اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

تبوکونازول یک قارچ کش سیستمیک از خانواده تری آزول ها با خاصیت حفاظتی، درمانی و ریشه کنی است.

تبوکونازول

این سم که با نام های تجاری راکسیل و فولیکور نیز در بازار خرید و فروش می شود برای ضدعفونی بذرها مورد استفاده قرار می گیرد و البته می توان از آن برای سم پاشی گیاهان مختلف نیز استفاده کرد.

این قارچ کش با جلوگیری از سنتز ارگوسترول و ژیبرلین در قارچ های بیماریزا اثر خود را اعمال می کند و با نفوذ به داخل بافت گیاه و بذر اثرات حفاظتی داشته و از بیماریزایی پاتوژن ها جلوگیری می کند.

تبوکونازول پس از سم پاشی اندام های هوایی گیاهان از طریق برگ ها جذب شده و در کل گیاه پخش می شود و عوامل بیماریزا را از بین می برد.

قیمت خرید و فروش سم قارچ کش تبوکونازول:
سم قارچ کش تبوکونازول در بسته های نیم و یک کیلوگرمی در بازار خرید و فروش می شود و زمان مصرف باید آن را طبق دستور موجود بر روی برچسب رقیق سازی کرد و مورد استفاده قرار داد.

کاربرد سم قارچ کش تبوکونازول:
این سم با 3 فرمولاسیون مختلف موجود است. تبوکونازول پودری 2%، مایع 6% و 25% امولسیون روغن در آب که به ترتیب برای کنترل بیماری سیاهک آشکار و پنهان گندم و جو و زنگ غلات مورد استفاده قرار می گیرد.

از دیگر مصارف این قارچ کش در ایران می توان به کنترل سیاهک هندی گندم، سیاهک آشکار جو و زنگ های غلات اشاره کرد.

راکسیل سازگاری بالایی دارد و می توان آن را با قارچ کش ها و حشره کش های دیگر مانند کاربندازیم، مانب، کربوکسین تیرام، مانکوزب و غیره مخلوط کرد و مورد استفاده قرار داد.

این سم مقاومت خوبی در دمای بالا، در خاک و روی بذرها دارد که به قدرت حفاظتی آن کمک می کند. نیمه عمر تبوکونازول در خاک 12 روز است و به کندی در خاک های زراعی تجزیه می شود و می تواند 3- 5 سال در خاک فعال باشد.

مقدار و نحوه استفاده از سم قارچ کش تبوکونازول:
برای کنترل سیاهک هندی گندم این قارچ کش به صورت محلول پاشی با فرمولاسیون EW به نسبت یک لیتر در هکتار مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین فرمولاسیون EW این سم برای کنترل زنگ زرد به نسبت یک لیتر در هکتار جهت محلول پاشی استفاده می شود.

همچنین می توان برای کنترل سیاهک پنهان و آشکار گندم و ضد عفونی بذر 50 میلی لیتر FS برای 100 کیلوگرم بذر (0٫5 در هزار) یا 15 گرم معادل 1٫5 در هزار DS از این سم را مورد استفاده قرار داد.

عوارض سم قارچ کش تبوکونازول:
سمیت تبوکونازول برای پستانداران 4000 میلی گرم بر کیلوگرم اعلام شده است. این قارچ کش برای ماهی ها و سایر آبزیان خطرناک است.

بنابراین نباید آب های سطحی و نهرها با این سم آلوده شوند و از شستن ظروف آلوده و سمپاشی در اطراف منابع آبی پرهیز کرد. این سم برای زنبور عسل هم خطرناک است بنابراین هنگام سمپاشی باید به این مسئله توجه کنید.

برای پیشگیری از عوارض این سم در زمان استفاده از کلاه، عینک، ماسک، چکمه و دستکش پلاستیکی استفاده کنید و پس از اتمام سمپاشی لباس ها را شسته و استحمام کنید.

تحریک چشم ها، بینی، گلو و پوست برخی از عوارض این سم است که در صورت مشاهده این علائم باید به پزشک مراجعه کنید و برچسب سم را به پزشک نشان دهید.

شرایط نگهداری سم قارچ کش تبوکونازول:
تبوکونازول را مانند هر سم دیگری دور از دسترس اطفال و حیوانات در بسته بندی اصلی، به دور از آفتاب، رطوبت و مواد غذایی انسان و دام نگهداری کنید.

بهترین دما برای نگهداری این سم بین صفر تا 35 درجه سانتی گراد است و باز شدن درب سم زمان و دوام آن را کاهش خواهد داد.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>