اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

سم قارچ کش بنومیل که با نام Benlate نیز به بازار عرضه می شود یک قارچ کش سیستمیک است که در سال 1968 توسط DuPont معرفی شد.

بنومیل

ماده موثره این سم قارچ کش بنزیمیدازول است که به طور انتخابی برای میکروارگانیسم ها و بی مهرگان، به ویژه کرم های خاکی سمی است، اما برای پستانداران غیر سمی است.

با توجه به شیوع مقاومت قارچ های انگلی در برابر بنومیل این ماده از اثرگذاری کمتری نسبت به سایر قارچ کش ها برخوردار است با این وجود به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد.

توجه داشته باشید که سم قارچ کش بنومیل در صورت قرار گرفتن در معرض رطوبت به آرامی تجزیه می شود بنابراین در خاک های مرطوب و در شرایط مرطوب انبار نیز به تدریج تجزیه می شود.

این سم در برخی از حلال ها به ترکیباتی مانند کاربندازیم و بوتیل ایزوسیانات تبدیل می شود ولی در مقابل تابش نور مقاوم است.

قیمت خرید و فروش سم قارچ کش بنومیل:
سم قارچ کش بنومیل در بسته بندی های مختلف با قیمت های مختلف در بازار موجود است. برای استفاده از آن باید یک قاشق مربا خوری را در یک لیتر آب حل کرد و به صورت محلول پاشی روی گیاه و خاک استفاده کرد.

کاربردهای سم قارچ کش بنومیل چیست؟
بنومیل یک ترکیب بنزیمیدازول با یک بخش کاربامات است اما هیچ فعالیتی به عنوان یک مهار کننده کولین استراز ندارد. از مصارف بنومیل می توان به کنترل بیماری های میوه ها، مغزها، سبزیجات و گیاهان زینتی اشاره کرد.

بنومیل به عنوان یک پودر قابل خیس شدن (WP) و پودر قابل خیس شدن در فیلم محلول در آب (به عنوان مثال، بسته های WSP) فرموله می شود، که هر دو حاوی 50 درصد ماده فعال هستند و ممکن است به عنوان محلول پاشی، تیمار دانه و بذر استفاده شوند.

تکنیک های کاربردی شامل ایربلاست، سم پاشی هوایی، سم پاشی با تراکتور و تجهیزات دستی است.

بنومیل در کنترل و پیشگیری بسیاری از بیماری های سفیدک و سیاهک گیاهی به صورت محلول پاشی روی گیاه و خاک قابل مصرف است و از پوسیدگی ریشه انواع گل و گیاه جلوگیری می کند. سم بنومیل برای قارچ کشی ریشه گیاهان و کنترل بیماری های خاک زی نیز بسیار مناسب است.

روش مصرف سم قارچ کش بنومیل:
این سم قارچ کش به میزان 100 تا 600 گرم در 400 لیتر آب برای سمپاشی یک هکتار زمین استفاده می شود. از دیگر مصارف بنومیل به عنوان ضد عفونی خاک است که مقدار 50 تا 200 پی پی ام و برای ضدعفونی بذرها به میزان 100 تا 150 گرم مورد مصرف می شود.

توجه داشته باشید که بنومیل برای رفع و کنترل بیماریهایی از قبیل سفیدک داخلی، لب شتری هلو، پوسیدگی میوه بر اثر قارچ ریزوپوس، گونه های مختلف قارچ هلمنتوسپوریوم، گونه های تیفولا، گونه های آلترناریا و قارچهای رده اُاُمیست موثر نیست.

عوارض سم قارچ کش بنومیل چیست؟
اثرات سمی این قارچ کش برای انسان و دام ضعیف بوده و برای زنبور عسل نیز کم خطر محسوب می شود. در یک مطالعه آزمایشگاهی، سگ هایی که به مدت سه ماه در رژیم غذایی خود بنومیل مصرف کردند هیچ مسمومیت مهمی نداشتند اما شواهدی از تغییر عملکرد کبد در بالاترین دوز (150 میلی گرم در کیلوگرم) را نشان دادند. با قرار گرفتن در معرض طولانی تر، آسیب شدیدتر کبدی، از جمله سیروز رخ داد.

در رابطه با مواجهه شغلی با بنومیل، اداره ایمنی و بهداشت شغلی حد مجاز مواجهه 15 میلی گرم در متر مکعب را برای قرار گرفتن در معرض آن در هشت ساعت تعیین کرده است.

تحقیقات نشان داده است که بنومیل به طور گسترده ای سمیت خود را از طریق مهار تشکیل میکروتوبول در سیستم عصبی و سیستم تولید مثل و غدد درون ریز اعمال می کند و به عنوان تراتوژن شناخته شده است.

از آنجا که اثرات سمی بنومیل و مکانیسم های مولکولی آن به طور کامل شناخته نشده است تحقیقات در مورد سمیت بالقوه این سم همچنان ادامه دارد.

تأثیرات زیست محیطی سم قارچ کش بنومیل:
قارچ کش ها در بخش کشاورزی علیه عملکرد مضر قارچ های آسیب رسان استفاده می شوند، با این حال عوامل سمی بالقوه ای برای محیط زیست و موجودات زنده هستند.

بنومیل به شدت به خاک متصل شده و در مقادیر بالا در آب حل نمی کند. نیمه عمر این سم در زمین چمن سه تا شش ماه و در خاک برهنه شش ماه تا یک سال است.

آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده، بنومیل را به عنوان ماده سرطان زا طبقه بندی کرده است. البته مطالعات سرطان زایی نتایج متناقضی را نشان داده است. یک مطالعه تجربی دو ساله روی موش ها نشان داده است که این سم احتمالاً باعث افزایش تومورهای کبدی خواهد شد.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>