اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

نونیل فنول اتوکسیلات

ویژگی و کاربردهای نونیل فنول اتوکسیلات:
نونیل فنول اتوکسیلات یک سورفکتانت های غیریونی است که با نام صابون مول نیز شناخته می شود. این ترکیب از افزایش گاز اتیلن اکساید به نونیل فنول به دست می­ آید و آن را نونیل فنول اتوکسیله یا NPE نیز می نامند.

این ترکیبات بر اساس تعداد گاز اتیلن اکساید اضافه شده فرمولاسیون آنها به صورت NPE5 , ,NPE6 ,NPE9 NPE10 و غیره نام گذاری می شوند.

نونیل فنول اتوکسیلات به صورت مایعات ویسکوز با گریدهای مختلف و جامدهای مومی شکل سفید رنگ وجود دارند. این ترکیبات به عنوان امولسیفایرهای آب در روغن یا روغن در آب، مرطوب کننده، روان کننده، پخش کننده و پایدار کننده مورد استفاده قرار می گیرند.

قیمت خرید و فروش نونیل فنول اتوکسیلات بر حسب نوع آن و وزن بسته بندی متفاوت است و می توان آنها را از شرکت های توزیع کننده مواد شیمیایی خریداری کرد. 

کاربردهای نونیل فنول اتوکسیلات:
نونیل فنل ها خانواده ای از ترکیبات آلی مشابه هستند که می توانند ساختارهای بی شماری داشته باشند که همه آنها را می توان آلکیل فنل ها دانست.

از آنها در ساخت آنتی اکسیدان ها، مواد افزودنی روغن روان کننده، مواد شوینده لباسشویی و ظرفشویی، امولسیفایر ها و مواد روان کننده استفاده می شود.

این ترکیبات همچنین پیش ماده فعال کننده های غیر یونی سورفکتانت آلکیل فنل اتوکسیلات و نونیل فنل اتوکسیلات هستند که در شوینده ها، رنگ ها، سموم دفع آفات، محصولات مراقبت شخصی و پلاستیک ها استفاده می شوند.

نونیل فنل ها به دلیل توانایی فعالیت شبه استروژنی و به دلیل گستردگی کاربردها نقش بالقوه ای در ایجاد اختلال در غدد درون ریز دارند. فعالیت استروژن و تجزیه بیولوژیکی این ترکیبات به شدت به زنجیره جانبی نونیل بستگی دارد.

بیشترین کاربرد این ترکیب در فرمولاسیون مواد شوینده و پاک کننده، امولسیفایرهای صنعتی، رنگ و رزین، پلیمریزاسیون امولسیونی است. این ترکیبات باعث افزایش فعالیت سطحی شده و قدرت شویندگی، امولسیون کنندگی و حل کنندگی بسیار خوبی دارند.

نونیل فنول اتوکسیلات

ویژگی های نونیل فنول اتوکسیلات:
این ترکیب با فرمول مولکولی C9H19C6H4(OCH2CH2)nOH در حالت عادی به صورت مایعات روغنی و یا جامدات مومی شکل موجود هستند که رنگ آنها از بی رنگ تا نارنجی کم رنگ متغیر است. این ترکیبات به راحتی در حلال های عالی حل می شوند ولی میزان حل شدن آنها در آب بر اساس گرید آنها متفاوت است.

روش نگهداری نونیل فنول اتوکسیلات:
این ترکیب باید در محیط خشک و به دور از حرارت و در مخازنی از جنس PVC، ظروف استیل ضد زنگ و فولاد های کربنی نگهداری شود. عمر مفید این ترکیبات از زمان تولید دو سال است و قرار گرفتن در مجاورت هوا و دمای 80 درجه سانتی گراد باعث افزایش رنگ آنها خواهد شد.

اتوکسیلات های نونیل فنل در محیط تجزیه می شوند و به نونیل فنول تبدیل می شوند که یکی از مشهورترین نمونه های مواد شیمیایی پایدار، تجمع پذیر و سمی است که به طور گسترده ای باعث مسمومیت شدید ماهی ها و حیات وحش شده و ممکن است سلامت جنین در حال رشد و کودکان خردسال را تهدید کنند.

با وجود حذف تدریجی این ترکیبات از شوینده های لباس، استفاده گسترده در سایر محصولات مصرفی به طور معمول باعث آزاد شدن NPE ها در خانه ها و محیط زیست می شود.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>