اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

سم قارچ کش فلینت (Flint) که با نام عمومی تریفلوکسی استروبین نیز شناخته می شود متعلق به گروه جدیدی از قارچ کش ها با اثرات حفاظتی و درمانی است.

فلینت

فلینت با خواص شیمیایی منحصر به فرد برای کنترل طیف وسیعی از بیماریهای قارچی مورد استفاده قرار می گیرد.

این سم با اثر مزواستمیک (موثر در سطح و درون برگ) برای درمان سفیدک سطحی، لکه سیاه و آلترناریای سیب زمینی استفاده می شود.

مکانیسم اثر فلینت با دیگر قارچ کش ها متفاوت است و با اختلال در سیستم تنفسی قارچ های مضر باعث توقف رشد و یا مرگ آنها می شود.

قیمت خرید و فروش سم قارچ کش فلینت:
فلینت یک قارچ کش آلمانی است که در بسته بندی های 200 گرمی و 1 کیلوگرمی خرید و فروش می شود. از آنجاییکه این سم وارداتی است قیمت آن با نوسانات قیمت دلار در بازار ایران تغییر خواهد کرد.

برای استفاده از این سم باید طبق دستورالعمل موجود بر روی بسته بندی آن را رقیق کرد و به صورت محلول پاشی بر روی اندام های هوایی گیاهان مورد استفاده قرار داد.

کاربرد سم قارچ کش فلینت:
این سم پس از محلول پاشی ابتدا روی کل برگ پخش شده و از لایه مومی جذب و وارد ساختار برگ می شود و تأثیر خود را اعمال می کند.

مصرف این سم برای کنترل و درمان سفیدک سطحی و لکه سیاه سیب، سفیدک پودری در جالیز، زنگ قهوه ای، لکه توری و اسکالد در جو، سپتوریوز و سفیدک پودری در غلات توصیه می شود.

بهترین زمان مصرف این قارچ کش در ابتدای آلودگی قارچی است. لازم به ذکر است که اگرچه فلینت از پارانشیم برگ عبور کرده و وارد بافت گیاه می شود ولی نمی تواند در آوند های گیاهی حرکت کند.

فلینت از رشد اسپورها، جوانه زدن آنها، پراکندگی و تشکیل اپرسوریوم جلوگیری می کند بنابراین بیشترین تأثیرگذاری را در ابتدای بیماری دارد ولی در مراحل پیشرفته بیماری ها نیز کارایی دارد و از تشکیل هوستوریا، رشد و گسترش میسلی و اسپورها جلوگیری می کند.

از دیگر مصارف فلینت می توان به کنترل بیماری های سفیدک حقیقی زنگ و سپتوریا در غلات، سفیدک حقیقی و دروغی انگور، سفیدک حقیقی درختان میوه دانه دار، بیماری های انباری و سفیدک سطحی سبزیجات اشاره کرد.

اثرات زیست محیطی سم قارچ کش فلینت:
این قارچ کش برای زنبور و حشرات شکاری خطرناک نیست و در محصول باقیمانده بر جای نمی گذارد. علاوه بر این فلینت برای انسان و محیط زیست نیز بی خطر است.

میزان سمیت این قارچ کش برای پستانداران 5000 و برای پرندگان بیش از 2000 میلی گرم بر کیلوگرم است همچنین برای ماهی ها 0.015 میلی گرم بر لیتر و برای دافنی نیز 0.016 میلی گرم بر لیتر و برای زنبورهای عسل نیز بیش از 200 میکروگرم بر وزن زنبور است.

سم فلینت برای آبزیان و ماهی ها خیلی خطرناک است و نباید با شستشوی ظروف سم در آب های سطحی و نهرها باعث آلودگی محیط زیست آبزیان شد.

عوارض سم قارچ کش فلینت:
تمام سموم مورد استفاده در کشاورزی حاوی مواد شیمیایی هستند که برای انسان و سایر جانداران خطرناک است بنابراین زمان استفاده باید از وسایل حفاظتی مانند لباس کار، دستکش، چکمه، عینک و ماسک استفاده کنید.

در صورت تماس سم با بدن قسمت های آلوده بدن را با صابون و آب کافی شستشو دهید و سم را در ظرف اصلی و دور از مواد غذایی انسان، خوراک دام و دسترس کودکان نگهداری کنید.

این قارچ کش در بسته بندی اصلی در دمای 0 تا 35 درجه سانتی گراد به مدت 2 سال قابل نگهداری است ولی باز شدن بسته بندی زمان و دوام آن را کاهش می دهد.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>