامین ریزمغذی هایی مانند فسفر و نیتروژن باعث فعال تر شدن گیاه در پایان فصل سرما می شود. تصور می شود که برخی کودها از جمله کود بهاره با تنظیم هورمون های رشد میوه دهی درختان را کنترل می کنند، شاید با افزایش جریان کربوهیدرات ها و مواد مغذی معدنی به تخمدان ها یا میوه ها در حال رشد این امر صورت بگیرد.

در بعضی از گونه ها میوه دهی توسط هورمون اکسین موجود در گرده تحریک می شود و رشد بیشتر گیاه به اکسین ها و سایر هورمون های تولید شده در گیاه بستگی دارد. بعید به نظر می رسد که فیزیولوژی اساسی انواع مختلف میوه در گونه ها و ارقام متفاوت باشد. تولید میوه بیشتر احتمالاً به مقادیر کافی بیش از یک هورمون و مواد مغذی نیاز دارند.

استفاده از کود بهاره باعث افزایش مقاومت درختان در برابر تنش های مختلف از جمله سرمازدگی بهاری می شود. این کود میزان گلدهی و تولید میوه را افزایش داده و به طورکلی باعث رشد و توسعه بیشتر اندام های سبز گیاهان می شود.

ویژگی های کود فروت ست:
یکی از مهم ترین ویژگی های کودهای بهاره سرعت جذب بالای آنها در شرایطی است که درختان در وضعیت نرمال قرار ندارند. این کودها با تامین ریزمغذی ها با سرعت بیشتر در اواخر فصل سرما هنگامی که درختان هنوز کاملا از خواب زمستانی خارج نشده اند به تولید محصولات بیشتر و با کیفیت به طرق مختلف کمک می کنند.

با مصرف این کود ریزش میوه و برگ ها کاهش یافته و گرده افشانی و لقاح به شکل بهتری صورت می گیرد. در ضمن مقاومت گیاه در برابر آفات نیز افزایش خواهد یافت.

عناصر مفید و مغذی کود فروت ست کدامند؟
مهم ترین ریزمغذی های موجود در کود بهاره برای تغذیه و تحریک رشد درختان شامل ازت، فسفر، روی، بور و اسیدهای آمینه هستند که ممکن است در مارک های مختلف این ترکیب کمی متغیر باشد. مثلا در برخی مارک ها کلسیم، منیزیم، منگنز، آهن، پتاسیم و کلسیم نیز وجود دارد.

در رابطه با ریزمغذی های فوق بهتر است بدانید که عنصر بور کیفت لقاح گل ها را افزایش داده و علاوه بر افزایش میوه دهی از به وجود آمدن میوه های ناقص نیز جلوگیری می کند.

نیتروژن یک عنصر مهم برای افزایش فتوسنتر و ترکیبات آلی مانند اسیدهای آمینه در گیاهان است. روی نیز با تولید کلروفیل و افزایش فعالیت های آنزیمی به فتوسنتز کمک می کند در نتیجه به شکفته شدن جوانه های رویشی و زایشی کمک می کند که تأثیر قابل توجهی بر بازدهی درختان دارند.

زمان مصرف کود فروت ست:
بهترین زمان مصرف این کود اواخر فصل سرما و اوائل بهار است که درختان کم کم از خواب زمستانی به دلیل گرم شدن هوا خارج می شوند. به عبارت دیگر زمانی که جوانه های درخت شروع به متورم شدن می کنند بهترین زمان برای استفاده از کود بهاره است که جذب کود در بالاترین میزان است.

همچنین می توان این کود را پس از برداشت میوه و قبل از ریختن برگ های درخت مورد استفاده قرار داد. این مسئله باعث از بین رفتن مسئله سال آوری در درختان می شود.

در بهترین حالت در طول فصل رشد می توان 3 نوبت از این کود استفاده کرد. نوبت اول بلافاصله پس از برداشت میوه های درختان، نوبت دوم اوائل بهار، زمان تورم جوانه ها و باز شدن اولین برگ و نوبت سوم بعد از تشکیل میوه ها است.

تأثیر فروت ست در سال آوری چیست؟
سال آوری در کشاورزی و باغداری به این مسئله اشاره دارد که باغ یک سال محصول خوبی تولید می شود و سال بعد محصول کمتر. جوانه های زایشی و تولید گل برای بازدهی بسیار حائز هستند بنابراین با افزایش تعداد جوانه های زایشی و تولید گل می توان به محصول بیشتری در هر سال رسید که با استفاده از فروت ست این امر امکان پذیر خواهد بود زیرا این کود با تامین عناصر مغذی از تخلیه خاک و در نتیجه کاهش بازدهی درختان پیشگیری خواهد کرد.

توصیه های مهم در رابطه کود فروت ست:
زمان مصرف کود را به دقت رعایت کنید چون اثرگذاری آن را تحت تأثیر قرار می دهد. برای تعیین مقدار کود مصرفی حتما با کارشناسان کشاورزی مشورت کنید. محلول پاشی را در هوای خنک مثلا اوائل صبح یا عصر انجام دهید.

در رابطه با این کود حتما توجه کنید که برای درختانی که تاره به مرحله میوه دهی رسیده اند مقدار کمتری استفاده کنید ولی برای گیاهان مسن حداکثر دوز توصیه شده را استفاده کنید. با استفاده از این کود باغ شما دیگر دچار سال نیاوری نشده و هر سال بازدهی خوبی خواهد داشت.

برای استفاده از کود ابتدا بطری را تکان داده و طبق برچسب روی کود آن را رقیق سازی کرده و مورد استفاده قرار دهید. کود را در جای خشک و خنک و به دور از رطوبت و تابش مستقیم آفتاب نگهداری نمایید.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>