اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

کولر آبی پرتابل

کولر آبی پرتابل چه ویژگی هایی دارد؟
کولر آبی پرتابل از بسیاری جهات مانند ساختار و اجزای تشکیل دهنده، مشابه کولرهای آبی معمولی است. تنها تفاوت قابل ملاحظه در کولر آبی پرتابل قابلیت جابه جایی آسان و وارد کردن به مخزن به صورتی دستی دانست. هرچند مدل های جدید کولر آبی پرتابل با داشتن شناور و قابلیت اتصال دائمی شلنگ، دیگر نیازی به پر کردن مخزن به صورت دستی ندارند.

این کولر برای کسانی که امکان استفاده از کولرهای آبی کانال کشی شده را به دلیل محدودیت فضا ندارند، مناسب است. بااین حال توجه کنید که قدرت سرمایش این نوع از کولرهای آبی به پای کولرهای گازی نمی رسد و سرمایشی بیشتر از پنکه و کمتر از کولرهای آبی کانال کشی شده دارند.

کولر آبی قابل حمل هزینه تعمیرات بسیار کمتری به نسبت کولرهای آبی کانال کشی شده دارند و برق کمتری هم مصرف می کنند. این کولرها نیاز به نصاب نداشته و خودتان به راحتی می توانید آن ها را جابه جا کرده و در هر فضایی از خانه قرار دهید. بااین حال در نظر داشته باشید که سر و صدای این مدل ها ممکن است نسبت به کولرهای کانال کشی شده بیشتر باشد و رطوبتی در فضای اتاق ایجاد کنند.

کولر آبی پرتابل مانند دیگر کولرها، در مدل ها و اندازه های متفاوتی تولید می شود و می توانید مدل مناسب را با توجه به مساحت خانه یا محل کار و میزان نیاز به سرمایش انتخاب کنید.

یکی دیگر از نکات مهم در خرید کولر آبی پرتابل در نظرگرفتن میزان CFM یا قدرت سرمادهی دستگاه بر حسب دقیقه در میزان متراژ محیط است. کولر آبی پرتابل را می توان در حجم های 2500، 2800، 3000، 5000 و … خریداری کرد. میزان حجم یا ظرفیت این نوع کولرها را معمولاً روی بدنه دستگاه ذکر می کنند.

در ادامه مطلب، سراغ معرفی بهترین کولر آبی پرتابل با توان های مختلف رفته ایم

1. کولر ریتون مدل PC-2500
کولر آبی پرتابلبرند لوازم خانگی ریتون که در بازار لوازم خانگی سابقه ای 19 ساله دارد. کولر آبی پرتابل ریتون مدل PC-2500 با حجم 2500 برای مساحت های کم و اتاق های کوچک و نهایتا چهل متری مناسب است. این کولر یک دهانه خروجی باد 35 سانتی متری دارد و از موتوری با دو سرعت برخوردار است.

از این کولر هم می توان به عنوان کولر و هم فن استفاده کرد. اکثر کولرهای آبی از پوشال استفاده می کنند. در اینجا برتری کولر این است که استفاده از پدهای سلولزی را ترجیح داده است. این پدها را برخلاف پوشال که لازم است هرسال تعویض شود، می توان پس از گذشت 3 الی 4 سال تعویض کرد.

مزیت استفاده از این پدهای سلولزی به جای پوشال این است که این مدل پدها به دلیل تراکم بالایی که از آن برخوردار هستند، آب بیشتری جذب می کنند و سرمایی بیشتر از سرمای پوشال به خانه هدایت می کنند. بیشترین قدرت باددهی در این کولر یازده کیلویی، 850 متر مکعب در ساعت است. این کولر دارای 4 چرخ محکم است که جابه جایی را آسان می کند.

کولر آبی پرتابل

2. کولر آبسال مدل AC26
کولر آبی پرتابلکولر آبی پرتابل آبسال مدل AC26 با ظرفیت 2600، در دو حالت کولر و پنکه قابل استفاده است. این کولر را می توان هم به صورت رومیزی و هم پایه دار استفاده کرد. این کولر با توان ورودی 80 وات خود در دسته بندی کولرهای کم مصرف قرار می گیرد.

کولر آبی پرتابل آبسال با سه سرعت تند، متوسط و کند، برای محیط هایی با مساحتی نهایتا 20 الی 30 متر مربع مناسب است. بااین حال به نظر برخی از کاربران، کولر آبسال از بدنه زیبا و ظریفی برخوردار نیست و از نظر طراحی و کیفیت ظاهری تقریبا ضعیف است. این کولر در دسته بندی کولر آبی پرتابل چرخ دار و رومیزی قرار می گیرد.

3. کولر آزمایش مدل AZ-2800
کولر آبی پرتابلکولر آبی پرتابل آزمایش در ظرفیت 2800 عرضه شده و برای فضاهای 20 تا 30 متری مناسب است. بیشترین قدرت باددهی کولر آبی پرتابل آزمایش 1400 متر مکعب در ساعت است و خنکی این کولر بازدهی تا بالای 75 درصد دارد.

در ساخت این کولر از ورق گالوانیزه استفاده شده که باعث افزایش قدرت سرمایش و خنک کنندگی دستگاه می شود. کولر آبی پرتابل آزمایش را در دسته کولرهای پایه دار قرار می دهند؛ اما پایه های این کولر قابلیت جداسازی دارد و می توان آن را روی میز نیز قرار داد.

کولر آبی پرتابل

4. کولر بارا Bara BR3500
کولر آبی پرتابلکولر آبی پرتابل بارا Bara BR3500، با ظرفیت 3500، مصرف برقی کمتر از 160 وات دارد. این کولر آبی پرتابل میزان صدایی کمتر از 62 دسی بل داشته و برای خانه هایی با حداکثر مساحت 60 متر مربع مناسب است. نوع پوشال این مدل از کولر آبی، سلولزی است و سرعت پرتاب آبی بیش از ده متر دارد.

این کولر 28 کیلوگرمی، بسیار کم صدا است و با ابعاد فیزیکی نسبتا جمع وجورش، قابلیت قرار گرفتن در هر گوشه از خانه را دارد. از دیگر قابلیت های کولر آبی پرتابل بارا، داشتن فیلتر تصفیه هوا و کنترل از راه دور است.

مصرف کم آب و برق و ایجاد رطوبت و خنک کردن بسیار زیاد هوا، از ویژگی های حائزاهمیت در انتخاب این کولر است. این کولر دارای سه سرعت کم، متوسط و زیاد است و همچنین از قابلیت داشتن تایمر و کنترل از راه دور نیز برخوردار است و برای جابه جایی آن نیز می توان از چرخ هایش کمک گرفت.

5. اینترنشنال آنیل مدل NAC 9000
کولر آبی پرتابلکولر آبى پرتابل اینتر ناسیونال آنیل برای محیط های 30 الی 40 متری مناسب است. این کولر هم از قابلیت پنکه و هم کولر آبی برخوردار است. به گفته خریداران این کولر از قدرت پرتاب باد خوبی برخوردار است و محیط خانه را نیز شرجی نمی کند. همچنین این کولر نیز در دسته بندی کولرهای سلولزی قرار می گیرد که تا 30 درصد بیشتر از باقی مدل ها قابلیت خنک کنندگی محیط را دارند.

سلولز تعبیه شده در این مدل کولرها، رطوبت پذیری بسیار زیادی دارند. این مدل از معدود کولرهای سلولزی ساخت ایران است که هم به آب شهر وصل می شود و هم می توان به صورت دستی آن را پر کرد. این کولر هفت کیلوگرمی در دسته بندی کولرهای پایه دار قرار می گیرد. مدل دیگری که تقریبا مشابه همین کولر با ظرفیت کمی بیشتر است، کولر آبى پرتابل مدل NAC 18000 اینتر ناسیونال آنیل با ظرفیت 9000 است که در ادامه به معرفی آن نیز خواهیم پرداخت.

کولر آبی پرتابل

6. مایدیا مدل AC120-16AR
کولر آبی پرتابلکولر آبی 1000 مایدیا می تواند مساحتی در حدود 9 تا 12 متر مربع را پوشش دهد. بااین حال به گفته کاربرانی که از این دستگاه استفاده کرده اند، برای فضاهایی با متراژ 30 تا 40 متر مربع نیز گزینه مناسبی محسوب می شود.

بیشینه قدرت باددهی این کولر 250 متر مکعب در ساعت است. سرعت کارکرد کولر آبی پرتابل میدیا مدل AC120-16AR در سه حالت نرمال، طبیعی و بی صدا قابل تنظیم است.

همچنین این دستگاه از یک سیستم هشداردهنده برخوردار است که کاربر را از اتمام آب کولر باخبر می کند. این دستگاه مجهز به قابلیت تصفیه هوا، کنترل از راه دور و تایمر است. این کولر آبی هم به جای پوشال از پد سلولزی استفاده کرده و خنک کنندگی بیشتری دارد.

7. کولر آذر درخشان مدل RSN28004
کولر آبی پرتابلکولر آبی آذر درخشان مدل RSN28004 با ظرفیت 2800، موتوری 180 وات دارد و برای محیط هایی با مساحت 20 تا 30 متر مناسب است. بدنه این کولر فلزی است و در برابر ضربه بسیار مقاوم است. بیشینه قدرت باد دهی در این کولر، 4000 متر مکعب در ساعت است.

این محصول آذر درخشان، هم قابلیت استفاده به عنوان کولر آبی پرتابل رومیزی و هم کولر آبی پرتال پایه دار را دارد. همچنین از صفحه LED برخوردار است که دمای دستگاه را به شما اطلاع می دهد. یکی از معایب این دستگاه 21 کیلوگرمی مصرف بالای برق عنوان شده است.

کولر آبی پرتابل

8. کولر لایف مدل 2500
کولر آبی پرتابلکولر آبی پرتابل لایف از پلاستیک ABS فشرده و بسیار مقاوم ساخته شده است. این کولر با ظرفیت 2500، دارای پدهای سلولزی است که یک گزینه خوب برای افزایش قدرت سرمایشی محسوب می شود. این پدهای سلولزی مانع ورود هیچ گونه گرد و غبار و ذرات ریز به درون پروانه موتور و محیط خانه می شوند.

کولر لایف، یکی از گزینه های بهینه در مصرف آب و برق است و به کاهش هزینه این دو کمک می کند. از این نوع کولر می توان در حداکثر مساحت 20 تا 30 متری، هم به عنوان پنکه و هم کولر استفاده کرد. از معایب این کولر می توان به کم بودن بیشینه قدرت باددهی نسبت به سایر مدل ها اشاره کرد.

9. کولر برفاب مدل BF5-O
کولر آبی پرتابلکولر آبی پرتابل برفاب با ظرفیت 5000 و بیشینه قدرت باددهی 3400 متر مکعب بر ساعت، قدرت خنک کنندگی بسیار بالایی دارد و فضاهای بزرگی تا پنجاه متر را نیز خنک می کند. در ساخت این کولر از پلاستیک ABS استفاده شده که دربرابر ضربه، فشار، و زنگ زدن بسیار مقاوم است.

از دیگر مزایای این کولر نیز می توان به استفاده از پد سلولزی و قدرت سرمایشی بیشتر نسبت به بسیاری از کولرها اشاره کرد. از این کولر 31 کیلوگرمی و چرخ دار، بیشتر در مناظق گرمسیر استفاده می کنند. این کولر مصرف آب و برق نسبتا زیادی دارد که با توجه به ابعاد بزرگ آن، قابل توجیه است.

کولر آبی پرتابل

10. کولر اینترنشنال آنیل TP-18000
کولر آبی پرتابلکولر سلولزی مدل پرتابل اینترنشنال آنیل TP-18000 با ظرفیت 18000، قدرت باددهی و خنک کنندگی مناسب برای فضاهایی تا حدود 80 متر دارد. در ساخت این کولر نیز از پد سلولزی استفاده شده است. ک

کولر سلولزی آنیل به دلیل نداشتن دینام و تسمه و دارا بودن فن، بسیار کم سر و صداست. مصرف برق و آب این دستگاه متوسط بوده و به لطف داشتن چهار چرخ، به سادگی قابل جابه جایی است.

کلام آخر
در این مطلب 10 مدل از بهترین و به صرفه ترین کولر آبی پرتابل موجود در بازار کشور را به شما معرفی کردیم که از قابلیت جابه جایی آسانی برخوردار هستند. ویژگی های مهم هر مدل نظیر ظرفیت، توان، مصرف آب و برق و مساحت مناسب برای خنک کنندگی را نیز بررسی کردیم.

آیا تجربه استفاده از این کولرها را داشته اید یا کولر آبی پرتابل دیگری را می شناسید که از نظر کارایی در حد این مدل ها باشد؟ نظر خود را در بخش کامنت ها با ما و دیگر کاربران درجه به اشتراک بگذارید.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>