اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی


پرینتر


اکستروژن ماده | Material Extrusion

دسته اول از چاپگرهای سه بعدی را می توان اکستروژن ماده نامید. معروف ترین پرینترهای سه بعدی اکستروژن ماده، زیرتکنولوژی های FDM و FFF هستند. یک پرینتر سه بعدی FDM برای ساخت لایه به لایه یک قطعه، از ترموپلاستیک ها به عنوان مواد اولیه استفاده می کند.

این ترموپلاستیک ها به صورت رشته هایی هستند که فیلامنت نام دارند و به طور معمول در قطرهای 1٫5 میلی متر و 3 میلی متر در بازار موجود هستند. پرینتر سه بعدی FDM در حقیقت یک اکسترودر هوشمند پلاستیک است که دستور ساخت را از مدل کامپیوتری واردشده به آن می گیرد.

فوتوپلیمریزاسیون مخزنی | Vat Photopolymerization

دسته دوم، چاپگرهای سه بعدی پلیمریزاسیون مخزنی هستندو معروف ترین پرینترهای این دسته، پرینتر سه بعدی SLA و پرینتر سه بعدی DLP است. ماده اولیه این پرینترهای سه بعدی، رزین فتوپلیمر است.

گداخت بستر پودر | Powder Bed Fusion

دسته سوم، چاپگرهای سه بعدی گداخت بستر پودر هستند. چهار دسته ی مهم این پرینترهای سه بعدی، SLS، EBM، SLM و DMLS هستند. در یک پرینتر سه بعدی گداخت بستر پودری، مخزنی از پودر ماده اولیه وجود دارد که با تابش انتخابی منبع انرژی متمرکز به دانه های پودر ماده اولیه، به هم جوش می خورند.

یکی از ویژگی های شاخص این دسته از پرینترهای سه بعدی این است که در فرآیند ساخت نیازی به استفاده از ساپورت ندارند. یعنی در یک پرینتر سه بعدی گداخت بستر پودر، پودرهای گداخته نشده ی موجود در لایه های قطعه که همچنان جزئی از قطعه نشدند، نقش ساپورت را در فرآیند ساخت ایفا می کنند.

پاشش ماده | Material Jetting

پرینترهای سه بعدی پاشش ماده(Material Jetting) که در آن ها مواد، اغلب فتوپلیمر ها، بر روی سطح ساخت پاشیده می شوند و با استفاده از نورهای خاص جامد می شوند و قطعه موردنظر را لایه به لایه می سازند.

پاشش چسب | Binder Jetting

دسته دیگر، پرینترهای پاشش چسب(Binder Jetting) هستند. یک پرینتر پاشش چسب با اسپری کردن چسب بر روی بستر پودری از مواد آن ها را به هم می چسباند و قطعه یکپارچه می سازد. این پاشش به صورت انتخابی صورت می گیرد.

انرژی نشانی مستقیم | Direct Energy Deposition

شاخص ترین زیرتکنولوژی این دسته LENS است.

لایه گذاری ورقه ای | Sheet Lamination

در آخر هم باید به پرینترهای سه بعدی لایه گذاری ورقه ای(Sheet Lamination) اشاره کرد. شاخص ترین زیرتکنولوژی این دسته، LOM است.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>