اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

بالکی (Bulky) نوعی کاغذ سبک است که برای چاپ کتاب مورد استفاده قرار می گیرد و به آن کاغذ سبز، سوئدی و کاغذ سبک نیز گفته می شود.

کاغذ_بالکی

بالکی کاغذی است که با فرآیند مکانیکال و بدون استفاده از هیچ نوع ماده شیمیایی تولید می شود به همین دلیل محیط زیست دوست است و به چرخه طبیعی باز می گردد.

کاغذ بالکی قطر بیشتری نسبت به کاغذهای معمولی دارد و رنگ آن بیشتر به رنگ چوب است و مثل کاغذهای معمولی باعث آزار چشم ها نمی شود. این کاغذها قطور ولی سبک هستند بنابراین برای تولید کتاب های قطور و کتاب هایی که تعداد صفحات کمی دارند، بسیار مناسب می باشند زیرا در کتاب های قطور باعث کاهش وزن و در کتاب های سبک باعث افزایش قطر کتاب می شوند.

ویژگی های کاغذ بالکی:
بالکی یک کاغذ مکانیکی بدون پوشش برای کتاب هایی با سایه سفید مایل به آبی، حداکثر حجم را ارائه می دهد و کارایی چاپ را افزایش می دهد. این مزایا باعث می شود عمل چاپ بهتر صورت بگیرد و در هزینه های توزیع به دلیل حجم کم کتاب ها صرفه جویی شود.

این کاغذ دارای سایه یکنواخت، ضخامت و حجم زیاد و شفافیت مناسبی است و به خصوص برای کتابهای فاقد گرافیک رنگی، انتخاب بسیار خوبی می کند.

مزایای استفاده از کاغذ بالکی:
رنگ مناسب:
این کاغذ شبیه به کاغذ کاهی خیلی سفید نیست زیرا در فرآیند تولید آن از ماده شیمیایی استفاده نمی شود و در دو رنگ کرم و طوسی موجود است. این رنگ برای مطالعه بهتر از کاغذهای سفید هستند زیرا انعکاس نور از کاغذ باعث آزار چشم ها نمی شود.

وزن کم:
اگرچه بالکی از کاغذ معمولی ضخیم تر است ولی به دلیل تخلخل بالاتر بسیار سبک است و برای تولید کتاب های قطور یک گزینه برتر است. کتاب سبک تر قطعا برای در دست گرفتن و حمل راحت تر است و همچنین برای ویزیتورهای نشریات و کتاب ها نیز حمل این کتاب ها ساده تر خواهد بود.

علاوه بر این انعطاف پذیری بالاتر کتاب هایی که با این کاغذ ساخته می شوند باعث می شود که کتاب به راحتی باز شود و مدت زیادی باز بماند و مانع گم شدن صفحات کتاب می شود.

بازیافت ساده
این کاغذ با یک فرآیند مکانیکی از چوب درختان تولید می شود به همین ترتیب به راحتی به محیط زیست برمی گردد زیرا حاوی هیچ مواد شیمیایی نیست.

نت نویسی بهتر:
امکان نوشتن نت در حاشیه این کتاب ها بسیار ساده تر است و بهترین گزینه برای چاپ کتاب های درسی هستند زیرا بدون آزار چشم می توان ساعت ها آنها را مطالعه کرد و نت نویسی نیز بر روی آنها ساده است.

نامناسب برای کپی رایت:
یکی از مهم ترین مزایای بالکی برای صنعت چاپ عدم امکان کپی برداری از روی این کاغذهاست که بازار کپی های بی کیفیت و غیر قانونی را کساد کرده و از نویسنده حمایت می کند.

تفاوت کاغذ بالکی با کاغذهای دیگر:
در مقایسه با یک کاغذ تحریر عادی با وزن 70 گرم که ضخامتی معادل 90 تا 95 میکرون دارد کاغذ بالکی 70 گرمی ضخامتی بین 126 تا 140 میکرون دارد ولی بسیار سبک تر از کاغذ عادی است.

این کاغذها را در موارد دیگری همچون چاپ اوراق اداری، پاکت، سربرگ، سر رسید و تبلیغات نیز می توان مورد استفاده قرار داد و از آلودگی محیط زیست با کاغذهای معمولی جلوگیری کرد.

علاوه بر این با استفاده از این کاغذها می توان قیمت این محصولات را نیز کاهش داد.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>