اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص


هیدرولیک و پنوماتیک


پنوماتیک چیست؟

پنوماتیک در زبان یونانی به معنی باد یا نفس است. اما امروزه در صنعت و فناوری، به استفاده از هوای فشرده برای انتقال انرژی، پنوماتیک (نیوماتیک) می گویند.

در این فرایند هوا توسط یک کمپرسور فشرده و در سیستم پنوماتیک مصرف می شود.امروزه کمتر کارخانه یا مرکز صنعتی را می توان دید که از پنوماتیک استفاده نکند. انتقال انرژی در این سیستم به عنوان فرایندی بسیار تمیز، کم خطر و ارزان زبان زد است.

سیستم های پنوماتیکی به چه صورتی کار می کنند؟

طرز کار سیستم های نیوماتیک تفاوت چندانی با هیدرولیک ندارد، جز این که در این سیستم ها به جای سیال تراکم ناپذیر مایع از سیال تراکم پذیری مانند هوا استفاده می شود. در سیستم های پنوماتیک برای دست یابی به یک سیال پرفشار، هوا در یک کمپرسور فشرده می شود تا به فشار دلخواه برسد.

در مرحله بعد، این هوای فشرده در یک مخزن ذخیره می شود. در این جالت درجه حرارت هوا پس از فشردگی به شدت افزایش می یابد تا آن جا که ممکن است به قطعات سیستم آسیب برساند!

بنابراین هوای فشرده قبل از هدایت به خطوط انتقال قدرت، باید به اندازه کافی خنک شود. به علت وجود بخار آب در هوای فشرده و پدیده میعان در فرایند خنک سازی، لازم است از یک واحد بهینه سازی برای خشک کردن هوای پر فشار استفاده شود. بقیه فرایند انتقال قدرت، درست همانند هیدرولیک است.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>