اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

توربین گازی

روش های مختلف پوشش دادن توربین های گازی: پره های متحرک ردیف اول توربین های گازی بسته به شرایط کاری همواره در معرض بارهای ترمومکانیکی و محیط های خورنده قرار دارند. استفاده از پوشش های محافظ برای پره های متحرک توربین های گازی برای افزایش مقاومت آنها در برابر خوردگی و اکسیداسیون، لازم و ضروری می باشد.

توسعه پوشش های پره های توربین های گازی موجب ایجاد انواع پوشش ها گردیده است که شامل پوشش های نفوذی، پوشش های روکشی MCrAlY و پوشش های سرامیکی سد حرارتی TBC می باشند. روش های پوشش دهی مرسوم برای این پوشش ها، روش سمانتاسیون پودری، EB-PVD و اسپری پلاسمایی می باشند.

شرایط کاری توربین های گازی، نوع و ترکیب سوخت، آلاینده های هوای ورودی، طراحی توربین و، نقش مهمی در انتخاب پوشش های محافظ برای پره های متحرک توربین های گازی دارند. به هر حال اثر حفاظتی پوشش موقعی آشکار خواهدگردید که هم از لحاظ طراحی پره و هم از لحاظ شرایط بهره برداری توربین، پوشش مناسبی انتخاب گردد.

 رفتار این پوشش ها بسته به محیط خورنده، درجه حرارت، جنس آلیاژ پره، و شرایط کاری توربین به منظور انتخاب پوشش برای کاربردهای خاص مورد مطالعه قرار می گیرد. از پوشش های تجاری نوین سد حرارتی (MCrAlY) علاوه بر پاشش بر روی قطعات داغ توربین ها در موتورهای هوایی، موتورهای جت و موشک ها نیز استفاده می شود.

عمال این پوشش قبلا در خلاء (LPPS) انجام می شده که در بردارنده هزینه بالا و زمان توقف زیاد محصولات است، اعمال پوشش های نوین سد حرارتی (MCrAlY) با استفاده از روش HVOF در جهان به عنوان یک محصول نو مطرح است.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>