اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

کادوزفوس_سم

سم کادوزفوس (راگبی) چیست و چگونه مصرف می شود؟
کادوزفوس (cadusafos) یک سم نماتدکش تماسی گوارشی است که بیشتر برای از بین بردن نماتودهای ریشه گره ای در پسته استفاده می شود. این سم با ایجاد اختلال در سیستم عصبی باعث از بین رفتن نماتودها شده و مانع خسارت دیدن محصولات کشاورزی می شود.

نماتدها از جمله بیماری های خاکزی هستند که با از بین بردن گیاهان، بازدهی محصولات زراعی را به شدت تحت تأثیر قرار می دهند. این آفات کرم های لوله ای هستند که ریشه گیاهان را درگیر کرده و در تمام دنیا به آنها مبارزه می شود زیرا هیچ گیاهی از حمله آنها در امان نیست.

کادوزفوس که یکی از سموم شیمیایی است که برای از بین بردن نماتودها مورد استفاده قرار می گیرد. قیمت خرید و فروش این سم به عوامل مختلفی بستگی دارد و با تغییرات قیمت ارز در بازار تغییر می کند.

مکانیسم اثر سم نماتدکش کادوزفوس:
این سم با مهار آنزیم استیل کولین استراز و با تحریک مداوم رشته های عصبی باعث فلج شدن نماتدها شده و با از بین بردن امکان تحرک و باز ماندن از تغذیه آنها را از بین می برد.

کاربردهای سم نماتدکش کادوزفوس:
کادوزفوس در واقع یک حشره کش و نماتوسید ارگانوفسفات است که برای کنترل نماتدها، کرم های حلقوی و حشرات خاکزی در موز، مرکبات، ذرت، سیب زمینی، توتون، نیشکر و سبزیجات استفاده می شود. Cadusafos موثرترین نماتد کش است. سم راگبی در ایران برای از بین بردن و کنترل نماتدهای ریشه گره ای در پسته و نماتد مولد زخم ریشه در چای مورد استفاده قرار می گیرد.

مقدار و نحوه مصرف سم نماتدکش کادوزفوس:
این سم برای کنترل نماتد ریشه گره ای در پسته به شکل محلول پاشی به نسبت 15 گرم در هر متر مربع در خاک باغ های پسته مورد استفاده قرار می گیرد.

برای از بین بردن نماتدهای مولد زخم ریشه در چای نیز به نسبت 5 گرم در هر متر مربع به صورت محلول پاشی در خاک مزارع کشت چای مورد استفاده قرار می گیرد.

ملاحظات زیست محیطی سم نماتدکش کادوزفوس:
میزان سمیت نماتدکش کادوزفوس برای پستانداران 1/37 میلی گرم بر کیلو گرم، برای پرندگان 16 میلی گرم بر کیلوگرم، برای ماهی ها 13/0 میلی گرم بر لیتر و برای دافنیا 6/1 میکروگرم بر لیتر است.

بنابراین به دلیل خطرناک بودن این سم برای آبزیان و ماهی ها از شستشوی ظروف آلوده به سم در آب های روان و جاری خودداری کنید.

ملاحظات عمومی سم نماتدکش کادوزفوس:
مانند همه سموم شیمیایی هنگام استفاده از این سم از دستکش، ماسک و وسایل حفاظتی استفاده کنید تا امکان تماس سم با بدن به حداقل برسد.

در صورت مشاهده علائم مسمومیت از جمله اختلال در بینایی، تهوع، سرگیجه، سردرد، مشکلات تنفسی و هر علائم مشکوک دیگری فورا با همراه داشتن برچسب سم به نزدیک ترین مرکز درمانی مراجعه کنید. سم را در بسته بندی اصلی و دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی نگهداری کنید.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>