اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص


فلنج


روش های پیشگیری و ترمیم خوردگی فلنج

استفاده از واشر (Gasket) یکی از رایج ترین و قابل اعتمادترین روش ها برای جلوگیری از ایجاد خوردگی در فلنج های لوله است. یک واشر با طراحی و نصب مناسب، اتصال بین دو فلنج لوله مجاور را کاملا مهر و موم می کند. بنابراین از تجمع مایعات انتقالی در شکاف ها جلوگیری کرده و مانع از خوردگی شکافی می شود.

واشرها همچنین سبب جدایش الکترونیکی میان فلنج ها نیز می شوند. این جداسازی، تماس مستقیم بین مواد لوله غیر مشابه را محدود می کند و از رخ دادن خوردگی گالوانیک جلوگیری می کند.با این حال، یکی از مهم ترین مزایای جداسازی فلنج ها، توانایی آن در بهبود کارایی سیستم های محافظت کاتدی تحت تأثیر جریان (ICCP) است.

در شبکه های بزرگ لوله کشی، محافظت از لوله ها با استفاده از روش های حفاظت کاتدی منفعل (CP) عملی و شدنی نیست. در این حالت، سیستم های ICCP ترجیح داده می شوند.

در این سیستمِ محافظت در برابر خوردگی، یک منبع تغذیه خارجی، جریان الکتریکی را برای هدایت فرآیند الکتروشیمیایی ارائه می دهد. هنگام محافظت از خطوط لوله گسترده، اتصال برق میان لوله های مجاور شکسته می شود. در واقع لوله ها، به بخش های کوچک تر و قابل کنترل تری تقسیم می شود.این فرایند، سبب بهینه سازی خروجی جریان از یکسو کننده ICCP و بهبود کارایی کلی سیستم محافظت در برابر خوردگی می شود.

در صورت خراب شدن فلنج به گونه ای که رابط بین واشر و فلنج دیگر نتواند آب بندی مناسبی ایجاد کند، برای جلوگیری از شروع خوردگی راهی جز تعویض یا تعمیر فلنج لوله وجود ندارد. شکل زیر محصولی از برند GPT را نمایش می دهد که برای عایق کاری واشر/فلنج استفاده می شود.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>