اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص


نانو


خواص مغناطیسی نانومواد

یکی از تغییرات خواص بسیار کاربردی که در ابعاد نانو به وجود می آید، تغییرات خواص مغناطیسی است. بسیاری از مواد که در ابعاد معمولی خواص مغناطیسی ندارند، پایین تر از یک اندازه مشخص در محدوده نانو خواص مغناطیسی پیدا می کنند.

برای مثال نانوذرات اکسید آلومینیوم و طلا این خاصیت را دارند. دلیل ایجاد خواص مغناطیسی، افزایش بسیار زیاد سطح و ایجاد پیوندهای شکسته شده روی سطح است. هنگامی که یک پیوند برقرار می شود، دو الکترون در یک اوربیتال در دو جهت مخالف هم قرار می گیرند. این طرز قرار گرفتن باعث می شود تا میدان های مغناطیسی یکدیگر را خنثی کنند.

اما پیوند شکسته شده یا ناقص به این مفهوم است که در اوربیتال یک تک الکترون موجود است و الکترون دیگری میدان مغناطیسی آن را خنثی نمی کند. در مقیاس نانو چون کسر اتم های روی سطح و پیوند های شکسته شده خیلی زیاد است، باعث می شود اکثر مواد بتوانند خواص مغناطیسی داشته باشند.

خواص نوری نانومواد

تغییر اندازه نانو مواد فاصله ترازهای انرژی در آن ها را تغییر می دهد. هر چه اندازه نانوذرات کوچک تر شوند، فاصله بین ترازهای انرژی آن ها بیشتر می شوند. این باعث می شود که با تغییر اندازه نانوذرات بتوانیم فاصله بین ترازهای انرژی آن ها را طوری تنظیم کنیم که امواج خاصی با فرکانس مشخص را جذب کنند.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>