اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

کلرید باریم یا باریم کلراید که معمولاً به عنوان باریم موریات نیز شناخته می شود ترکیبی معدنی با فرمول BaCl2 است.

کلرید_باریم

کلرید باریم یکی از رایج ترین نمک های محلول در آب باریم است که از واکنش اسید هیدروکلریک و کربنات باریم یا باریم هیدروکسید تولید می شود.

کلرید باریم پودری سفید رنگ و سمی است که به شعله رنگ زرد، سبز می بخشد. این ماده جاذب رطوبت است و با جذب آب ابتدا به کلرید باریم دی هیدرات تبدیل می شود و کاربرد محدودی در آزمایشگاه و صنایع دارد. کلرید باریم در طبیعت یافت نمی شود، در آب و متانول محلول است و در اتانول و اتیل استات نامحلول است.

کاربردهای کلرید باریم چیست ؟
این ترکیب شیمیایی در صنعت طی یک فرآیند دو مرحله ای تولید می شود. در مرحله اول کربن و سولفات باریم در دمای بالا برای تولید سولفات باریم با هم واکنش می دهند.در مرحله دوم این ترکیب با کلرید کلسیم ترکیب می شود تا کلرید باریم و سولفات کلسیم تولید شود.

این نمک در آزمایشگاه برای آزمایش یون های سولفات در نمونه های آزمایشی استفاده می شود. باریم کلراید برای تولید رنگدانه ها، سخت شدن فولاد، ساخت نمک ها با تصفیه حرارتی و همچنین تولید سایر نمک های باریم مورد استفاده قرار می گیرد.

این ماده اگرچه ارزان است ولی به دلیل سمیت بالا خیلی کم مورد استفاده قرار می گیرد و تنها کاربرد گسترده آن در صنایع تولید محلول نمکی باریم است.

از این ترکیب برای ساختن وسایل آتش بازی به دلیل تولید رنگ سبز روشن و شفاف استفاده می شود. متأسفانه، سمیت کلرید باریم کاربردهای احتمالی آن را محدود می کند.

از دیگر مصارف باریم کلراید می توان به تولید سموم دفع آفات، مواد شوینده دیگ بخار، تصفیه شکر، رنگ آمیزی و چاپ بر روی پارچه ها و همچنین تولید نوشابه، سولفور، پلیمرها و تثبیت کننده ها اشاره کرد.

عوارض و خطرات باریم کلراید:
باریم کلراید بسیار سمی است و بلع و استنشاق آن باعث مسمومیت شده و آسیب جدی به چشم ها وارد می کند. بنابراین در صورت تماس با پوست ابتدا موضع را با آب شستشو داده و سپس با صابون بشویید.

در صورت تماس با چشم ها، آنها را با آب فراوان شستشو دهید و در صورت استنشاق فرد مسموم را از محیط آلوده خارج کرده و به هوای آزاد ببرد و با مراکز درمانی تماس بگیرید. این ماده برای زندگی آبزیان نیز سمی است و پادزهر آن سولفات منیزیم یا سدیم است.

در صورت بلع کلرید باریم دهان را با آب بشویید و فورا به مراکز درمانی مراجعه کنید زیرا این ماده به سرعت در آب حل شده و جذب می شود بنابراین علائم به سرعت بروز کرده و می تواند موجب ایست قلبی و تنفسی در فرد شود.

در هنگام کار کردن با این ماده از ایجاد گرد و غبار خودداری کنید و حتما از ماسک استفاده کنید. نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که این ماده را از گرما و شعله دور نگهدارید و در صورت آلوده شدن لباس ها و تجهیزات کار به گرد و غبار کلرید باریم آنها را قبل از شستشو مجددا مورد استفاده قرار ندهید.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>