اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص


پرینتر


از نظر توانایی اسکن سه بعدی جزئیات هندسی

در تصویر زیر یک مدل با دو اسکنر Sense1 و Sense2 اسکن سه بعدی شده است. با وجود اینکه اسکنر Sense2 از چندضلعی های بیشتری برای مدل سازی شی استفاده می کند(348k در برابر 180k)، ولی نسبت به سنس1 توانایی بازسازی جزئیات کمتری را دارد.

بله؛ درست حدس زدید. مدل اسکن شده ی سمت راست مربوط به اسکنر سه بعدی Sense2 است و مدل سمت چپ متعلق به اسکنر Sense1.البته کمپانی تولیدکننده ی این اسکنر، 3D Systems، هم به این موضوع اشاره کرده که سنس2 نسبت به سنس1 از توانایی کمتری از اسکن جزئیات هندسی برخودار است.

از نظر توانایی اسکنر سه بعدی بافت(Texture) در سوژه

در بسیاری از کاربردهای اسکن سه بعدی همچون ساخت بازی و واقعیت مجازی، توانایی اسکنر در ثبت بافت سوژه ها از اهمیت بسیار زیادی برخودار است. این اهمیت تا حدی است که توانایی یک اسکنر در ثبت بافت و همچنین مپینگ(Mapping) می تواند ضعف آن را در ثبت جزئیات هندسی جبران کند. همچنین پیدا کردن یک اسکنر سه بعدی ارزان این به خوبی از این ویژگی برخوردار باشد سخت است. با این مقدمه بپردازیم به بررسی اسکنر سه بعدی Sense2 از لحاظ توانایی اسکن بافت!

از لحاظ راحتی کاربری

به طور کلی می توان از دو روش برای اسکن با اسکنرهای سه بعدی دستی استفاده کرد. روش یک این است که سوژه ثابت باشد و ما اسکنر را به دور آن بچرخانیم. مزیت این روش در این است که به راحتی می توان به همه ی قسمت های سوژه دسترسی داشت. عیب این روش هم این است که در حین جابه جایی اپراتور ممکن است لرزش های ایجاد شده کیفیت اسکن را کاهش دهد.

روش دوم هم این است که اسکنر ثابت بماند(روی یک سه پایه قرار گیرد) و سوژه بر روی یک سکوی دوار قرار گیرد. در تصویر زیر می توانید یک نمونه استفاده از روش دوم را که با اسکنر سنس2 انجام شده مشاهده کنید. اگر به تصویر زیر بهتر دقت کنید متوجه می شوید که اگر اسکنر بر روی یک سه پایه ثابت بماند و تنها سوژه در یک محور دوران کند، بسیاری از قسمت های سوژه(همانند زیر چانه و بالای سر این مجسمه) توسط اسکنر دیده نمی شوند.

اسکن سه بعدی چهره و بدن با اسکنر سه بعدی Sense

بسیاری از کسانی که قصد خرید اسکنر سه بعدی Sense را دارند، با هدف اسکن سه بعدی چهره و بدن افراد این کار را انجام می دهند. این افراد به طور معمول تمایل دارند تا برای کسب و کارشان یک اسکنر سه بعدی ارزان و در عین حال حرفه ای را تهیه کنند. اسکنر سه بعدی سنس برای این افراد یکی از بهترین گزینه های موجود در بازار است.

در نرم افزار اختصاصی اسکنر سه بعدی سنس، RealSense، سه حالت اسکن در نظر گرفته شده است. حالت "اسکن سه بعدی اشیاء"، حالت "اسکن سه بعدی سر" و حالت "اسکن سه بعدی بدن"! همانطور که مشخص است سخت افزار و به خصوص نرم افزار قدرتمند این اسکنر برای اسکن سه بعدی انسان به طور تخصصی گسترش داده شده است. پیشنهاد می دهیم که برای اسکن سه بعدی سر و صورت انسان با اسکنر سنس، سوژه را بر روی یک صندلی ثابت بنشانید و اسکنر را به دور آن بچرخانید.

اجازه دهید دوباره به یک نکته اشاره کنیم. نکته ای که در اسکن سه بعدی با اسکنر Sense بسیار اهمیت دارد، نورپردازی مناسب است. مناسب ترین نور برای اسکنر سه بعدی سنس، نور روز در زیر سایه است. اگر قصد دارید به طور حرفه ای از این اسکنر برای کسب و کارتان استفاده کنید پیشنهاد می دهیم که یک نورپردازی خوب که بتواند همچین نوری را ایجاد کند آماده کنید. آماده سازی یک نورپردازی ایده آل به نسبت هزینه ی کمی دارد، ولی نتایج فوق العاده ای را می تواند موجب شود.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>