اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

حلال 401 یکی از انواع حلال های موجود با پایه نفتی است که بیشتر در صنعت نقاشی مورد استفاده قرار می گیرد.

حلال 401 برای رفع بهتر چربی ها در فرمولاسیون شوینده ها و اسپری های مورد کاربرد در صنایع مختلف به عنوان پاک کننده استفاده می شود.

حلال ماده ای است که معمولاً مایع است اما می تواند یک جامد، گاز یا مایع فوق بحرانی باشد کاربردهای معمول برای حلال های آلی در تمیز کردن خشک، به عنوان مواد رقیق کننده رنگ (به عنوان مثال تولوئن، تربانتین)، پاک کننده های لاک ناخن و حلال های چسب، در محلول های پاک کننده، در مواد شوینده و در عطرها است.

به عنوان مثال آب یک حلال برای مولکول های قطبی و متداول ترین حلالی است که توسط موجودات زنده استفاده می شود. تمام یونها و پروتئین های موجود در سلول در آب درون سلولی حل می شوند. حلالها در صنایع شیمیایی، دارویی، نفت و گاز، سنتزهای شیمیایی و فرایندهای تصفیه کاربردهای مختلفی دارند.

حلال 401 چیست؟
این ترکیب یکی از مشتقات حلال ویژه است که در انواع مختلف و درجات مختلف از جریان مستقیم تولید نفتا و کروسان تولید می شود. حلال ویژه یا وایت اسپریت ماده ای بی رنگ، شفاف است که انحلال پذیری آن در آب بسیار پایین است و بیشتر به عنوان پاک کننده محصولات روغنی مورد استفاده قرار می گیرد.

حلال 401 نیز به عنوان یک ترکیب پاک کننده برای رفع روغن و گریس و رنگ ها در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربردهای حلال 401:
حالا 401 یک ترکیب آلی و از مشتقات نفتی است که در رنگ ها، پوشش ها، واکس ها، پولیش ها و چسب ها استفاده می شود. در صنایع مختلف از این حلال در تمیز کردن، چربی زدایی و استخراج مواد استفاده می شود.

ایمنی و خطرات حلال 401:
اکثر حلال های آلی قابل اشتعال یا بسیار قابل اشتعال هستند. موارد استثنا برخی از حلالهای کلر مانند دی کلرومتان و کلروفرم است. مخلوط بخارات حلال و هوا می توانند منفجر شوند. بخارات حلال از هوا سنگین ترند.

آنها به طرف سطح زمین حرکت می کنند و می توانند مسافت زیادی را تقریباً بدون رطوبت طی کنند. بخارات حلال را می توان در قوطی های ظاهراً خالی نیز یافت بنابراین خطر آتش سوزی دارند. از این رو ظروف خالی حلال های فرار باید به صورت باز و وارونه نگهداری شوند.

به علاوه، بعضی از حلال ها می توانند با شعله بسیار داغ بسوزانند که در بعضی از شرایط نوری تقریباً قابل مشاهده نیستند. این مسئله می تواند تا زمانی که شعله های آتش به مواد دیگر سرایت نکند مورد توجه قرار نگیرد و منجر به آتش سوزی بزرگ شوند. بنابراین هنگام کار با این ترکیبات باید جوانب احتیاط را به شدت رعایت کرد.

عوارض انسانی حلال 401:
استنشاق بخارات این حلال می تواند باعث سرفه، تحریک و ورم ریوی، خواب آلودگی و سرگیجه شود و در صورت تماس با پوست موجب تحریک پوستی خواهد شد. بنابراین در صورت تماس پوستی محل را با آب به مدت 20 دقیقه شسته و به مراکز درمانی مراجعه کنید.

این حلال به دلیل نقطه اشتعال پایین بسیار آنش زاست و بخارات آن می توانند با هوا مخلوطی انفجاری تشکیل دهند بنابراین از نگهداری آن در کنار مواد اکسید کننده خودداری کنید.

در صورت آتش سوزی با این ماده آن را با موادی از قبیل اسپری آب، مواد شیمیایی خشک، فوم الکل یا دی اکسید کربن خاموش کنید زیرا جریان مستقیم آب می تواند شعله های آتش را پراکنده و پخش کند.

روش نگه داری و حمل و نقل حلال 401:
این ترکیب باید در ظروف در بسته و در محیط خشک و خنک، دارای تهویه مناسب و به دور از اشعه مستقیم آفتاب، گرما و سایر منابع اشتعال زا نگه داری شود.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>