اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

پودر آگار آگار یک ژلاتین گیاهی سفید و نیمه شفاف است که از جلبک دریایی گرفته می شود. پودر آگار آگار در واقع همان آگار است که به عنوان یک ماده تثبیت کننده و ضخیم کننده استفاده می شود.

آگار_آگار

بسبب قیمت خرید و فروش نسبتا" مناسب آگار آگار به عنوان ماده ای برای تهیه انواع دسرها در سرتاسر آسیا و همچنین به عنوان یک بستر جامد جهت محیط کشت میکروبیولوژیکی استفاده می شود.

از آگار می توان به عنوان ملین، مهار کننده اشتها، جایگزین گیاهی ژلاتین، ماده غلیظ کننده سوپ، در میوه های میوه ای، بستنی و سایر دسرها، به عنوان عامل شفاف سازی در تهیه دمنوش و اندازه زدن کاغذ و پارچه استفاده کرد.

این ماده اغلب به عنوان جایگزین گیاهی برای ژلاتین معمولی که از محصولات حیوانی ساخته می شود، مورد استفاده قرار می گیرد. با اینکه قیمت خرید و فروش آگار آگار نسبت به ژلاتین بالا هست از آن در دستورالعمل های فاقد گلوتن به عنوان ماده قوام دهنده استفاده می شود و بسیار مقوی است.

پودر آگار آگار چیست؟
آگار مخلوطی از دو جز است: آگارز پلی ساکارید خطی و مخلوط ناهمگنی از مولکول های کوچک تر به نام آگاروپکتین. این ترکیبات ساختار حمایت کننده ای را در دیواره سلولی گونه های خاصی از جلبک ها تشکیل می دهد و با جوشاندن آزاد می شود.

این جلبک ها به نام آگاروفیت شناخته می شوند و متعلق به جلبک قرمز هستند. از نظر شیمیایی، آگار پلیمری است که از زیر واحد های قند گالاکتوز تشکیل شده است.

این ماده ژله ای ترکیبی از کربوهیدرات هایی است که از جلبک های قرمز، نوعی جلبک دریایی استخراج شده است. آگار علاوه بر پخت و پز کاربردهای مختلفی دارد و به عنوان پرکننده در اندازه دادن به کاغذ و پارچه، ماده پر کننده در تهیه دمنوش و برخی اهداف علمی استفاده می شود.

این ترکیب همچنین به عنوان شیشه چینی، چمن چینی، آگار چینی، کانتن ژاپنی و ژلاتین ژاپنی شناخته می شود و در برخی از دستورهای تهیه دسر ژاپنی مورد استفاده قرار می گیرد.

تفاوت پودر آگار آگار و ژلاتین چیست ؟
تفاوت اصلی بین آگار و ژلاتین از محل تولید آنهاست. در حالی که ژلاتین های پایه حیوانی از کلاژن دام (از غضروف، استخوان، پوست و تاندون ها) ساخته می شوند، آگار- آگار کاملا گیاهی است و از گیاه جلبک قرمز است.

این دو عامل تنظیم کننده رفتار متفاوتی دارند و هنگام استفاده از یک دستور العمل باید به روشهای مشخصی آماده شوند. آگار آگار برای جا افتادن باید بجوشد در حالی که ژلاتین می تواند به راحتی در آب گرم حل شود به این دلیل که آگار با دمای 185 درجه فارنهایت ذوب می شود، در حالی که ژلاتین با دمای 95 درجه سانتی گراد ذوب می شود.

دستور العمل به دست آمده دارای متغیرهای ظریف نیز خواهد بود مثلا غذاهای تهیه شده با آگار نسبت به غذاهای تهیه شده با ژلاتین سفت تر و خامه ای تر خواهند بود. مواد خوراکی تهیه شده با آگار-آگار در صورت قرار گرفتن در معرض دمای بالاتر سفت باقی می مانند، در حالی که ژلاتین مقداری از ثبات خود را از دست می دهد.

انواع پودر آگار آگار:
آگار آگار به صورت پولکی، پودر، میله ای و رشته ای فروخته می شود. نوع پودری از پولکی ارزانتر است و کار با آن ساده تر است زیرا تقریباً بلافاصله حل می شود، در حالی که پولکی چند دقیقه طول می کشد تا مخلوط و یکدست شوند. این پودر هنگام جایگزینی ژلاتین با نسبت 1: 1 نیز استفاده می شود - هنگام استفاده از پولکی 1/3 مقدار ژلاتین مورد نیاز باید اضافه شود.

خواص تغذیه ای پودر آگار آگار:
آگار هیچ کالری، قند، کربوهیدرات و چربی ندارد. فاقد سویا، ذرت، گلوتن، مخمر، گندم، نشاسته، شیر، تخم مرغ و مواد نگهدارنده است و منبع خوبی از فیبر، کلسیم و آهن است.

گفته می شود که آگار با عمل به عنوان یک ملین ملایم به هضم غذا کمک کرده و به سم زدایی بدن کمک می کند.

صفرا را جذب می کند و اعتقاد بر این است که به بدن در حذف کلسترول بیشتر کمک می کند. این ماده به سرعت از سیستم گوارش عبور می کند و بدن را از ذخیره چربی اضافی باز می دارد. از دیگر مزایای سلامتی مرتبط با آگار کاهش التهاب و بهبود تنفس است.

آگار آگار کاملاً بدون بو و مزه است که آن را به عنوان ماده ژل کننده ایده آل برای افزودن به هر نوع دستور العملی تبدیل می کند.

کاربردهای پودر آگار آگار:
آگار آگار را می توان برای تهیه ژله، پودینگ و کاستارد استفاده کرد. هنگام تهیه ژله، آن را در آب می جوشانند تا مواد جامد حل شوند. سپس شیرین کننده، طعم دهنده، رنگ خوراکی، میوه ها و یا سبزیجات به آن اضافه می شود و مایع در قالب ریخته می شود تا به عنوان دسر و مخلوط سبزیجات سرو شود یا با سایر دسرها مانند یک لایه ژله در کیک ترکیب شود.

آگار آگار تقریباً حاوی 80٪ فیبر غذایی است، بنابراین می تواند به عنوان تنظیم کننده روده عمل کند. این ترکیب بعد از خوردن با جذب آب سه برابر می شود که منجر به احساس سیری بیشتر در مصرف کنندگان می شود.

از آگار در ظرف پتری برای تهیه محیط رشد با استفاده از مخلوط آگار و سایر مواد مغذی استفاده می شود که در آن میکروارگانیسم ها، از جمله باکتری ها و قارچ ها می توانند رشد کنند.

آگار برای بسیاری از ارگانیسم ها قابل هضم نیست به طوری که رشد میکروب بر ژل مورد استفاده تأثیر نمی گذارد و پایدار می ماند. آگار معمولاً به صورت پودری قابل خرید است و می تواند با آب مخلوط شود و مانند ژلاتین آماده شود. سایر مواد برای تأمین نیازهای غذایی میکروب ها به آگار اضافه می شوند.

این ترکیب به عنوان یک ماده تأثیرگذار در دندانپزشکی، به عنوان واسطه ای جهت تعیین دقیق نمونه بافت برای پردازش بافت شناسی، برای ساختن پل های نمکی و پلاگین های ژل برای استفاده در الکتروشیمی، به عنوان یک ماده طبیعی در شکل گیری خاک رس مدل سازی برای کودکان خردسال، به عنوان یک جز کودهای زیستی مجاز در کشاورزی ارگانیک، به عنوان یک بستر برای واکنش های رسپیتین در ایمونولوژی و به عنوان جایگزین ژلاتین در امولسیون های عکاسی، در تهیه کاغذ نقره و به عنوان جایگزین چسب ماهی مورد استفاده قرار می گیرد

ملاحظات مهم در رابطه با پودر آگار آگار:
غذاهایی که بسیار اسیدی هستند ممکن است نیاز به آگارآگار بیشتری از آنچه که دستورالعمل آن را می طلبد داشته باشد. مثلا خوراکی های حاوی مرکبات مانند لیمو و پرتقال، توت فرنگی و کیوی به مقدار بیشتری آگار آگار نیاز دارند.

برخی خوراکی ها مانند آناناس، انجیر تازه، پاپایا، انبه و هلو دارای آنزیم هایی هستند که از ژل شدن جلوگیری می کنند. به نظر می رسد شکلات و اسفناج نیز این کار را انجام می دهد. راه حل این است که ابتدا این مواد را بپزید که این آنزیم ها خنثی شوند تا حالت ژله ای به راحتی ایجاد شود.

تمام اشکال آگار آگار باید در یک ظرف فاقد هوا در یک مکان خشک و خنک مانند انبار نگهداری شود در این شرابط حداقل هشت ماه دوام خواهد داشت.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>