اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

کربنات استرانسیوم با فرمول شیمیایی SrCO3 یک پودر ریز و سفید است که خواص آن شبیه به کربنات کلسیم (آهک) است.

کربنات_استرانسیم

کربنات استرانسیوم بی مزه و بی بوست و در آب خیلی کم حل می شود اما در اسیدها از جمله اسید هیدروکلریک حل می شود و دی اکسید کربن تشکیل می دهد.

کربنات استرانسیوم در طبیعت به عنوان ماده معدنی استرانتیانیت وجود دارد که یکی از منابع اصلی بهره برداری از استرانسیوم است.

استرانسیوم در گروه فلزات قلیایی خاکی قرار دارد و مانند کلسیم غیر سمی است. شباهت شیمیایی استرانسیوم و کلسیم این واقعیت را نشان می دهد که ایزوتوپ های رادیواکتیو استرانسیوم که در حادثه راکتور چرنوبیل شکل گرفته اند، قادر به رسوب در استخوان ها و ایجاد سرطان هستند.

کربنات استرانسیم از جمله موادی است که در ساخت آهنرباهای فریت که برای استخراج فریت استرانسیوم استفاده می شود، مورد استفاده قرار می گیرد.

کاربرد اصلی این ترکیب شیمیایی تولید شیشه برای لامپها و لوله های کاتدی است که در تلویزیون های رنگی استفاده می شود.

از آنجا که کربنات استرانسیم شعاع اتمی نسبتاً بزرگی دارد، می تواند پرتوهای X تولید شده در لوله های کاتدی را جذب کند و همراه با دیگر مواد باعث حذف کامل پرتوهای X می شود.

پودر کربنات استرانسیوم در اندازه های نانومتری قابلیت اشتعال ندارد و به صورت مخلوط با هوا به صورت گرد و غبار تحت تأثیر منابع احتراقی نیز اشتعال زا نمی باشد بنابراین به هیچ عنوان احتمال انفجار گرد و غبار آن وجود ندارد.

کاربردهای کربنات استرانسیوم:
کربنات استرانسیوم پرمصرف ترین ترکیب استرانسیوم است که به لطف تطبیق پذیری و طبیعت غیر خطرناک، از آن در طیف متنوعی از کاربردها از جمله وسایل الکترونیک، متالورژی، مواد شیمیایی و تولید شیشه استفاده می شود.

  • پودر درشت کربنات استرانسیم در تولید لعاب ها، فریت ها و تولید رنگدانه های استرانسیوم و تولید شیشه مخصوص استفاده می شود.
  • پودر ریز کربنات استرانسیوم در تولید آهنرباهای دائمی و در الکترولیز روی برای از بین بردن سرب و همچنین تولید کرومات استرانسیوم استفاده می شود.
  • گرانول کربنات استرانسیوم در تولید شیشه صفحه نمایش و سایر شیشه ها استفاده می شود و در متالورژی نیز کاربرد دارد.
  • پودر استاندارد کربنات استرانسیوم در تولید فریت ها برای آهنرباهای دائمی و همچنین برای تولید لعاب و فریت های مینا کاری استفاده می شود.

در حال حاضر کربنات استرانسیم به عنوان یک ماده رنگی ارزان قیمت در آتش بازی ها مورد استفاده قرار می گیرد، زیرا استرانسیوم و نمک های آن باعث ایجاد شعله قرمز می شوند. در پزشکی، استرانسیوم قبلاً برای درمان اسکیزوفرنی استفاده می شد. امروزه از این ماده برای معالجه آرتروز و اسکلروز مغزی نیز استفاده می شود.

کربنات استرانسیم جاذب رطوبت نیست و می تواند اسیدها را خنثی کند. این ماده برای تولید شیشه های رنگی، رنگ های درخشان، اکسید استرانسیوم و نمک های استرانسیوم در پالایش قند و تولید داروهای خاص مورد استفاده قرار گیرد.

این ماده می تواند جایگزین باریم در تولید لعاب ها شود و در صنعت سرامیک سازی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. کربنات استرانسیم همچنین برای تولید برخی از ابررساناها مانند BSCCO و همچنین برای مواد الکترولومینسنت استفاده می شود.

خطرات و عوارض کربنات استرانسیم:
کربنات استرانسیم یک ماده شیمیایی است که در صورت تماس با پوست فورا باید موضع را با آب و صابون فراوان شستشو دهید. گرد غبار این ماده به سرعت جذب دستگاه تنفسی و چشم ها شده و باعث تنگی نفس و سوختگی چشم ها می شود.

بنابراین موقع کارکردن با این ماده شیمیایی حتما از دستکش، عینک های محافظ و ماسک استفاده کنید. در صورت ورود به چشم ها به سرعت چشمتان را جریان ملایم آب شستشو داده و از کمپرس سرد استفاده کنید و سریعا به پزشک مراجعه کنید.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>