اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

کاربوکسین تیرام (carboxin thiram) یک قارچ کش ترکیبی با اثرات سیستمیک - تماسی و حفاظتی است.

تأثیرات سیستمیک این سم مربوط به کاربوکسین و اثرات تماسی آن حاصل از تیرام است که متعلق به گروه دی تیوکاربامات ها می باشد.

اثرات سیستمیک کاربوکسین که متعلق به گروه اکساتین ها است با اختلال در تنفس سلولی ایجاد شده و تیرام با ایجاد اختلال عمومی در عملکرد آنزیم ها و کنترل بیماریهای قارچی اثرات خود را اعمال می کند. نسبت این دو ترکیب در این قارچ کش 20% به 20% است و برای ضد عفونی بذرها نیز کاربرد دارد.

قیمت خرید و فروش سم قارچ کش کاربوکسین تیرام:
این سم در بطری های 1 لیتری و بسته های 1 کیلوگرمی در بازار فروخته می شود و زمان استفاده از آن باید ابتدا بر اساس دستورالعمل موجود بر روی سم آن را رقیق کرده و مورد مصرف قرار داد. از اختلاط این قارچ کش با ترکیبات بسیار قلیایی و یا اسیدی خودداری کنید.

بهترین زمان مصرف در مورد لکه سیاه سیب از تورم جوانه ها قبل از گلدهی، در مورد پیچیدگی برگ هلو سمپاشی در پاییز بعد از ریزش برگ ها تا تورم جوانه ها، سفیدک دروغی مو قبل از گلدهی، ضد عفونی بذور قبل از کاشت در مورد بوته میری نخود و در مورد لکه برگی پسته یک نوبت و در زمان بروز علائم است.

کاربرد سم قارچ کش کاربوکسین تیرام:
این سم برای کنترل و درمان سیاهک آشکار، سیاهک پنهان گندم، سیاهک سخت جو، لکه قهوه ای نواری جو، پوسیدگی ریشه و طوقه در گندم، جو، یولاف، چاودار، ترتیکاله، پوسیدگی ریشه و طوقه برنج، سیاهک دروغی و لکه قهوه ای برنج، مرگ گیاهچه چغندر قند و پنبه، سیاهک خوشه ذرت، سیاهک شاخی ذرت خوشه ای، سیاهک پنهان ذرت خوشه ای، پوسیدگی طوقه و بلال در ذرت و لکه قهوه ای برگ ذرت و ذرت خوشه ای، سیاهک پوشیده یولاف، سپتوریوز غلات، لکه قهوه ای نواری و لکه توری جو مورد استفاده قرار می گیرد.

این قارچ کش در ضدعفونی بذرهای زراعی کاربرد گسترده ای دارد و پس از قرار گرفتن بذر در خاک، اطراف آن هاله ای از سم ایجاد می شود که باعث محافظت از بذر در مقابل هجوم پاتوژن های خاکزی می شود و حتی پاتوژن را پس از نفوذ به درون بذر از بین می برد. این قارچ کش به خوبی قادر به کنترل انواع پاتوژن های بذر زاد و خاکزاد می باشد.

مقدار و زمان مصرف سم قارچ کش کاربوکسین تیرام:
این سم برای کنترل سیاهک پنهان، سیاهک آشکار گندم و جو به مقدار 1 تا 2 در هزار برای ضدعفونی بذر مورد استفاده قرار می گیرد.

جهت کنترل بیماری لکه نواری جو از این سم به میزان 2 تا 5/2 در هزار برای ضد عفونی بذر استفاده می شود.

در برنج این قارچ کش جهت کنترل بیماری لکه قهوه ای و پوسیدگی ریشه و طوقه ( جیبرلا)، 2 در هزار و برای ضدعفونی بذر باید آنها را 24 ساعت در محلول سمی خیساند.

در چغندر قند قارچ کش کاربوکسین تیرام برای کنترل بیماری مرگ گیاهچه به مقدار 2 تا 5/2 در هزار برای ضدعفونی بذرها استفاده می شود.

از دیگر مصارف این سم کنترل بیماری مرگ گیاهچه در پنبه است که به مقدار 4 تا 6 در هزار برای ضدعفونی بذر مورد استفاده قرار می گیرد.

در ذرت این سم برای ضدعفونی بذرها قبل از کشت استفاده شده و برای کنترل بیماری پوسیدگی بلال 5/2 در هزار و جهت کنترل بیماری سیاهک طویل ذرت خوشه ای و کنترل بیماری سیاهک پنهان ذرت خوشه ای 5/1 تا 2 در هزار مورد استفاده قرار می گیرد.

عوارض سم قارچ کش کاربوکسین تیرام:
این سم برای ماهی ها و سایر آبزیان خطرناک است بنابراین باید از آلوده کردن آب های سطحی و نهرها با شستشوی ظروف آلوده به سم خودداری کرد.

علاوه بر این بذر های ضدعفونی را نباید در مکان های باز قرار داد زیرا برای حیات وحش خطرناک هستند.

علائم مسمومیت شامل سردرد، سرگیجه، حالت تهوع است که در صورت مشاهده باید فورا به پزشک مراجعه کرد. درصورت تماس سم با پوست فوراً محل را با آب و صابون چند بار شستشو دهید و در صورت بلع خوراندن چند بار زغال فعال با آب فراوان توصیه می شود.

شرایط نگهداری سم قارچ کش کاربوکسین تیرام:
برای نگهداری این سم آن را دور از دسترس اطفال و حیوانات در بسته بندی اصلی، در انبارهای دربسته با دمای 0 تا 35 درجه سانتی گراد، به دور از آفتاب، رطوبت و مواد غذایی انسان و دام نگهداری کنید. در صورت باز شدن درب سم زمان و دوام آن کاهش خواهد یافت.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>