اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

ترباسیل که با نام تجاری سینبار نیز شناخته می شود یک علف کش انتخابی و سیستمیک متعلق به گروه سموم اوراسیل است.

سم_علف_کش_ترباسیل

این علف کش برای کنترل طیف گسترده ای از علف های هرز یکساله و چند ساله مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از مقادیر بیشتر این علف کش برای کنترل علف هاى هرز دائمى تثبیت شده نیز موثر است.

این سم بیشتر از طریق ریشه ها و تاحدودی نیز از طریق شاخ و برگ جذب شده و با کلروز و نکروز شدن برگ ها علف های هرز را از بین می برد. در ایران از این سم بیشتر برای کنترل علف های هرز در مزارع نیشکر و باغ های میوه استفاده می شود.

مکانیسم اثر سم علف کش ترباسیل (سینبار):
پس از محلول پاشی این علف کش توسط ریشه و مقدار کمی نیز از طریق شاخ و برگ جذب می شود. ترباسیل پس از انتقال از طریق آپوپلاست با مهار فتوسنتز از رشد علف های هرز جلوگیری می کند. این سم قبل از رویش براى کنترل علف هاى هرز در حال جوانه زنى و پس از رویش برای از بین بردن علف های هرز موجود مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربردهای سم علف کش ترباسیل (سینبار):
در ایران از این علف کش برای کنترل علف های هرز مزارع نیشکر و باغ های میوه و در سایر کشورها برای از بین بردن علف های هرز در مزارع دو لپه ای و تک لپه ای یکساله و در سبزیجاتی همچون ریحان، برگ بو، پیازکوهی، گشنیز، شوید، رازیانه، شنبلیله، کیک واش، کاشم گل گاوزبان، بابونه، زیره سیاه، گردمنه، مرزنگوش، نعناع، جعفری، علف های حفاظت شده، مرزه، ترشک، ترخون، آویشن رزماری و گل مریم استفاده می شود.

مقدار و زمان مصرف سم علف کش ترباسیل (سینبار):
مصرف علف کش سینبار به صورت پیش رویشی و یا بعد از رویش علف هرز به میزان 1 تا 4 کیلوگرم در هکتار بسته به نوع علف هرز توصیه می شود.

بارندگی و رطوبت کافی خاک برای نفوذ سم به داخل خاک و اطراف ریشه علف های هرز ضروری است بنابراین مصرف این علف کش در ابتدای بهار بهترین نتیجه را در پی خواهد داشت. حداکثر دفعات سمپاشی با این علف کش یک بار در سال است.

ملاحظات اختصاصی سم علف کش ترباسیل (سینبار):
از این علف کش نباید روی خاک های شنی، شنی لومی و خاک هایی که کمتر از 1 درصد مواد آلی دارند، استفاده کرد. از این سم فقط برای مزارع کشت گیاهانی استفاده کنید که بر روی برچسب سم ذکر شده است چون در غیر این صورت ممکن است باعث خسارت شود.

آخرین نوبت سمپاشی با علف کش سینبار در بهار و قبل از رویش علف های هرز است. این سم خاصیت انتخابی محدودی برای گیاهان زراعی دارد. بقایای علف کش می تواند به گیاهان زراعی موجود در مزرعه آسیب برساند. توجه داشته باشید که برخی از واریته های نیشکر نسبت به این سم حساس هستند.

ملاحظات زیست محیطی سم علف کش ترباسیل (سینبار):
میزان سمیت برای پستانداران 5000 میلی گرم بر کیلوگرم، برای پرندگان 31450 میلی گرم بر کیلوگرم و برای ماهی ها 86 میلی گرم بر لیتر است. برای آلوده نکردن محل زندگی آبزیان از آلوده کردن آب های سطحی با سمپاشی و ظروف آلوده به سم خودداری کنید.

ملاحظات عمومی سم علف کش ترباسیل (سینبار):
هنگام سمپاشی از تجهیزات حفاظت شخصی مانند ماسک، دستکش، کلاه و عینک استفاده کنید تا تماس سم با بدن به حداقل برسد. در صورت تماس علف کش با بدن فورا لباس های آلوده را عوض کرده و محل را با آب فراوان شستشو دهید.

در صورت بروز علائم مسمومیت از قبیل گیجی، سردرد، تهوع و اختلال در بینایی فورا با در دست داشتن برچسب سم به مراکز درمانی مراجعه کنید. سم را در جای خشک و خنک در بسته بندی اصلی و به دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی نگهداری کنید.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>