اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

هیدروکسید کبالت (Cobalt Hydroxide) یک منبع کبالت بلورین محلول در آب برای استفاده های سازگار با محیط های بالاتر با pH ( بازی) است.

هیدروکسید_کبالت

هیدروکسید کبالت به طور کلی در اکثر حجم ها در دسترس است و برای کاربردهای مختلف خرید و فروش می شود.

هیدروکسید آنیون OH- متشکل از یک اتم اکسیژن متصل به یک اتم هیدروژن که معمولاً در طبیعت وجود دارد و یکی از مولکولهای بسیار پرکاربرد در شیمی فیزیک است. ترکیبات هیدروکسید دارای خصوصیات و کاربردهای مختلفی از تجزیه و تحلیل بازها تا تشخیص دی اکسید کربن هستند. این ترکیب به دو صورت هیدروکسید کبالت II و III وجود دارد.

انواع هیدروکسید کبالت:
هیدروکسید کبالت II:
یک ترکیب غیر آلی با فرمول 2 (Co (OH است که متشکل از کاتیون های کبالت دو ظرفیتی Co2 + و آنیون های هیدروکسید HO−می باشد.

ترکیب خالص، که اغلب "فرم بتا" نامیده می شود 2 (β-Co (OH) یک ماده جامد صورتی نامحلول در آب است. این نام همچنین به یک ترکیب مرتبط اطلاق می شود، که اغلب به شکل "آلفا" یا "آبی" نامیده می شود 2 (α-Co (OH)که آنیونهای دیگری را در ساختار مولکولی خود ترکیب می کند. این ترکیب آبی رنگ و نسبتاً ناپایدار است.

این ترکیب بیشتر به عنوان ماده خشک کننده برای رنگ ها، لاک ها و جوهرها، در تهیه سایر ترکیبات کبالت، به عنوان کاتالیزور و در تولید الکترودهای باتری استفاده می شود.

هیدروکسید کبالت III:
این ماده شیمیایی که هیدروکسید کبالتیک نیز نامیده می شود یک ترکیب شیمیایی با فرمول Co (OH) 3 ویک ترکیب یونی است که با کاتیون های کبالت سه ظرفیتی Co3 + و آنیون های هیدروکسیل OH−مشخص می شود.

این ترکیب به دو شکل ساختاری متفاوت قهوه ای مایل به سیاه و سبز وجود دارد. فرم سیاه - قهوه ای یک جامد پایدار است و می تواند با واکنش محلول های آبی کلرید کبالت (II) و هیدروکسید سدیم و به دنبال آن اکسیداسیون با ازن تهیه شود.

شکل سبز که قبلا تصور می شد پراکسید کبالت (II) است، ظاهراً به دی اکسید کربن به عنوان کاتالیزور نیاز دارد.

می توان آن را با افزودن پراکسید هیدروژن به محلول کلرید کبالت (II) در اتانول 96٪ در دمای 30 تا 35 درجه سانتی گراد سپس با افزودن محلول 15٪ کربنات سدیم در آب با هم زدن شدید تهیه کرد. پودر سبز تیره حاصل در دمای نیتروژن مایع نسبتاً پایدار است، اما در دمای اتاق ظرف چند روز قهوه ای تیره می شود.

موارد استفاده هیدروکسید کبالت:
از آنجا که این ترکیب در معرض هوا به راحتی اکسید می شود ماده خشک کننده مناسبی برای کاربردهایی مانند رنگ، لکه ها و لاک ها است.

این ماده شیمیایی هنگام افزوده شدن خاصیت خشک کن خود را بدون نیاز به هیچ آماده سازی خصوصاً هنگام استفاده در مقیاس بزرگ ارائه می کند. این ماده برای سرعت بخشیدن به زمان خشک شدن به جوهرهای چاپی اضافه می شود.

این ترکیب رسانایی بیشتری نسبت به اکثر ترکیبات کبالت دارد، بخشی از آن به دلیل ویژگی های مبتنی بر هیدروکسید است.

این رسانایی در تولید باتری ها و به عنوان افزودنی برای نسخه های قابل شارژ کمک می کند. علاوه بر این، شکل پودری که در آن هیدروکسید کبالت معمولاً یافت می شود، یک سرمایه برای ایجاد باتری و به حداکثر رساندن فضای الکتریکی است.

به علاوه این ترکیب می تواند در ساخت سایر ترکیبات کبالت مورد استفاده قرار گیرد. با افزودن یون های هیدروکسید، یون های هیدروژن کبالت حذف شده و بار آن خنثی می شود.

این مسئله عنصر را برای پذیرش شرکای شیمیایی دیگر باز می کند و راه را برای تشکیل ترکیبات جدید هموار می کند. این ترکیب در حالت اولیه خود، نسبتاً غیرفعال است بنابراین ساختار شیمیایی جدید امکان فعالیت بیشتر آن را فراهم می کند.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>