اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

در سطح جهانی، همواره شرکت هایی مشغول به اکتشاف و استخراج طلا هستند.

استخراج_طلا

به دلیل افزایش بدهی های جهانی و شیوع بیماری کرونا در سال 2020، بازار طلا یکی از معدود بخشهایی است که به بالاترین سطح خود از نظر رشد قیمت رسیده.

با وجود افزایش قیمت طلا در بازار جهانی، هنوز هم مردم طلا را عنوان کالایی برای سرمایه گذاری و پس انداز می شناسند و با وجود بالا رفتن قیمت آن و کم شدن قدرت خرید، با خرید قسطی طلا از فروشگاه های معتبر، چه به صورت آنلاین و چه به صورت فیزیکی اقدام به خرید این فلز گرانقیمت در قالب جواهرات می کنند.

1- شرکت نیومونت (Newmont):
شرکت نیومونت به عنوان بزرگ ترین شرکت در کار استخراج طلا در سال 2019 و در رأس این لیست قرار دارد. دفاتر و مکان فعالیت های این شرکت، در آمریکای شمالی و جنوبی و همچنین آسیا، استرالیا و آفریقا بوده که فعالیت های قابل توجهی در زمینه استخراج و بهره برداری از این فلز گرانقیمت انجام داده است.

شرکت نیومونت استخراج طلا:
نیومونت 195.7 تن طلا در سال 2019 تولید کرد که تقریبا 40 تن بیشتر از سال قبل است. پیش بینی می شود تولید طلای منسوب به نیومونت در سال 2020، 6 میلیون اونس (یا 186.6 تن) باشد.

2- شرکت گلد باریک (Barrick Gold):
Gold Barrick با تولید 170 تن، در رتبه دوم این لیست از تولید کنندگان برتر طلا قرار دارد. سطح تولید طلای شرکت گلد باریک، برای سال 2019 نزدیک به 30 تن نسبت به سال 2018 بوده و می توان گفت افزایش قابل توجهی داشته.

تولید طلای شرکت گلد باریک:
برنامه تولید 10 ساله این شرکت براساس راهنمای تولید، حدود 5 میلیون اونس طلا در سال است. با وجود بالا رفتن قیمت طلای جهانی باز هم میل به خرید طلا در بین مردم وجود دارد و با خرید قسطی طلا به شکل زیورآلات، به سرمایه گذاری با این فلز گرانقیمت باور دارند.

3- شرکت انگلوگلد اشانتی (AngloGold Ashanti):
این شرکت با تولید 102.1 تن طلا در سال، در رتبه سوم لیست برترین شرکت های استخراج طلا قرار دارد. این شرکت 102.1 تن طلا در سال 2019 تولید کرده است. این مقدار تولید، نشان دهنده کاهش کمی نسبت به 106.1 تن تولید آن در سال 2018 است.

این شرکت آفریقای جنوبی، 17 پروژه در زمینه اکتشاف و استخراج طلا در 9 کشور انجام داده است و همچنین پروژه های اکتشافی متعدد در سراسر جهان دارد.

معدن Obuasi متعلق به این شرکت در کشور غنا است، که در سال 2014 تحت مراقبت و نگهداری قرار گرفت، ولی با این وجود این شرکت در سال 2018، تصمیم گرفت آن را در مسیر توسعه مجدد قرار دهد و رشد تجاری با تولید عالی در سال 2021 برای آن پیش بینی کرده است.

4- شرکت پولیوس (Polyus):
شرکت Polyus در سال 2019، 4/88 تن طلا تولید کرد که در بین 10 شرکت برتر استخراج طلا از جایگاه هفتم به مکان چهارم رسید. این شرکت بزرگ ترین تولید کننده طلا در روسیه است و بیش از 61 میلیون اونس ذخایر اثبات شده و احتمالی طلا را در خود جای داده است.

فعالیت اصلی آن در شرق سیبری و روسیه صورت گرفته است، که شامل پنج معدن، عملیات آبرفتی و چندین پروژه پیشرفت و توسعه در زمینه اکتشاف و استخراج طلا است. این شرکت پیش بینی می کند در سال 2020 تقریباً 2.8 میلیون انس (یا 87 تن) طلا تولید کند.

5- شرکت کینراس گلد (Kinross Gold):
Kinross Gold پروژه هایی در برزیل، شیلی، غنا، موریتانی، روسیه و ایالات متحده دارد. در سال 2019، این شرکت 78 تن طلا تولید کرد که تقریباً برابر با تولید آن در سال 2018 بوده است.

در سال 2019، Kinross به هشتمین سال متوالی تولید بالا دست یافت. در سال 2020، این شرکت با توجه به شیوع کرونا و تأثیر آن بر عملیات استخراج، برنامه تنظیمی تولید یک سال خود را غیر عملی خواند.

این روند در تولید طلا به عنوان فلزی کاربردی به خصوص در بخش سرمایه گذاری های کلان و به صورت خرد، بین مردم با خرید اقساطی طلا و جواهر، هنوز هم راهی برای سرمایه گذاری محسوب می شود.

6- شرکت نیوکرست ماینینگ (Newcrest Mining):
این شرکت در سال 2019، 73 تن طلا تولید کرد که در مقایسه با 76.4 تن تولید شده در سال قبل، اندکی کاهش داشته است. این شرکت استرالیایی در چهار کشور در زمینه معدن کار می کند.

طبق گزارش نیوکرست، کشور استرالیا یکی از بزرگ ترین ذخایر سنگ طلا در جهان را داراست. با حدود 52 میلیون اونس ذخیره سنگ طلا، عمر ذخیره آن تقریباً 27 سال است.

7- شرکت گلد فیلد (Gold Fields):
Gold Fields با وجود اینکه حتی در لیست سال 2018 ظاهر نشده است، برای سال 2019 در رتبه هفت قرار دارد. این شرکت با 8 معدن در استرالیا، غنا، پرو و آفریقای جنوبی تولید کننده جهانی طلا است.

در سال 2019، این شرکت 68.4 تن فلز تولید کرد که نسبت به 63.3 تن تولید شده در سال 2018، اندکی افزایش داشت. به نظر می رسد این شرکت اولین سال تولید کامل خود را در سال 2020 داشته باشد. برنامه تولید این شرکت در سال 2020 در محدوده 2.275 میلیون تا 2.315 میلیون اونس (یا 70.7 تن تا 72 تن) طلا است.

8- شرکت اگنیکو ایگل (عقاب) (Agnico Eagle):
معادن اگنیکو ایگل در سال 2019، 55.4 تن طلا تولید کرد تا در جایگاه هشتم شرکتهای برتر تولید طلا قرار گیرد.

این شرکت دارای هشت معدن طلا در کانادا، فنلاند و مکزیک است که 50 درصد مالکیت معدن مالاریتی کانادا در کبک را در اختیار دارد. پیش بینی که این شرکت در تولید سالانه طلای خود داشت مانند دیگر شرکتها به دلیل بیماری کرونا به میزان قابل توجهی کاهش یافت.

9- طلای هارمونی گلد(Harmony Gold):
Harmony Gold، سومین شرکت بزرگ استخراج طلا در آفریقای جنوبی، در فهرست بزرگ ترین شرکتهای استخراج طلا قرار دارد.

هارمونی در کشور خود دارای 9 معدن زیرزمینی، یک معدن روباز در کمربند گرین استون و چندین عملیات سطحی است. انتظار می رود تولید طلای این شرکت، از حدود 350، 000 اونس در سال به بیش از 1.8 میلیون اونس برسد.

10- شرکت پلی متال اینترنشنال (Polymetal International):
در آخر، شرکت Polymetal International با تولید 41.3 تن طلا در این لیست جزو برترین شرکتهای استخراج طلا قرار گرفت. این شرکت معدنی دارای 9 معدن در زمینه تولید طلا و نقره در روسیه و قزاقستان است. Polymetal دومین تولید کننده بزرگ طلا در روسیه است و همچنین در میان برترین شرکت های تولید کننده نقره در جهان قرار دارد.

اکنون با توجه به شناختی که برروی این شرکتها و تولیدات کلان آنها و اعداد و ارقام ذکر شده پیدا کردید، این پرسش مطرح می شود که چرا از این حجم استخراج این فلز گرانبها به اندازه قطعه جواهری بی بهره باشیم. 

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>