اپلیکیشن زینگ | باربری آنلاین
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل

تماس تلفنی
 
گفتگو آنلاین
 
دانلود زینگ
خانه دانلود اپلیکیشن زینگ آشنایی با زینگ فروشگاه خدمات اطلاعاتی همکاری با ما تماس با ما
زینگ - سامانه جامع حمل و نقل کشوری

تماس تلفنی

گفتگو آنلاین

دانلود زینگ

جستجو
کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص

پتاسیم کلرید

پتاسیم کلرید (Potassium chloride) در واقع یک نمک شیمیایی بوده که از ترکیب پتاسیم به همراه کلر ساخته شده است. پتاسیم کلرید به صورت دانه های نمکی است و به همین دلیل به راحتی در آب قابلیت انحلال پذیری پیدا می کند. از این نمک شیمیایی در گریدهای مختلف صنعتی و خوراکی استفاده می شود.

پتاسیم کلرید چگونه ساخته می شود؟

پتاسیم کلرید طبیعی در سنگ معدن یافت می شود و برای استفاده از آن تنها کافیست این ترکیب شیمیایی را از سنگ معدن خارج کنید. این عملیات استخراج سازی و تغلیظ پتاسیم کلرید از سنگ معدن طی چند فرآیند انجام می شود.بعد از استخراج سنگ ها از معدن آن ها را به انبار برده و به تکه های کوچک تقسیم می کنند. این عملیات توسط دستگاه در کارخانه انجام می شود، در طی این عملیات ابتدا سنگ ها خرد شده سپس آن ها را آُیاب کرده و به دانه های ریز تبدیل می کنند.

در ادامه مقدار زیادی آب به این دانه های کریستالی اضافه می کنند تا مواد دوغابی شکلی ساخته شود. در ادامه مواد دوغابی را حرارت مستقیم می دهند تا ناخالصی ها با استفاده از این رسوبات از نمک اصلی جدا شود.یکی از بهترین روش های جداسازی این ناخالصی ها فلوتاسیون یا روش های الکترواستاتیکی است. بعد از اینکه این فرآیند جداسازی انجام شد، جامد به دست آمده(پتاسیم کلرید) باید خشک شود و در نهایت نمکی با درصد خلوص بالای 90 درصد به دست می آید که این نمک همان پتاسیم کلرید است.

انواع پتاسیم کلرید

1. گرانول درشت

  • از گرانول درشت در صنایع مختلف بیشتر استفاده می شود به طوری که می توان گفت حدود 70 درصد بازار را در دست گرفته است. گرانول درشت به صورت توده خشک پتاسیم کلرید استفاده می شود.

2. گرانول استاندارد

  • این نوع از پتاسیم کلرید تا زمانی که گرانول درشت در بازار وجود دارد کمتر مورد توجه قرار می گیرد.

کاربرد پتاسیم کلرید در بخش دارویی و درمانی

از ترکیب پتاسیم کلرید برای تهیه و ساخت بسیاری از داروهای درمانی استفاده می کنند. معمولا از آن در تهیه دارو برای بیمارانی که کمبود پتاسیم در بدن دارند استفاده می شود و سطح پتاسیم بدن را متعادل می کند.

کاربرد پتاسیم کلرید در بخش کشاورزیپتاسیم یکی از عناصری است که به رشد گیاه کمک بسیاری می کند. کودهای پتاسیم یکی از مهم ترین کودهایی هستند که در بخش کشاورزی از آن استفاده می کنند. پتاسیم کلرید به راحتی در آب حل می شود و جذب رطوبت در اطراف ریشه را افزایش می دهد.از دیگر کاربردهای پتاسیم کلرید می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تولید محصولات ضد خ و یخ شکن
  • تولید کاغذ
  • آبکاری فلزات و نرم کننده آب شهری
  • قابل استفاده در صنعت حفاری

نکات ایمنی حین کار با پتاسیم کلرید

پتاسیم کلرید در دوز بالا به یک ماده سمی و کشنده تبدیل می شود. به همین دلیل بهتر است در حین کار با آن از دستکش کار، عینک محافظ و ماسک فیلتردار استفاده شود.این ماده به هیچ عنوان اشتعال زا نیست.

کشتیرانی
حمل زمینی
وانت
حمل هوایی
مشاوره و اجرا صادرات واردات ترخیص
نظر شما
نام و نام خانوادگی:

شماره تماس (نمایش داده نمی شود):

کد امنیتی: captcha

متن پیام: (نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد)


مطالب مرتبط:
مخفی کردن >>