اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

حلال 402 یکی از حلال های به دست آمده از وایت اسپریت و جزء حلال های آروماتیک پایین است که با کاربردهای گسترده در صنایع مورد خرید و فروش قرار می گیرد.

حلال 402 وایت اسپریتی است که حداکثر حاوی 20% ترکیبات آروماتیک است و برای تولید لاستیک و اپوکسی های آلکید چرب، لاک ها و جلاهای رقیق پایه روغنی مورد استفاده قرار می گیرد.

حلال ها را می توان به طور کلی به دو دسته قطبی و غیر قطبی طبقه بندی کرد. به طور کلی حلال هایی با ثابت دی الکتریک کمتر از 15 غیر قطبی در نظر گرفته می شوند.

عموماً ثابت دی الکتریک یک حلال پیش بینی کننده ای برای توانایی حلال در حل کردن ترکیبات یونی رایج، مانند نمک ها است. حلال 402 یک حلال آلی بر پایه نفت است که جزء ترکیبات غیر قطبی دسته بندی می شود و کاربردهای متنوعی دارد. در ادامه در نشریه جهان شیمی فیزیک توضیحات بیشتری در این رابطه ارائه می شود.

حلال 402 چیست؟
حلال 402 در واقع ترکیبی از مخلوط های آلیفاتیک و آلیسایکلیک است که جزء هیدروکربن های C7 تا C12 کربنه محسوب می شوند.

این ترکیب جزء حلال های آروماتیک پایین تقسیم بندی می شود و شامل ترکیبی از هیدروکربن های پارافینی و آروماتیک هایی با دامنه تقطیر 200 تا 142 درجه سانتی گراد است. این حلال خورنده نیست و از نظر شیمیایی نیز پایدار است.

این حلال در سه گرید تولید می شود که هریک کاربردهای مختلفی دارند به عنوان مثال گرید A در صنعت چاپ و رنگ، گرید B در وارنیش ها، الکل، چاپ پارچه، واکس خانگی و روکش کف و گرید C در تولید حلال های روان کاری از سطح فلزات و اسپری های تمیز کننده و غیره مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربردهای حلال 402:
این ترکیب به عنوان حلال استخراج، حلال پاک کننده، حلال در آئروسل ها، رنگ ها، حلال لاستیک و رزین، نگه دارنده های چوب، جلا دهنده و وارنیش ها، مرکب چاپ، به عنوان حلال در صنایع شیمیایی و آرایشی، غذایی، چسب ها و چسب های نواری و آسفالت مورد استفاده قرار می گیرد.

این ماده برای پاک کردن لکه ها، روغن و گریس موجود بر سطوح فلزی مورد استفاده قرار می گیرد فقط توجه داشته باشید که پیش از استفاده از حلال 402 بر روی سطوح ابتدا آن را تمیز کنید تا هیچگونه گرد و غباری روی سطح باقی نماند. برای ایمنی بیشتر از دستکش، ماسک و عینک ایمنی استفاده کنید.

سپس مقداری از حلال را درون ظرفی ریخته و پس از آغشته کردن پارچه ای تمیز آن را بر روی سطوح فلزی بکشید.

احتیاط در مصرف حلال 402:
استنشاق بخارات این حلال می تواند باعث سرفه، تحریک و ورم ریوی، خواب آلودگی و سرگیجه شود و تحریک کم چشم ها نیز با قرارگرفتن در معرض بخارات محتمل است. این ترکیب در صورت تماس با پوست می تواند موجب تحریک پوستی شود و حتی ورود آن به بدن از طریق بلع و یا راه های هوایی می تواند کشنده باشد.

بنابراین در صورت تماس پوستی شستن محل با آب به مدت 20 دقیقه و خوراندن آب به مصدوم در صورت بلع می تواند قبل از تماس با مراکز درمانی موثر باشد.

توجه داشته باشید که حلال 402 بسیار آتش گیر و نقطه اشتعال آن بین 36-43 است. بخارات این ترکیب می توانند با هوا مخلوطی انفجاری را تشکیل دهند بنابراین از نگهداری آن در کنار مواد اکسید کننده جدا خودداری کنید.

در صورت رخ دادن حریق با این ماده آن را با موادی از قبیل اسپری آب، مواد شیمیایی خشک، فوم الکل یا دی اکسید کربن خاموش کنید زیرا جریان مستقیم آب می تواند شعله های آتش را پراکنده و پخش کند.

روش نگه داری و حمل و نقل حلال 402:
این حلال باید در ظروف در بسته و در محیط خشک و خنک، دارای تهویه مناسب و به دور از اشعه مستقیم آفتاب، گرما و سایر منابع اشتعال زا نگه داری شود.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>