اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

سیلیکات

کانی های سیلیکاتی عمدتا از سنگ های آذرین و دگرگونی هستند. همچنین ساختار سیلیکات ها در ساختمان اغلب سنگ های رسوبی مانند ماسه سنگها و شیلها وجود دارند. به علاوه بعضی از آنها از لحاظ اقتصادی حائز اهمیت و از پرمصرف ترین مواد اولیه در صنایع سرامیک می باشند. کانی ها می توانند در طی واکنش های بیوشیمیایی موجودات زنده نیز به وجود آیند.

برای مثال پوسته سیلیسی رادیولرها و پوسته آهکی دوکفه ای ها و مرجانها از این گروه هستند. همچنین کانی ها ممکن است بر اثر تجزیه مواد آلی حاصل شوند. سنگها از اجتماع کانیها تشکیل می شوند و به ندرت ممکن است سنگ فقط از یک کانی تشکیل شود.

زغال سنگ و نفت از نظر ترکیب ناهمگن بوده و جزء مواد آلی هستند، لذا سنگ محسوب نمی شوند. مواد مهندسی مثل فولاد و چدن، دیرگدازهای پلاستیک ها و نیز موادی مانند کهربا نیز جزء کانیها و سنگها به حساب نمی آیند. کانی هایی که از نظر اقتصادی با ارزش هستند، به نام " کانه " مشهورند. سنگ هایی که دارای کانیهای قابل استفاده در صنعت هستند، "سنگ معدن " نامیده می شوند.

مطالعه ترکیب شیمیایی کانی ها توسط تجزیه شیمی تر و یا استفاده از دستگاههایی مانند الکترون میکروپروب و فلورسانس پرتو ایکس امکان پذیر است. امروزه برای مطالعه دقیق ساختار کانی ها از دستگاههای علمی پیشرفته، مانند طیف سنجی نشری، جذبی، و جرمی، ساختار، فاز و ترکیب شیمیایی درون مواد مهندسی بلوری را بررسی کرده و ساختار کریستالوگرافی آنها را به دست می آورند.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>