اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

مالتیتول یک قند الکلی است که به طور طبیعی در بعضی از میوه ها و سبزیجات یافت شده و به عنوان کربوهیدرات در نظر گرفته می شود.

مالتیتول

مالتیتول سنتتیک یک قند مصنوعی است که به جای شکر در تولید خوراکی هایی با کالری کمتر جهت حفظ سلامتی افراد در صنایع غذایی مورد استفاده قرار می گیرد.

علاوه بر قدرت شیرین کنندگی، مالتیتول و سایر قندهای الکلی به حفظ رطوبت مواد غذایی کمک کرده و از قهوه ای شدن آنها جلوگیری می کنند. این ماده در داروسازی نیز کاربرد دارد و برای بهبود طعم شربت های دارویی مورد استفاده قرار می گیرد.

قیمت خرید و فروش مناسب پودر مالتیتول سبب شده به عنوان طعم دهنده، فرمولاسیون کمکی، جاذب رطوبت، شیرین کننده مغذی، تثبیت کننده، قوام دهنده و بهبود دهنده سطح و بافت مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد.

این قند باعث طعم بد دهان پس از مصرف نمی شود و برای کاهش وزن و مدیریت دیابت می تواند به شما کمک کند.

مالتیتول برخلاف سایر قندها و شیرین کننده ها توسط باکتری های موجود در دهان قابل استفاده نیست بنابراین باعث پوسیدگی دندان ها نخواهد شد.

به همین جهت آن را در فرمولاسیون آدامس، دهان شویه و خمیردندان مورد استفاده قرار می دهند.

کاربرد مالتیتول چیست و چه ویژگی هایی دارد؟
پودر مالتیتول یکی از اعضاء خانواده شیرین کننده هایی است که به عنوان پلی اول یا قند الکلی شناخته می شوند. این قند بسیار شبیه ساکارز است و 90% ساکارز شیرینی دارد.

مالتیتول با هیدروژناسیون مالتوز که از نشاسته به دست می آید، تولید می شود. این ترکیب مانند سایر پلی اول ها، قهوه ای یا کاراملی نمی شود.

شیرینی زیاد مالتیتول اجازه می دهد تا از آن به تنهایی و بدون نیاز به شیرین کننده های دیگر استفاده شود و اثر خنک کننده این قند در دهان در مقایسه با سایر پلی اول های دیگر بسیار کمتر است.

اگرچه پودر مالتیتول غالباً به عنوان جایگزین قندها در تولید غذاهای بدون قند مورد استفاده قرار می گیرد ولی ممکن است از آن برای جایگزینی چربی ها نیز استفاده شود زیرا باعث ایجاد بافت خامه ای در مواد غذایی می شود.

مالتیتول به ویژه در تولید شیرینی ها از جمله آب نبات های بدون قند، آدامس، شکلات ها، کالاهای پخته شده و بستنی بسیار مفید است و به عنوان یک ماده خوشبو کننده، مرطوب کننده یا نرم کننده در محصولات آرایشی و بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرد.


این ترکیب در بسیاری از محصولات فاقد قند یافت می شود بنابراین افراد مبتلا به دیابت باید به خاطر داشته باشند که مالتیتول هم یک کربوهیدرات است و می تواند بر روی قندخون آنها تأثیر بگذارد.

مانند شکر، مالتیتول هم حاوی کالری است ولی بدن کل کالری موجود در آن را همچون آسپارتام و آس سولفام جذب نمی کند با این وجود این ماده در هر گرم حدود 2 تا 3 کالری تولید می کند که در مقایسه با چهار کالری در هر گرم قند، مقدار آن کمتر است.

بعد از خوردن این قند برخی از افراد درد معده و نفخ را تجربه می کنند. در عین حال مالتیتول می تواند به عنوان یک ملین عمل کند و باعث اسهال شود که این مسئله بستگی به مقدار مصرف آن و واکنش بدن شما نسبت به این قند دارد.

FDA از تولید کنندگان خواسته که محصولات حاوی بیش از 50 گرم مالتیتول یا سایر قندهای الکلی را با هشداری در مورد اثرات ملین این خوراکی ها در اختیار مصرف کنندگان قرار دهند.

مالتیتول به صورت گرانول، پودر و مایع (شربت) موجود است. اگر از آن برای شیرین کردن چای یا قهوه استفاده کنید، فرم مایع آن بهتر از اشکال دیگر عمل خواهد کرد.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>